koncovky dverových líšt 2

Ríšo tak malá změna, já od té doby co jsem je u něj objednal nějak nepočítal nové objednávky, takže teď po sečtení jsem s hrůzou zjistil že to je jen tak tak.





Jestli mi něco zbyde tak to bude 1 max 2 sady.





Samozřejmě tu co sis objednal máš jistou.





Už jsem objednal dalších 50 sad, takže jestli chceš nějaké větší množství - napiš mi a já si to napíšu.
Za týždeň idem do Prague, ja si rááád pre ne prídem. Dostanem aj skupinovú zľavu? 😀DD
nevím kolik máš zákazníků na Slovensku, má to cenu posílat to sem tam?





Poštovný je drahý jako mrcha - minule jsem chtěl na Slovensko poslat nepojištěný, 1kg vážící balíček se starým volantem v hodnotě 100kč a na poště po mě chtěli asi 350,- 🙁(
HURáááááááááááááááá koľko Ti ostane, toľko mi pošli 😀
Právě dorazil email od výrobce - udělal mi radost a zítra posílá balíček s 50 sadami koncovek dveřních lišt. HURÁAAAAAAAAAAAAAA
Este mala pripomienka k laminatom a STK - na mojom erku su vcetky blatniky a predne celo laminatove od roku 1990 - su to laminaty podla serie prevdepodobne vyrobene pred 1989, v 1990 stali 12 000 Kcs. Na STK zatial nikdy nebol problem, poklepom sa to ozaj neda zistit, znie to ako plechovy blatnik zvnutra vystriekany gumoasfaltom. Dufaml, ze na STK problemy nebudem mat ani v buducnosti...
>>> 😀DD
LL 😀 to já jen abych na to zase nezapoměl protože mi na jedný sadě sprintů chybějí a taky abych od sebe nenápadně odvedl pozornost 😀
Marty co do mě zákeřně melduješ se znáčkama na Sprinty? 😀DD


Navíc vystupuješ z našich zavedených rolí, protože já mám být ten zákeřný rejpálek a ty ten bezbranný dobrák. Takhle nám to už léta funguje, tak nevim, proč to najednou chceš měnit? 😀DD





Situace s výrobou štítků a znáčků Sprint je úplně jiná. Tam je dodavatel naopak velmi spolehlivý, komunikativní, věci dodává ve stanoveném termínu, v bezva kvalitě a STOJÍ TO TEDY JEN A JEN NA MĚ, kdy to odpískám a začnu shromažďovat objednávky. A já stále váhám, protože si pořád říkám, kdy to mám odstartovat - je jaro, kluci makaj na autech, kupujou důležitější mechanické díly, šetřej na dovolenou, tak počkáme. Je léto - kluci jsou všichni někde v pejru a vydutěný z dovolený a srazů, tak počkáme. A tak se to snad rýsuje na podzim, ale musim to stihnout hned z kraje, než začnete šetřit na vajnachtn ;oDDD
Já měl takhle opravený kus eRka vzadu v rohu pod zadnim sklem. Kupodivu to za celou dobu neprasklo a nic nebylo poznat.
Jedna taková příhoda z "natáčení": Onehdá když sestra měla ještě Fiata 600D, byly na něm totálně shnilý rohy prahů u predních blatníků. Fakt už tam chybel matroš a tak se vzala stará dobrá montážní pěna, chybějící materiál se vyplnil pěnou, nechalo zaschnout, pomocí nože vytvarovalo, následně překitovalo a stříklo lakem. Hele a nepoznal na tom nikdo nic. Dokonce opravdu, když člověk postupně poklepával zhora blatníku dolu na takto opravené místo, furt to mělo stejnej zvuk...😉
magnet to spozná... Laminát nieje povolený kôli svojej krásnej úchylke - zvykne sa trieštiť, a to je tak trochu nežiadúci efekt deformácie...
Tak to přeběhnou magnetem a hned to poznaj...ale v dnešní době vleček a fávo motorů už je to jedno...
Ale chápu to dobře že to projde proto že to není poznat že to je laminát, a ne proto že by to bylo povolený 🙂
Poklepem to právě poznat není. On ten laminát jak ho přišroubuješ, tak to zní skoro stejně. Když to někdo bude zkoumat zblízka, tak to asi prokoukne, ale jinak ta kvalita a provedení těch dílů je hodně dobrá.
Nejsem odborník na technickou, jen mám dojem že jsem to četl nedávno v diskusi. Přece to je poznat - minimálně poklepem že to není plech- ne ?
No... proč by laminát neprošel technickou ?


Z jedný strany máš lak, z druhý strany máš tlumex 😉
Problém to asi nebude, ale jestli je laminát k něčemu když to neprojde technickou.





A vyrobit lisovací formu to je asi úplně jiná finanční liga
Když jsme narazili na ty velké díly - zrovna včera jsem o tom přemýšlel. Není výhodnější si všechno nakoupit v laminátu ? Už se dělá všechno. Zadní blatníky sem viděl teda jen s "navařeným lemem", ale určitě by nebyl problém udělat to dle origa...
Já se kluci nezlobím, samotnýmu je mi trapný jak to dlouho trvá. Ale snad se začlo blýskat na lepší časy, protože mi psal že vyškolil další pracovní sílu.





Stejně se hádáme o hlouposti - asi nejpotřebnější jsou teď velké kovové díly jako zadní blatníky, prahy (ty se měli snad už vyrábět), NÁRAZNÍKY a když jste u toho hliníku tak třeba sprinty.





Mimochodem - SPRINTY - Láďíku jak jsme na tom s těma znakama do šroubů sprintů?
Marty, ja sa OSPRAVEDLŇUJEM, myslel som že sú to nie odliatky, ale odfrézovance, naozaj som ich "live" ešte nevidel. Takže prepáč. Ak by bol ten maník maličko akčnejší, bolo by to fajn a ja by som to takto nešpekuloval.
Já se tedy všem poškozeným omlouvám, neb jsem ten, kdo tohle šílenství odstartoval. Přiznávám se. Začalo to nevinně, když jsem řešil jak zafixovat makrolonová okna na mé RSce. Tak jsem poprosil Riška, zda by nešlo ohnout nerezový účko 4x4x4. A ono šlo. Koukal jsem jak puk a zeptal se teda na dveřní lišty. Protože jsem je neměl, respektive měl, ale nejlepší léta měly už léta za sebou. No a ono to šlo. A krásně. A pak už to jelo samospádem.





Takže kdo se cítíte poškozený, tak se omlouvám, prostě se to tak nějak strhnlo a počáteční úmysl v tom vůbec nebyl. Zvu vás na pivo a na projížďku RSou.





Marty, rozhodně to není nic proti tobě, všichni si zajisté vážíme tvého snažení, ač třeba já sám od tebe nic nemám - přeci jen na RSu se toho moc použít nedalo 😉. Ale objednáno mám 😉 Tvé mravenčí snažení a sbírání informací obdivuji, smekám před ním.
je tohle sice kapku OUT ale je to tak jak píše Marty ...sem měnil u nás ve Žďáru včera přední sklo na služebáku u nás v ORIGO AUTOSKLO a ptal jsem se jak to vypadá se sklama na eRka, momentálně čeká na dodávku, dělají jen na objednávku a dodávají jen po bednách min 10 ks ale cena se zvedla už cca na 4 000 🙁 a na Felicie se cena momentálně pohybuje na 7 litrech :O( a pro to sklo si dnes prý přijede někdo až z Košic, no nekupto když chceš jezdit...
Co na to napsat ...





ANO - já nic nevyrábím, jen jsem pár měsíců sháněl někoho kdo tu věc půjčí (odměnou za nový díl), někoho kdo to vyrobí v kusových sériích, BEZ toho aby bylo nutné za šílené peníze vyrábět kovovou formu.





ANO - dodací lhůty jsou šílené. Nebudu se omlouvat že za to nemůžu já, já mám svědomý čistý, protože abych měl co poslat vám, nenechal jsem si ani jeden z druhovýrobních dílů na svoje auto. A to jsem to zařizoval všecko hlavně kvůli sobě a kamarády přibral především proto že minimální série byla 2O sad.





NE - neživý mě to - těch 10,- které na tom mám sotva pokreje obálku, nebo krabici. Jsem prostě trouba co to dělá pro kamarády.





NE - nemůžu souhlasit že díly nejsou naprosto přesné. Především proto že forma na nové díly je ODLITEK původního dílu. Trošku mě mrzí že to mototechna říká když žádný ještě neviděl.





Jsem pro volnou konkurenci, ať si každý dělá co chce, já nejsem žádný podnikatelský dravec. Když má člověk vybavení na výrobu a může to začít dělat hned tak je to prostě hned. Když ho nemá tak to trvá než se všecko domluví, sežene, vyskouší.





A ůplně ideální je to když někdo nemá díl XY. Všichni píšou já nemám, nemám - koupím, udělejte to někdo. Tak člověk schání a přemlouvá někoho - prosíííím my jsme takový šílenci a nutně potřebujeme díl XY, mohli by jste nám vyrobit 50 kusů? Ano my víme že všecko děláte v sériích po 1000000 kusech, ale tohle je otázka života a smrti, nikde to nejde sehnat, určitě se to všecko prodá.


Když firma objedná přípravky na výrobu dílu XY, vyrobí a začne se schánět po kupcích tak je přece úplně snadné říct:


joooooooo to víte, my jsme to po vás sice moc chtěli, ale už nechceme, ono vám to dlouho trvalo, jste drahý a náááhodou zrovna týden před tím než jste rozjeli výrobu vám natěšené zákazníky přetáhla konkurence co to vyrobila ze dne na den za čtvrtinu ceny.








ANO - to je dnešní tržní hospodářství a bez něj ten kapitalizmus nevybudujeme, dá se to asi lehce pochopit, ale nějak se mi to chápet nechce.





Celým tímhle výlevem nechci říct vůbec nic, snad jen něco o platnosti přísloví:





"aktivní voják je horší než třídní nepřítel" ,


" za dobrotu na žebrotu "


"kdo nic nedělá ten nic neskazí"
Jen doplním Riša. Marty ich nevyrába, keby ich vyrábal on, už dávno by zme ho za takové dodací lhůty zbušili 😀DD





Nikdo nechce dělat Martymu do kšeftu, ale na druhou stranu chápu, že mototechnovi stroj plive lišty a výrobce koncovek nemá čas, kapacitu, náladu, zkrátka dlouhodobě neuspokojuje poptávku, čímž nutí výrobce lišt vymejšlet NÁHRADNÍ řešení. Asi by bylo na místě, kdyby výrobce, chce-li to pro nás vyrábět, začal komunikovat a sdělil kdy proběhne další výroba.
Myschaku Tobě se to mluví, když už je máš 😀DD
tak tak...
Je to jak říkal mototechna. Pokud na něco čekáš rok, nedá se zrovna číst "co někdo už vyrábí". A když pak vyrábíš lišty a nemáš do nich koncovky, máš to blbý. Když už, tak už. Lištu s novým těsněním a koncovkami. Plnej servis.
já už mám jednu tu druhovýrobní sadu doma a nenašel jsem mezi ní a originálem žádný rozdíl. Jsou opravdu dokonalé. Přece by se Márty nespokojil s žádnou levnou napodobeninou 🙂





Přijde mi zbytečné dělat něco co už někdo vyrábí. Spíš bych se zaměřil na jiné díly(např:kryty přídavných světel, ten "čudlík" na zamykání dveří, krytky vnitřního osvětlení atd.)





A vím že s těmi dodacími lhůtami je to trochu horší(není to Mártyho vina )ale stejně každej z nás to své Erko staví už několik let a rok bez koncovek ho už nezabije🙂
No jo no... kdybych měl 😀 O víkendu se pokusím originály sehnat a pak dám vědět.
Marty ich nevyrába, ale necháva vyrábať, keby ich vyrábal on, tak mu neleziem do kšeftu, ale ide o to, že ich mám u neho objednané tak rok, a ten pán, čo ich pre neho robí, má čas... Okrem toho neverím že je to dokonalá kópia tých origo, a chcem to čo najvernejšie. Tak tak je to s tými koncovkami...
Marty je dělá v druhovýrobě, tak ho kontaktuj...on ti prodá jednu druhovýrobní sadu a ty si pak podle toho můžeš udělat matrici a dělat taky druhovýrobu 🙂 jak logické
Asi by som to mal dať do inzercie, ale možno aj nie: potreboval by som kompletnú sadu originálnych koncoviek na tie dverové lišty, je to za účelom výroby matrice. Rád ju zaplatím, ešte radšej sa nechám obdarovať 😀 :Ďakujem