Byl jeden čuník a všichni mu říkali Nelez do žita. Jenomže ten čuník se každou noc podhrabal a šup do žita. A tam se měl. 🙂
znám člověka který tohle dělal/dělá? skupina lidí a docela se při tom namakaj. provázek a pár prken.
Petře vzhledem k tomu, že tamtudy vedou stipy od traktoru, mohl umělec přijít právě po nich 😉
Okraje obrazců jsou dosti nepřesné (zubaté),ti ufoni si taky mohli dát více záležet...🙂


Jednu turistickou GPS + pár nadšenců a lze vytvořit obrazce třeba,no dle velikosti pole.-)
Nedávno bylo o něčem podobym v televizi (možná jestli to nebylo dokonce tohleto, protože to taky bylo vidět z nějaký silnice), měli tam senzibila a ten tam chodil s nějakym pérem a kyvadlem a jasně určil, že žádný nadpřirozený sily to nemaj na svědomí, takže se neni čeho obávat 😀
Ty cestičky tam vyšlápli zvědavci, záhadologové a různí pošuci, co to přijeli zkoumat 🙂 Je to tam už od od neděle a návštěvnost jak na Matějský. Ale ještě v pondělí ráno k tomu nevedlo nic.
Každopádně je vidět, že k tomu vedou ze 3 stran vyšlapaný cestičky. Asi marťani odešli každý ke svému talíři zaparkovanému opodál...





Nevím, jak se dá nějak rychle a zřejmě potmě uválet obilí, ani jestli to má někdo předem vymyšlený, nebo tvoří na místě, ale když to jsou takový pravidelný kruhový a obloukový obrazce, napadá mě cosi o práci s kolíkem a kusem provazu. Zapíchnout kolík s provazem, obejít dokola a pak uválet. A tak několikrát a třeba jen kus kruhu.


Povedená taškařice.
Zajímavý dokument na tohle téma je tady:


http://www.youtube.com/watch?v=79ANVpZeIZo


Doporučuji to shlédnout celé, i když to má skoro hodinu.
Před asi 3-4 roky bylo něco takovýho kousek od Hradiště, směrem k Turnovu. Že by nějaký ufouni z blízkýho okolí?
Absolutně OT, ale máme u nás senzaci 🙂





http://dobrovice.cz/kruhy-v-obili-10-7-2011/d-152050





Nějak nevím, co si o tom myslet. Má to v průměru přes 100 m a neumím si představit, že tam někdo dupal v noci, když byla bouřka a slejvák jaxvině .... navíc ta geometrická pravidelnost. Každopádně zajímavé.