Elektrická stříkací pistole je bezvzduchové stříkání !


Doporučení výrobce barvy na ředění je orientační, řekl bych, že je to maximální hranice.


Barvu ředím tak, jak to vyhovuje mě a použité pistoli, ale nepřekročím


doporučenou hranici danou výrobcem barvy.


Alkyton používám hodně a už od doby co se objevil na našem trhu.


Odmašťuji benzínem, žádné velké s...í. Natírám ji štětcem, i stříkám.


Ředidlo používám podle návodu na plechovce a to je S 6005.


S barvou jsem maximálně spokojen až na to, že nepřežije dlouhodobější kontakt s brzdovou kapalinou.


Hlídat sílu vrstvy nanášené barvy je důležité, jinak barva zasychá dlouho, dokonce až 3 dny.


Plně vytvrzená proti oděru je asi za 3 týdny.


To jsou mé zkušenosti s barvou Alkyton, na kterou jsem přešel od Hamerite, který je sklovitě tvrdý a není odolný proti nárazu.
Tak na virtu je toho docela dost, tři témata. Docela dobrý info pro někoho kdo s tim chce dělat🙂))
ZdenoR: zkusim to, uvidíme.
Zkus se kuknout na Virt.Tam ho používá hodně lidí.
Jo ještě jedna otázečka, jaký máte zkušenosti s chytáním Alkytonu na povrchy, musí to bejt pintlich odmaštěný, nebo to stačí přejet technickým benzínem??
Aháááá, už to chápu, chci litr barvy, tak vemu 10% z litru, neboli deci a zbytek barva. OK, díky moc!!!!!!!!!!!!
Nevím ale chápu to tak že máš naředit barvu v tom poměru.Tedy při 10% smícháš 9 deci barvy a deci ředidla RO 641
Ahoj,mám elektrickou stříkací pistoli wagner, chci nastříkat kufr Alkytonem, otázka zní: Máte s touto konkrétní barvou a elektrikou zkušenosti? Jak se Alkyton ředí, když mám jenom tu wagnerku?


Koukal jsem se do technických listů firmy RustOleum, je tam odpověď ale jsem z ní jelen🙁


Konkrétně je tam tohle:





Vzduchové stříkání: Ředění10 - 30% obj. ředidla RO 641 velikost trysky: 1-1,5mm tlak 2-4 bary


Kontrolujte tloušťky mokrého filmu.


Bezvzduchové stříkání: Ředění až 20% obj. ředidla RO 641 velikost trysky: ,009-0,013 inch


tlak kapaliny:150-200barů Kontrolujte tloušťku mokrého filmu.


Vyvarujte se nanášení nadlimitních tlouštek filmu.





Ta wagnerka je vzduchový stříkání, že jo? Takže když bych to chtěl zředit, tak do barvy mám dát třeba 10% z objemu toho ředidla. Tzn. když má ředilo litr, tak je to deci ředidla, je to tak?? Ale 10% z litru přeci není jako 10% z 1/2litru, ne?


Nedělal ste to někdo?


Díky moc!!