už zas blackdream.HU 😀
😀 😀 ... a ke gumovejm rukavicím 😀
STANLEY: Zajímavý, všechno jsou to profese s přístupem k nerezovým nástrojům ;O)))
Stepane:





Doktorku, sestricku, laborantku to jo, ale ucitelku, to fakt ne...





😋
jooo,to je husty🙂) Stanley,ty jsi znal nejakou ucitelku,vid? 🙂)))
🙂
Radši volejte.Tam ty hrubky nejsou vidět 🙂))
No a je to tady .Už snad nic psát nebudu.To je hustý.
Schwejku, jazykospytec neexistuje, ale ten, koho myslis, je asi jazykozpytec.
Sorry jsem na jazyk troglodyt. Je to sice ostuda,ale nic s tím asi neudělám.Tímto se omlouvám jazykospytcům,prosím mějte se mnou trpělivost. 🙂
trumpetky bylY


proudění směsI





😉))


jinak děkuji Schwejku, konečně jsem si jist že to tam není jen pro parádu 😉
Ahoj


Obecně důvod proč se používají trumpetky,před víko karburátoru je:


Při proudění směsy do válce od karburátoru je na cestě několik dalších buď spojovacích prvků (sací potrubí,sací kanál,různá zakřivaní tratě) a mezi tím se hýbe sací ventil.A ten zapříčiňuje tzv.pulzní rázy,které se těma trumpetama dají částečně snížit.Je to celkem věda.Protože délka té trumpety má vliv na velikost té impedance.A protože s otáčkama se ty pulzace mění a jejich vlnová délka se zkracuje.Musí se vždy stanovit kompromis.Ideální bybylo mítflexibilní ,ale to zatím ještě nikdo nevymyslel.Obecně platí čím jede motor ve vyšších otáčkách je trumpeta delší a naopak
Dobrý den pánové,


stal se mi menší problem: koupil sem na dobírku karbeci z bandita 600. v perfektnim stavu ale majitel mi neřekl že už k tomu nemá trumpetky které na fotkách bohužel byli... 🙁 a ted co stím mužu je použít bez trumpetek? k čemu tam vlastně jsou? a dali by se nějak udělat druhý? nemužu nikde sehnat jen trumpetky a druhý karbeci se mi za 2500kč nechce kupovat. díky všem za rady 🙂