Nelogické chování sytiče

Michale neměl bys ho tak krmit abys ho v mládí nerozmazlil, jen mu trochu uber🙂
Je to možný 😉 Jinak taky se přiklánim k příliš bohaté směsi, takže jednak bych se mrknul na bohatost volnověhu, druhak na osazení trysek.
šoupátko je nasazené dobře, prvky jsou taky dobře osazené, vše jak má být. Zkusím poštelovat tu směs. Ale při přidání plynu na druhé klapce z toho žádnej tmavej kouř nejde. nevím jestli by to mohlo hrát roli, ale asi bude vysoká hladina paliva. Protože když couvu do garáže(prudkej sjezd), tak mě to skoro vždycky chcípne. Je to možný že se to přeplaví??a tím se to udusí??
Ahoj,


posílám Ti na pomoc schéma. Zkus zkontrolovat průchodnost prvků, dotažení trysky a trubky v zásobníku paliva. Jestli je rovné víko karburátoru. Pokud je to možné, tak zkus podle nějakého jiného EDSR zkontrolovat shodnost prvků (viděl jsem 2 typy trubek zásobníku paliva a různá šoupátka sytičů). Také může být správné, ale opačně nasazené šoupátko sytiče. Mirek
Něco podobného jsem si užil s EDSRem taky (jeden z důvodů proč letěl).


Pořídnou tadu ti bohužel dát neumím, neboť já jsem to vyřešil v mototechně novým SEDRem.


Zkus rozdělat karbec a podívat se zda někde nejsou nějaké nečitoty, ale já bych tipnul na sežízení (bohužel u EDSR je to cekem laborování a pak dojedeš na emise a nějaký blb ti tam šáhne....





Co se týče toho, že na 1/2 jde líp nežli na plnej, bych taky hádal na až moc bohatou směs. Pokud ti drží 750 otáček bez sytiče při 60°C tak bych si tipnul na moc bohatou směs (upravit základní nastavení) protože když má voda 60 tak ojej se ještě ani nezačal prohřívat.





Zkus najet tak 10km a pak stahovat na karburátoru bohatost směsi dokovat to nezačne chcípat a uvidíš jak na tom jsi. Pomůckou je taky barva výfokovách plynů v momentě když prudce přidáš plyn. (přidávej 2 komorou aby tam stříkačka nestříkla benzín pokud i tak vylétnou saze, tak je směs moc bohatá )
mě to ale při rychlým stahnutí nechcípá. To se udrží. Ale když to stahuji pomalu, tak to v jednom okamžiku chce zdechnout....
To že ti to na plnej sytič drží míň otáček, než poloviční, bych přisuzoval tomu, že pro aktuální počasí je ten sytič moc silnej. Prostě je to překrmený a nezapálí se to pořádně. Řekl bych tedy.A při rychlým zavření sytiče mi chcípá taky, stačí si brnknout o plyn a pak už to běží v pohodě na volnoběh
Filtr je nový a elektromagnetický spínač chodí jak má. Motor od 60°C drží 750ot./min v pohodě.
A drží ti to volnoběh?podívej se jestli správně chodí elmag. ventil a mrkni se jak je na tom vzduchový filtr -jestli není zanešený.
Ahoj. Mám malinký problém, který si nedokážu nijak vysvětlit. Na originál motoru v Erku s karburátorem EDSR 2927 se mě chová sytič nějak podivně:


Když ho zcela vytáhnu, tak motor běží na 2000 otáček/minutu. Když ho začínám stahovat, otáčky se pomalu zvedají tak asi na 2500 ot./min, po dalším stáhnutí začínají razantně klesat až začne motor zhasínat(většinou zhasne úplně) a když sytič zavřu úplně, tak motor drží krásných 750 otáček/minutu....


Jsem z toho jelen, tak mi prosím Vás zkuste někdo poradit.


Děkuji. Michal