Zadní vyhřívané sklo na éro

Pokud se to po připájení má tendence trhat i s odporovou vrstvou, bylo by možná řešením přetáhnout připájený kontakt malou vrstvičkou epoxidu která by zasahovala i na okolní sklo a držela tak kontakt pevně na místě. S použitím profi pájedla nelze než souhlasit, je to opravdu diametrální rozdíl oproti kalafuně. Bohužel cena není zrovna malá, a na ty dva kontakty člověk spotřebuje minimum. Řešením by možná bylo použití pájecí pasty (obsahuje cca 40% pájky a zbytek jsou tavidla, smáčedla... prostě chemie nejhrubšího zrna). Pak by postup byl nanést pájecí pastu na prostor kam přijde kontakt, přiložit kontakt a přes kontakt prohřát pájkou dokud se pasta nepřetaví. Zároveň by to mohlo být šetrnější k oknu. Kontakt by bylo dobré pocínovat předem...
jen bacha na lokální přehřátí skla,stačí držet pájku dvě tři vteřiny na skle a sklo praskne.jelikož se aktivně podílím na výrobě automobilových skel a s vyhříváním mám dost zkušenností,tak vím o čem mluvím.
A systém spojení. Možná by fungoval i u eRka.
Na kilu jsem měl nalepovací topení Bosíma a když se utrhl kontakt opavil jsem to řísavkou a kolečkem.
Já mám ty kontakty zasunutý mezi gumou zadního okna a sklem. Dotýká se to odporové vrstvy, vyhřívá to a drží to 🙂
...určitě bych šel do pájení, už jen proto, že už mám taky něco odpájeno za sebou 🙂 očistil bych ty vodiče na skle, přilepený kontakt, za použití kvalitního tavidla (což není kalafuna🙂 )bych oboje pocínoval (mikropájka rulez 🙂 )pak bych vzal tenký pásek mědi šířky asi ty 3mm, taky pocinovat. Pak na oboje hodit tavidlo, přiložit, prohřát, a musí to držet 🙂
Mě se to nepovedlo připájet cínem ani tam co to bylo ani kapku vedle taxem se na to vyprdnul...dycinky to drželo jen do tý doby něž sem to zapnul, asi se to přehřálo vlivem většího odporu a zase to upadlo 🙁(
no tak zkušenost s tím vodivým lepidlem je taková, že se nám to už asi 155796x utrhlo. Jediné řešení je snad přilepit ten kontakt k oknu lepidlem na vnitřní zrcátka a kontakt vyřešit něcím vodivým, barvou, stříbrem, nebo už kámoš to dokonce připájel normální pájkou a cínem a taky mu to drží
Ty kontakty tam byly připájený kontaktně cínem, ale většinou se to utrhne i s tím měděným podkladem ze skla takže to pak není kam nalepit...kontak se dá zpět nalepit jedině speciálním vodivým lepidlem a ten kontak trochu vypadal jak ta základová deska brzdových destiček+konektor





a zapojení bylo přes vypínač na palubce+kontrola a u motoru bylo spínací relátko který bralo proud od alternátoru takže bylo možno vyhřívání zapnout, tedy fungovalo to jedině když běžel motor.
Ahoj, koupil jsem si zadní vyhřívané sklo na erko, ale bohužel má ulomené kontakty, nevíte nekdo jak vypadají, byly tam přilepený nebo přiletovaný, šly by tam ¨použít ty ze 120L? a víte nekdo jak to zapojit? Díky za rady Pouzi.