tož to máš dobré ale stále jsme se nedobraly doporučené konstrukce výfuku! 🙂
když sem si vyrobil vyfuk na svoje erko tak sem si říkal že to má decentní zvuk tak akorrát aby to nebudilo moc pozornosti ... když se ale vracím třebas ve tři ráno z brigády tak se mi zdá příliš hlučný a čekám kdy přiletí nějaká ta babka či dědek .... no ted je po problemu kamoš si koupil favorita kterého je slyšet už z vedlejší dědiny (2km vzdálenost přes dva kopce) tak si lidi už nebudou říkat že mi to řve 🙂 ... vafukove trubky ma prumeru 70mm zvuk bych řekl typický závodák ale seriový motor který stímto vyfukem nejede v nízkých otáčkách a díky seriové vačce ani ve vysokých mě dost sklamal 😀 ale co už nemám nejhlučnější škodovku v dědině 🙂
Pánové OK beru i ty špunty🙂





Ale mě jde přesně o to aby to vyghovovalo i těm normám myslím že je max povoleno 100dB +- 1dB a to i podle dokumentace AZNP vyfuk typu burges nesplňuje jelikož ji překračuje.. tuneři at si strčí jejich laďáky někam a pak soutěž o nejlepší zvuk vejfuku co je to za pitomost? .. mno nic . mezi dohady tady v diskuzi mi byl doporučen HRMA typ tlumiče tak nevím
Jogurty se jí, aby se člověk cítil šťastný. No a výfuky hučí taky proto, aby se člověk cítil šťastný; já se tedy šťastný cítím 😀


Výfuky se ladí také a hlavně proto aby si nejenom oko ale i ucho diváka přišlo na svý.


Výfuky podle zvuku-hluku ladí tuneři. Motoráři pak ladí výfuky proto a tak aby co nejméně ubíraly motoru na výkonu. Výraz laděný výfuk původně znamenal (a podle mne stále znamená) naladit výfukový systém ke konkrétnímu motoru tak aby tomu motoru co nejvíce vyhovoval.


Výsledný zvuk výfuku je pak kompromisem mezi vyhovujícím systémem a normami pro hlučnost.


Jestli někdo "ladí" výfuk jenom podle zvuku, může taky výkonu motoru jenom uškodit.


Sedím-li v autě s "rychlým" výfukem několik hodin, je jasné, že může začít hluk být nepříjemný, s tím ale musím počítat.


Mě je ale takový hluk příjemnější, než celou tu dobu poslouchat 100watový rachot hudební aparatury.
Ono to je zas debata o h..... Je to prosté.





Buď chci od motoru zvýšený výkon a učiním k tomu příslušné úpravy jak na motoru, tak na výfukovém systému, který je nezbytnou a důležitou součástí celého agregátu. Můžu upravit motor a když tam nechám seriový výfuk, dělal jsem to nadarmo, protože ten výfuk to svým konstrukčním uspořádáním bude brzdit a potenciál získaný úpravami motoru mi nebude umožněno využít v plné míře. Ovšem daní za toto je zvýšený hluk. Jak navenek, tak uvnitř.





A nebo chci naopak tichý výfuk, pohodlí a komfort jízdy, ale zase nemůžu chtít zvýšený potenciál v motoru. Obojí se zkrátka neslučuje.





Na dlouhé cesty s laděným výfukem existuje jednoduché řešení za pár kaček. Osvědčené a ověřené i soutěžními jezdci .... beze srandy 😉





http://www.eshop-army.cz/Detail.aspx?ZboziID=1483
Nechci radit, ale v autě se kterým chceš jet 400 km musí být série, jinak máš hlavu jak pátrací balon. Ve Streetce je laděnej vejfuk už z fabriky ( velice jemně ) a po 300 km máš dojem, že tě někdo mlátil cestou do hlavy.
Notak chlapci 🙂 já ci na obsach 1180 odhadem s jedním weberem nebo SEDRem to se etě uvidí ale ci něco z čeho mi neupadne hlava po 100km s burgesem jet 400km a člověk je skoro mrtvej...
Láďa Ladič: To víš, po tom co jsem slyšel nejmenovaného člena nejmenovaného městského tuning klubu v Kadettu GSi s "laděným" výfukem, moje vnímání toho co je hlučné se změnilo (později jsem mu poradil, ať se vůbec výfukem nezatěžuje a dá tam plnoprůchozí trubku, bude to dělat menší kravál 😀), protože je ho slyšet v Šanově když projíždí Trnovanama 🙂)) Takže ten 120LS/A opravdu není moc hlučnej, v průměru rozhouká jenom 1 alarm z 5 🙂


Jogurty se jí, aby se člověk cítil šťastný. No a výfuky hučí taky proto, aby se člověk cítil šťastný; já se tedy šťastný cítím 😀
Falkone jestli myslíš ten příčák z druhé (mé) ruky ;oD, tak ačkoliv jsem tenkrát apeloval na zhotovitele pana Hlavu, ať je co nejméně hlučný, tak pořád to je výfuk, že se za Tebou lidi ohlížej dřív než Tě viděj. Je to sice krásný zvuk, na volnoběh hluboké dum-dum-dum, ale vždycky když jsem se vracel pozdě za tmy do našeho dvora, bál jsem se, aby na mě nějaká matka nevylila kýbl, že jí budim děti. Zkrátka rozumně tichej výfuk si ještě představuji jinak a pevně doufám, že se nějaké kompromisní koncepci doberu 😉
Speciální vata do tlumičů se prodává,(http://www.aci.cz/default.asp?cls=spresenttrees&strid=19226) ale myslím, že se dá nahradit i levnějším druhem. Já použil čedičovou vatu z rozebraných akumulačních kamen, ta je nehořlavá 100%ntně
a co takhle použít místo drátěnek jako výplň nějakou nehořlavou protipožární vatu? Ona se sice po čase nepatrně vypálí, ale hluk to i tak utlumí proti drátěnce dosti slušně a navíc to při vyších otáčkách tolik nerezonuje no a vytočený motor má zvuk velice líbezný.......
Petr : ten Ondrův výfuk mám teď já a připadá mi dost hlučný.


Mimo to má i jiné mouchy a už bych po druhé do něj nešel.


(např. část svodů 2 -1 je dost krátká a tak tvarovaná, že namontovat ho je pěkný opruz)
Ona je taky otázka, jaký motor budeš tím výfukem tlumit.


Čím větší komprese, tím větší rachot (velmi zjednodušeně řečeno)


Výfuk 120LS/A je na utlumení víceméně seriového motoru velice dobrý,


ten zvuk je přiměřený a v nízkých otáčkách (na 1. komoru) slušně civilní
Já mám příčňák 120LS/A a je to myslím rozumný kompromis. Rozhodně jsem s ním ještě nikdy neměl problémy s PČR, i když několikrát jeli za mnou nebo jsem je míjel; když to s ním totiž po městě šudláš na 2000ot/min., hluk není větší než jaký dělá standardní 120L koroze edition.
A nějaký kontak by nebyl?
Teď jsem si vzpomněl 🙂 Lizner se jmenuje ...
Tome, tady u Boleslavi v Krnsku je chlapík - jméno mi teď nějak vypadlo - a ten dělá výfuky na škodovky. Klasiku, podélný a má to o něco lepší zvuk, než seriovka. Kdysi ho měl na Rku Ondra Hladík a bylo to fajnový. Nic moc kravál, ale přeci je takový hlubší a lepší zvuk.
Mno tak tu střední cestu bych zvolil ale který tip použít tot otázka???
Tome obávám se, že řešení to moc nemá. Taky jsem chtěl něco podélnýho, výkon neomezujícího, pokud možno tichého, ale ten poslední požadavek jde bohužel přímo proti záměru. Mluvil jsem o tom třeba i s Hricinou a "tichý" výfuk s dobrým výplachem není v silách výrobců, spíše nějaký "relativně sportovní a "relativně tichý". No ale třeba někdo o něčem ví. Já se zatim nedopátral.
mno já vrtuly už nemám tudíž tento pazvuk neřeším
mam udělaný něco podobnýho vyfuku 120ls a zvuk celkem ujde a moc to neřve ... bohužel vrtule chladiče vydává zvuk která to kazí 🙁
Mno lidičky potřebuju vymyslet výfuk aby měl good zvuk ale aby to neřvalo jelikož burges přeci jen řve nevím kterou s konstrukcí AZNP použít nemá někdo nějakou radu? dík všem předem