U nehody je to vždy p štěstí, působí tam milion faktorů a prostě vždy je to o náhodě...





Proto, pokud se někdy dělá rekonstrukce nehody, nebo soudní znalec něco počítá kvůli dokazování není to jednoduché...





Např. o kamaráda se zastavila cisterna, více zde: http://www.favoweb.skoda110r.cz/article.php?aid=30 a vyšli z toho auta téměř bez zranění, akorát Mike měl potrhané vazy v rameně. ale je to už OK... prostě vždy je to štěstí...
tak, je to jednak o stesti - jako vsechno v zivote, druhak o "ukotveni" pilota v zavodnim aute a o trenovanosti zavodniku.





Ja jsem v 18-ti zazil 2.5 kotrmelce se skodou 120L uzovkou a 3 dny na to jsem delal maturitu. Krom jednodenni bolesti hlavy a tydenni lehke bolesti prave ruky (nemohl jsem psat tehdy pravou na tabuli priklad z matematiky) mne nebylo vubec nic. Z auta jsem vystupoval prednim sklem. 0.5 metru od auta - zustalo na levem boku - byl nejakej ker, takze kdyby byl kotrmelec o kousek delsi, jsem napichnutej na jeho kmenu...





proste, je to hodne o stesti. Tak to je.
No to s tebou samozřejmě souhlasím, co se děje s lidským organismem v takovýchto situacích, je tak trochu vždycky věc náhody a štěstí,


(Ale štěstí přeje připraveným)
Tátomechanük: Nojo, to mě v tu jednu ráno nenapadlo. Ale i tak je to šlupka a i tak si stojim za tim, že se podruhý narodil.
Kloggie : Ono je něco jiného dostat pecku v obyčejném autě v pozici nepřipraveného člověka, něco jiného je to v závodním autě, kde pilot sedí v těsné skořepině, pevně připoután 4 nebo dokonce 6ti bodovými pásy,na hlavě má helmu a jeho organismus je trénovaný.


Existují dokonce návody, jak se připravit na "ránu" v posledních desetinách vteřiny než k ní dojde !


To ale předpokládá bleskové reakce a ten postup mít natrénovaný.


(Nesmí např. dojít k vylétnutí ruky z okna při kotrmelci !)


Že se dají přežít víceméně bez úhony hrůzostrašné havárie jsem na tratích závodů viděl mnohokrát, naposledy v televizi havárie Kubiceho.


Jinak souhlas s názory Petra a Petkara i Milana !


Dříve jsem se vyjadřoval k některým "příspěvkům" také. ale ono to nakonec přestane člověka bavit diskutovat s někým, který má svůj mnohdy zcestný názor pevně zafixovaný a nepřesvědčí ho ani sto lidí, že nemá pravdu, naopak on má pravdu a těch sto lidí jsou zabedněnci !


(Viz moje diskuse v minulosti o vyvažování motorů s člověkem, který si stál za názorem, že je to zbytečné !)


Bohužel se s i takovými lidmi občas v životě setkáváme





Ještě vzkaz pro Free : nevěř vždycky všemu, co ti někdo řekne, můžé se ti stát, že když to pošleš dál, budeš za blbce ! (moje vlastní životní zkušenost)
Bych se divil kdyby to ten driver odnes jenom řízlou rukou, mě trefila tramvaj, jenom mě lízla na levim předním rožku (vozilo Oltcit 11R) jako nic mi nebylo, až na to že mě bolelo za krkem a nemoh jsem pohnout hlavou, díky tomu jsem chodil na rehabky a paní doktorka mi sdělila, že bejt tim čumákem víc v trati, nebo jet ta tramvaj rychlejc, tak jsem chromej od krku dolů, páč by mi úpony svalů na obratlích ty obratle vytrhli z páteře. Nevim jestli by se to fakt satalo, nejsem doktor, tohle mi řekli na těch rehabilitacích a možná tím chtěli docílit toho aby se to příště neopakovalo. Ale gratuluju tomu řidičovi, že se podruhý narodil, to se nestává moc často. Když vidim ty fotky tak mi běhá mráz po zádech. A jak řikám - čert vem plechy a káru (ať je to co je to), hlavně že to přežil!!!!!
Přátelé, já bych napádání uzavřel, není tady cenzura, abychom někomu říkali co smí nebo nesmí povídat. Na druhou stranu by měla být určitá tolerance ke snažení jiných...





Tak jako v demokracii platí, že moje svoboda (práva) končí tam, kde začíná svoboda (práva) někoho jiného tak bychom měli být schopni být tolerantní ke snažení ostatních i když výsledek častokrát není 100% případně se nám nemusí líbit.





Jinak řečeno, pokud mám co říct k tematu (stačí aspoň okrajově) tak se vyjádřím, ale abych na dotaz někoho, kdo má RS (třebas i pseudo) a zeptá se na zkušenosti s webry začal psát, že zmršil pěkné originál erko...





Stejně tak, když někdo má originál erko/stovku začít mu podsouvat olepení plastami, protože to je dnes tuning trend je taky mimo...





Prostě to chce toleranci...





Jak už tady bylo uvedeno, stránky mají v záhlaví Škoda 110 R - tuning, takže sem patří jak auta téměř originální (nebo originální) tak i auta extremně upravené.





Pokud někdo hledá skutečné originál auta a jenom originál, pak by se měl poohlídnout jinde (teda pokud je kde...).
No úprava o vstřikování je pravda, pan Sekyrka to sám vyvýjel.


Jinak je to opravdová škoda, ale na druhou stranu to třeba urychlí příchod na scénu druhého auta, které Zdeněk taky připravuje..


Jedná se o originál Škoda 2000 MI.. více o autě na :


http://www.foltyn.cz/car/skoda2000mi.htm
2 Jerrom: Já si naopak říkám, že sem konečně zase přichází původní duch, řeknu to s odpuštěním na plnou hubu ale ty plky jardy.r mě někdy dokážou fakt na a byl bych radši kdyby si je nechal pro sebe.





2 Lord-Dj Free: No je celkem jasný že na tom autě nejsou všechny věci původní, 30 let je dlouhá doba 🙂 Ale osobně věřím tomu že ho nestavěl tvůj kamarád, ale bylo postavený už dlouho předtím... možná se ale pletu .)





A k tý bouračce, taky mi běhá mráz po zádech, nikdy bych nechtěl něco takovyho zažít, ale myslim že z toho pan Sekyrka vyváz ještě dobře.
Daves: Ano, taky jsem si všimnul, že poté co z auta uletěla kapota, blatníky a ohnulo se zadní čelo, je pohled na motor neobvykle detailní 😀
By mě zajímala úprava na všikování paliva do válců, když jsou tam webry 🙂
Na tom autě byl údajně motor, kterej byl nedodělaným prototypem. Mělo jít o nějakou úpravu na vstřikování paliva do válců. Motor byl dodělán soukromě, ale nevim jestli přímo panem Sekyrou. Až zjistím víc, dám vědět. Každopádně auto jelo rychle, což dokazují i výsledky z minulých soutěží. A mimochodem na těch závodech sem se bavil s kameramane ftj-video a prej tu havárku mají natočenou.
To nereg.


říkám jen to co mi bylo řečeno ale oba máme pravdu zřejmně kamarád toto kupoval jako nekompletní originál a dodělával ho! adále prodal tot vše 🙂 tudíž je to renovováný originál teda byl... 🙂 ale hádat se kvůli tomu nebudu jen říkám co mi bylo řečeno
Jerrom: asi jsem špatně pochopil systém na těchto stránkách a proto jsem se uvedl jako neregistrovaný. O nějakém machrování nemůže být řeč, Jen jsem uvedl skutečnosti.Jsem ten poslední, který by lidem na těchto stránkách chtěl vyčítat jejich zaujetí pro kupátko (sám jsem dvě vlastnil) a ostatní "staré" škodovky. Škoda 110R bylo nejpovedenější auto v historii škodovky a Škoda 130 RS bylo auto boží!!!
nj, však jasný😉 Dík
ok, ok, já jen kdybys to nevěděl... lepší když ti to někdo třikrát řekne, než když o tom nevím a myslíš si jak vše nakrásně funguje 🙂
Davesi já o tom vim, ale já s tim nic nezmůžu, jen jsem si ten odkaz zapomněl změnit. O subdoménu jsem žádal už dávno, ale furt to nějako asi nefachá, to je věc pro adminy...
Dejvid: sice OT, ale odkaz na tvé auto (http://erse06.skoda110r.cz) je nefunkční.
Falcone, řekl bych že před touto pravou zatáčkou je levá a v té šel ven, a do téhle pravé už přijel strouhou. Přímo na dovrchu.cz je myslím více fotek
S.D.Gotrek: Naprostej souhlas. Souhlasim i s Petrem...





A teď si trochu nasypu popel na hlavu i já. Jak jistě víte sám mam svoje kupátko upravený a proč jsem ho upravoval? Vzhled celkem sportovního vozu, ovšem jízdní vlastnosti zas až tolik na můj vkus sportovní nebyly.Tak se přistoupilo k úpravám... Z hlediska veteránskýho je Erek v provnání s takovejma starejma Tatrama, Aerovkama i Škodovkama stále dost a dost. Takže renovujte do originálu, upravujte, laďte a stavte repliky závoďáků! Vždyť Erkaření je hlavně koníček a tak si to každej užijme podle svého...😉 Na toto téma by se dalo jistě debatovat dlouho a jistě i bezdůvodně. Jestli v tom někdo chcete pokračovat, založme nové téma...😉
Nemá někdo nějaké zprávy, co se tam vlastně stalo? Na fotkách vidím celkem pěkný, suchý kousek silnice s přirozeně klopenou zatáčkou, jak se tam mohl dostat do sudů?


Mimochodem, ten rám je fakt dobrá věc - nevěřil bych podle stavu auta na konci, že se to dá ustát bez vážných zranění.
Myslím že by tahle debata mohla skončit konstatováním, že auta je škoda ať to originál byl nebo nebyl, a že hlavní je, že to řidič rozchodil...
Jsem ještě mladík, a když to tady dneska čtu, tak si říkám, kam mizí ta pohoda s těhle stránek...na Virtu je už dávno pryč...


To neregistrovaný - a proč se aspoň nepodepíšeš, nebo se mi to jen zdá, že tady machruješ na Lord-Dj Freeho?





Mír v srdci a slunce v duši všem zůčastněným i nezůčastněným
Přesto, že jsem proti většině z Vás již téměř kmet, s oblibou si pročítám tyto stránky. Většinou na bludy některých přispěvatelů nereaguji, tentokrát mi to nedá.





Lord-Dj Free: tuto Škodu 130 RS postavil tuším v roce 1977 p. Dvořák z Olomouce v tehdejším AMK Sigma Olomouc. Byl jsem u toho. Nepamatuji si však, že bych tam viděl Tebe.





Luboš: nyní s ní jezdí p. Sekyrka závody h i s t o r i c k ý c h automobilů do vrchu. Tím pádem pochybnosti o originalitě vozu jsou myslím bezpředmětné.





Přestože již hodně dlouho jezdím jinými auty než Škoda, jsou přesto tyto vozy pro mně \\\\\\"srdeční\\\\\\" záležitostí (a také mládím).
petr: tak to je nářez....





plne suhlasim pekne erko stavane srdcom nemusi byt iba origo...reaugujem aj napr. na nedavno rozoberane pokus o ereso co bolo na predaj za nehorazne peniaze ( mimochodom, uz je na virte a ma ho novy majitel) niekto to tu nazval paskvil....iba zavidel ze take asi nikdy nebude mat...ked to niekto stava zo srdca stravi pri tom vedla nad pod a neviem kde tisice hodin je to iba jeho vec...a preto nikto nemoze nikho urazat aj keby bolo neviem co....
Foto B
Budu protivnej, arogantní, jízlivej, namyšlenej, hnusnej a já nevím co ještě ... to jen předem jako upozornění. Kdo nechce, nemusí číst.





Názor níže prezentovaný je čistě můj, stojím si za ním, jsem schopen jej odůvodnit, jsem schopen jej opakovat i přímo do očí, ne jen za sklem monitoru a nevyžaduji po nikom, aby se s ním ztotožňoval. Přesto všechno mám potřebu jej vyjevit veřejně.





Některé poznámky zde na webu od některých přispěvatelů už mi lezou krkem. Pravda , ty zase nemusím číst já. Jenže jsou tací, co pravidelně omílají dokola jedno a to samé a mne to otravuje.





Budu konkrétní. Pan Jarda.r - Vážený Jardo, uvědom si, že žiješ ve svobodné zemi, kde je každého věc, jak nakládá se svým majetkem, takže proč ta glosa .... padne na to další éro ... ? Půjde to snad z Tvé kapsy, nebo to budeš muset opravovat Ty, že Tě to tak irituje ? Stejně jako Tě pohoršuje každé zde prezentované eRko v neoriginálním stavu a nelibost nad jejich úpravami dáváš vždy hlasitě bez jakékoli úcty k autorovi úprav najevo. eRkaření není jen o nablýskaných autech v původním provedení bez jakýchkoli úprav. Nikdy nebylo a nikdy nebude. Smiř se s tím, jinak jsi na špatném webu. Tento se jmenuje Škoda 110 R tuning. eRkaření je i o přestavbách těchto aut a jejich používání k soutěžním účelům a to, co zde bylo vyobrazeno a popsáno, k tomu prostě občas patří, stejně jako použití dalšího zdravého kusu, nebo i více, na stavbu nového. Tak to prostě je. A netvrď mi, že to je nenahraditelná škoda.





Máš-li tak nutkavou touhu vidět všechna dochovaná eRka v původním a originálním provedení, tak směle vpřed. Začni je třeba skupovat a utvářet k obrazu k svému. Ale prosím, a to jsem Ti již tuším dvakrát v minulosti sdělil, nepodsouvej stále tyto svoje potřeby ostatním ve formě kritiky jejich úsilí a práce a ve formě skeptických a urážlivých pohledů na plnění jejich snů. Nejprve zameť před svým prahem. Nebo se snad mýlím a přehlédl jsem někde výsledky Tvého vlastního osobního snažení, píle, šikovnosti, práce a investic ?





A nakonec: Co by jsi řekl například na použití eRka k účelům na následujících fotkách ??
Proč myslíš že origo není?
To asi nebyla originální stotřicítka, že? Tak to zase taková škoda není, takových aut se postaví ještě mraky.





Když jsem si v pátek tu trať cvičně projížděl, tak jsem si říkal, že bych se na ty závody mohl přijet podívat, ale kononec jsem radči dělal na autě a koukám, že jsem zase o něco přišel...
Mno co já vím tak závodník je sice ok ale má spřetrhané vazi v rukách obouch ! toto RS stavěl původně muj kamarád a na závodě tam byl přímo v té zatáčce
Pro takový morbidnosti by snad měla bejt samostatná diskuse...🙁
no tohodle už těžko... padne na to další éro...
No mě málem ukápla slza, takový krasavec :´( Ale když jej znovu uvedou k životu ..... hlavně ať se daří 🙂
Tak ta ruka trciaca z vypadnuteho okna vyzera fakt brutalne....
aj... to boli... srdce place... hlavne ze clovek je ok...
hmmm...myslím, že může být rád, že ta ruka je skutečně "jen" rozříznutá...brrr
jaů, ošklivá destrukce, hodila by se síť do dveřního prostoru :,(
Jauuu,


už chápu proč je tak drahý dobrý rám !!! A proč se dělá pod lamináty tolik dalších výstuh kastle....
Jezdec je OK, jen si rozříznul ruku a odpoledně už pochodoval po depu..


Z auta zůstaly důležité části celý, takže se bude skládat do nové kastle..
Neskutečný co ten rám vydrží.
Ano Falcone, děs a hrůza, a to přímo i z fotogalerie na dovrchu.cz