Ahoj, s tím mám zkušenost, měl jsem kdysi 110 a kamarád přinesl krásnou, novotou zářicí cívku, dal jsem jí tam...hrůza, na kontakty se dalo najet tak 5km a byl konec, zničil jsem takhle asi troje,než jsem tam dal tu původní, nahoře olámanou a pomačkanou cívku. Mějte se Pavel, Všeň (prodal kupátko a teď ho to štve, ví někdo o hezkém?)
Jen doplním. Cívka s předřadným odporem končí číslem 600. Narazil jsem na spousty těchto cívek, to měli odpor sundanej. Leč funguje to úspěsně i bez odporu.
Cívka bez předřadného odporu:


Prostě cívka. Žádná zvláštnost.





Cívka s předřadným odporem:


Konstruovaná na nižší napětí. Při startu je odpor vyřazen pro větší energii jiskry a lepší startovatelnost. Vyžaduje kontakt 50a na cívce startéru. Pokud není, funguje to taky, jen není při startu vyřazen předřadný odpor. Dokonce funguje i zapojená napřímo při vynechání předřadného odporu. Je jen otázka jak dlouho to vydrží ...





Cívka z favorita:


Vysokonapěťová cívka určená pouze pro favorití bezkontatní zapalování a ten debilní rozdělovač s růžicí. V řadě 100 - 130 bude fungovat taky, ale dojde k opalování kontaktů rozdělovače, případně proražení kondenzátoru. Nedoporučuji.
Všeobecně když si natáhneš jeden drát 50 od starteru možeš použít v plné kvalitě 🙂
Nejde mě o GG, ale o informaci obecně.
Chrobiku cívu mam 120kovou s předřadným odporem funguje za normálnívh okolností jako ta bezodporová, jen když je nižší napětí na aku v velký kose a máš to zapojený jak 120, tak je to asi znát.. ale to se na GG stát přeci nemůže 🙂
To co je na cívce u 120 není odrušení, ale předřadný odpor. Cívka je navržená na nižší napětí než stovková a odpor to kompenzuje. Při startu se odpor vyřadí (druhým kontaktem na cívce startéru) a zvyšuje se tak energie jiskry.


S favorití není záměnná ani náhodou, cívka pro bezkontaktní rozdělovač má úplně jiné parametry. Nějak to samozřejmě fungovat bude, ale...
jo, to bych taky řekl, ale co ten favorit.





Náhradní cívka do 120tky (nová) začíná být krapek problém, zato do favoritů jich je a cena do 100kč.
nejsou nahodou stejné s rozdílem že eMko má na cívce "krabičku" která ladí to odrušení ?
Otázka pro zkušené a elektricky vzdělané (či všechny ostatní kteří znají odpověď)





Jaká je rozdíl mezi cívkou do stovky (bez odrušení), do 120tky (s odrušením) a do favorita?? Jsou vzájemně záměnné??