To víš, Jasan je nedostatkovej materiál a na víc než na dva písty jsem nesehnal... Ale mám teď rozjednanej nějakej Akát takže to bude hustej mazec pičo ;O) A na ventily ze záchodu mi nešahej, nemám z nějakýho lůůůserskýho bílího ale ze světle zelenýho a to je jinej matroš wole ;O)
se tak dívám taxi měl na druhým válci píst ze smrkovýho a na třetím z dubovýho dřeva a v těch vedrech to nevydrželo a kapku to hořelo resp. zhořelo 🙂 nebo jsi tam měl plastový ventily ze splachovačů záchodu 🙂)))))))
O víkendu jsme se Satandou provedli měření komprese. Výsledky 11,5 0,0 5,0 10,5... Interpretace myslím netřeba
Hoď to tej mladej paní na ftp skodateamu 🙂
jo, mimochodem, Davide, mam nejaky fotky a pak taky jedno video, jak jedna mlada pani leze v "polomasce s rourou v puse" a v ploutvich do vody.





Hod nejaky FTP, at Ti to tam muzu uploadnout.
no tak to jsi mohl vzit i nejaky cesky holky, kdyz jsme na tom byli bez vas tak spatne... 🙂
Stanley : 😀





Páč si woe volal pozdě, kdybys volal o patnáct minut dřív, tak jsme i ty pakny měli. Jsem pak uvažoval že ti vezmu aspoň nějaký jetý, ale ty by sis tam stejně nedal. Jo a zapomněl jsem, že jsme ještě přivezli český pivo a českej chleba, bez čeho jste tam beztak umřeli 🙂
Hi Glenn, thanx for your compliment 🙂





The written article promised S.D.Gotrek, I´ll only "validate" it.





Liverpool? Why not, but do you have in Liverpool hot, sun and sea?
Davide, to mas opravdu dobrou "pravou miru"...





No, asi se Te budu muset zeptat, jakou mas velikost bot pak se na to samy zeptam Tadeasky a uvidime, jak moc jsou Tvoje vyroky verohodne!





😀








btw, na pakny jste se vysrali a namisto redidla jste dovezli aceton... no proste hruza s vama 😋
No... abych to uvedl na pravou míru... my se přidali jen na poslední dva dny jako backup těch dvou, páč Stan volal, že potřebuje pakny a ředidlo, tak jsme ještě přibalili lano a pár klíců a dovezli mu to 😀
Beautiful Pictures Stan! Hope we can see more and look forward to the written article about all your adventures. (Maybe you will drive to Liverpool next 🙂 hey!)
jinak diky za pochvalu, pristi rok se samozrejme muzes pridat!





Letos se pridali Tad a Daves 🙂
fido: trochu jsem se snazil se odlehcit... to vis, kazdej musi zacit u sebe 😉
Moc hezké fotky pane.... 🙂


Btw: Co se Ti to stalo s porostem na hlavě? 🙂 🙂
par fotek z dovolene v Chorvatsku na tema "Beruska u more" jsem ulozil do souboru ke stazeni - jen do doby, nez vazeny pan S.D.Gotrek napise clanek a Satanda ho odborne zreviduje 🙂





link na prezentaci je:


http://www.skoda110r.cz/file_download.php?fid=68





posun o foto dale je pres "mezernik"





prijemnou podivanou! 🙂
A nakonec bys za Rapidem táhnul Stanleyho i Gotreka 😀
Omotat za příčňák, ne ?
Davide, no prave... Ono by totiz nebylo, kam privazat privazat lano... Vzadu je pricnak 🙂





Ale jinak myslim, ze v noci, kdyz je chladno, by to snad i slo, ze kobylky na to jsou, ale moc ryhli bychom asi nebyli... 😉
Pitvat se bude ;O)))
Gottreku, Ty dramatiku, jaképak parte...?? Čumí ojnice z bloku ?? Nečumí!!! No ták..., žádná pitva, ale menší transplantace a jako Fénix se rozletí do světa !!! H
Tak nějak si nedovedu představit berušku, kterak na laně táhne olojovku... Asi ani chlazení od Medvěda a motor od Schwejka by to nepobralo 🙂
Jj, a proto mu každý vzdejme čest minutou ticha ;O)
No tak Gotreče už chápu Tvé parte. Motor sice zemřel, ale do poslední chvíle Tě podržel. Je to vlastně hrdina, neb padl za splnění Tvých ideálů 😉
No tohle byl už spíš mrak, když pršelo ty první dva dny, tak střecha byla nahoře, ale to jsem jel doprovodným VW Transporterem, v neděli, když bylo hezky, jsme s mladou uzmuli našim Feldu 😀


Tak až budu doma tak sem zkusím šoupnout ještě pár fotek
Luky: No jo, hardcore Feldaři, v horách, v mlze, možná v dešti, ale střechu nahoru? Ve Feldě? Nikdy! 😀
To nemůžete někdo něco říct??? ja se válím u televize a už nevím u čeho se nudit dřív 🙁
Nesmíš k obrázku napsat stejný text... takže třeba qwrfasdgs1... qwfasdgf2... asdfdsg3 🙂
Herdek, admini, proč mi nejdou vložit další obrázky? Hází mi to chybovou hlášku, že "😜řipojený obrázek: Tento záznam v databázi již existuje" 🙁
My teď o svátcích a víkendu jeli prozměnu na Feldí výlet do Alp. Cca 1200 km, Grossglockner, jezera, Hitlerovo Orlí hnízdo arůzné vyhlídky přes 2500 m.n.m., to vše při stoupání klidně 24% a bez větších problémů, dokonce ani nikdo nevařil. Jen mam tak trochu spálený xicht. Ale už je to skoro v pohodě, už se loupu 😀
Staníku jsem dojat a uronil jsem vlažnou slzu... ;O)
...a romantika nakonec...
more poprve...
a pak krasny sjezd do mista urceni... 🙂
tak je tu takove "lehke ochutnani" 🙂
No... vzhledem k tomu, že jsem jel chvilku za vámi, tak si taky myslím, že někde na začátku kolony byla beruška s olejovkou 😀





Jinak zadek nebolí, spíš za krkem a mezi lopatkama a projevuje se to zejména na dálnicích v rakousku. Nejspíš když jedu těch 300km ve 130km a jen držím pevně rovně volant, tak se to projevuje... Jinak si stěžovat nemůžu, možná jen moc hlučný podvozek. Ale to by asi vyřešilo přezutí gum na letní 😉
Cesta z Plzne do Stary Basky presne 850 km. Po ostrove jsem najezdil neco okolo 250 km.





Asi jsi jel ve spatnou dobu, my jsme zadnou kolonu nechytili 😋





...spis jsme ji mistama delali 😀, ale zase ne tak dlouhou, aby nebylo videt na jeji konec 🙂
Ste nějak moc po tom ostrově jezdili, že máte tolik 🙂





Jinak dlouhý táhlý kopce v koloně 40km/h potrápily i mě...
Když je tu řeč o sedačkách, po jejich výměně (a zprovoznění plného chodu posuvu) se snadno stane, že když jí dám nadoraz dozadu, nedosáhnu na pedály (měřím 193cm a zadní strana opěradla se zastaví 2cm od hrany zadního sedáku) 🙂
No já mám v litru Recara z BMW tak do toho asi nemám moc co mluvit ;O))) Je to jako na gaučíčku takže spíš nebezpečí usnutí ;O)))
Jojojo, ochcávka II je pohodlná, sem-tam spravím naraz aj 1.500 km a pohoda, v jednotkovej to bolo po 500km utrpenie. Do Puffina dávam sedačky z Toyoty Supry, tiež kvalitka a pohodlie.
V erku se mi sedí pohodlně... Je někam dál s Felckou je jak za trest. Stačí 300 km a sem zlámanej jak nikdy. Tatík tvrdí, že si pořád na něco stěžuju, ale ta sedačka je jak trestná lavice...





Závěr: Ze škodovek je pohodlnější než erko jen Oktávka II (mám něco přes 190)
S přítelkyní jezdíme éRem na dovolenou po luhách českých pravidelně každý rok. Letos jsme byli v západních čechách. Za ten týden najezdím tak 500km, ještě se nikdy nestalo, že by se vyskytl nějaký problém. A na tu cestu se z té dovolené těším nejvíc 🙂
Sepíšu něco ;O)
Tyjo dovča se Škodovkama, to muselo bejt SUPER!! Taky bych takhle chtěl někam s Eršem a nebo i na motorkách jet. Snad do budoucna taky něco podnikneme, ale v současný době po koupi motorky momentálně nemam prachy ani na projížďku Érem natož zahraničí...😕 Napište nějakej ten článek, jsem na to zvědavej...😉
OK, najeto 1966 😀





no ja nevim, kolik vody jsem vycamral, ale vizuelne jsem zadny ubytek vody nezpozoroval a kdybys mi to tam nerekl, tak to ani nevim = tedy ubytek nula nula nic a nebylo treba to resit 🙂





Gotreku, meli bychom sepsat ten clanek, at ma obec eRkarska o cem premyslet a kam na pristi prazdniny 🙂





timto oteviram tema - taky vas po nekolikahodinovem sezeni v eRku boli zadek? 🙂
Staníku já mám najeto 1960 ;O) Ale s ohledem na rok výroby Olejovky prohlašuju za oficiální počet najetých kilometrů 1966km ;O))) Spotřebu jsem radši ještě nepočítal. Co se úbytku vody týká kecáš, vzpomeň si co jsi vycamral když jsi se se mnou honil do kopce ve Slovinsku ;OP To z Olejovky neukápla vody ani kapička ;O)))
Gratulace Berušce a upřímnou soustrast Olejovce
Beruska O.K. Dle tachometru ujeto 1950 km.





Teplota vody se pohybovala v jednu chvili na hranici 100 st. Celsia - v dlouhych tahlych kopcich na dalnicich v okoli Rijeky pri okolni teplote ve stinu pres 30 st. Celsia 🙂 Timto bych chtel podekovat Medvedovi za odbornou pomoc pri montazi dodatecneho vodniho chlazeni, ktere splnilo svuj ucel a dokazalo v extremnim zatizeni pri extremnich podminkach ucine snizovat teplotu vody v motoru. (snad se brzy dostanu k sepsani clanku a dodani fotografii)





Protekal olej z prevodovky do zadnich brzd, takze jsem rano pred odjezdem cistil bubny a pakny (Aceton dorazil spolu s Tad a Dav) - jsou nova i vnitrni a vnejsi gufera, ale nejak spatne si to sedlo - s touto nemoci jsem do Chorvatska jiz odjizdel, takze to byla ocekavana zavada.





Jinak se zadna dalsi zavada neprojevila. Spotreba nekde lehce pod 10 litru, ubytek vody nula nula nic.
Chorvatsko bylo super. Najeli jsme asi 2000km. Cestou zpátky se začaly projevovat jisté neduhy. Zejména klesal volnoběh. Z hadic odvětrání u filterboxu kapal olej, a při otevření filterboxu vyteklo asi deci oleje. Filtrační vložka byla zcela nasáklá. Diagnóza jasná... vložky a kroužky dosloužily. Po dojetí do Plzně jsem vůz asi na hodinku dvě odstavil, a pak jsem s ním chtěl odjet na chalupu. Nicméně jak motor vychladl, a já ho nastartoval, fouklo si to na nějakým válci durch, vylítlo víčko oleje a tak mám motorový prostor ošetřen kvalitním nástřikem Mogul 15W50. Víčko jsem tam narval, přidrátoval a rychlostí 40km/h na 3.rychlostní stupeň dojel na chalupu.
já myslim že chorvatsko litrem se konalo http://web.daves.cz/php_inc/img_thumb.php?ses_web=2&ses_id_lang=0&itm=3049&dir=articles&tbl=tbl&full=1





každopádně SDG upřímnou soustrast, co teď bude v olejovce? že by zas olejovka jako na HG