Jarda: Teď jsem ověřoval trestní zákon a telekomunikační zákon a je pravda, že v březnu se to trochu zkomplikovalo. Nicméně již jsou připravené novely těchto zákonů, kde tato povinnost je. A dost pochybuji, že by se tato možnost od března nevyužívala.





Nicméně takovou službu si můžeš zřídit ty sám, jako uživatel. Kdysi k tomu byla aplikace, kde si přímo viděl telefon jako bod na mapě. To je tak 7 let zpět. Co k tomu dávají dnes nevím. Jen jsem zachytil, že to propagují jako nástroj na sledování dětí.





I pro auto je to tedy dobrá prevence. Mobil zapojit jako alarm, tedy když někdo otevře dveře, aby telefon vytočil předvolené číslo. Tohle je opravdu banalita v ceně do 500kč komplet. A většinou ještě méně, protože téměř každému se doma válí nějaký starý nevyužitý mobil. Pouze do něj koupit za pár korun simku.





A upřímně je lepší s každým otevřením auta típnout příchozí hovor (je to i kontrola, že je systém funkční), než pak nemít co otevírat. Stejný systém jsem využíval i na stavbě k zabezpečení objektu.
Jarda: a komu tedy ? 😉
Neni to ono?🙂 čas 12:50


http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10118379000-udalosti-v-regionech-praha/211411000140916-udalosti-v-regionech/





Daves: Ano, ale už ty informace nesmí poskytovat ani policii.
Je to velká škoda, ale snad to dopadne dobře jako toto:


http://skoda-virt.cz/cz/forum/skodovky/149572-ukradena-mb1100-hradec-kralove/
Z toho mimochodem vyplývá, že jsou schopni zjistit, kdo se na tom místě pohyboval, kdo pak z toho místa odjížděl autem atp. Jako se to dělá při vraždách. Ale krádež není bohužel vražda 😉
Jarda: Mobilní operátoři jsou ze zákona povinni uchovávat na rok data o tom, komu, kdy a odkud (tedy tvoje poloha v době hovoru) jsi volal (a to i když ses nedovolal), délku hovoru, kdy, odkud a komu jsi psal SMS a její obsah, a i tvou polohu v době, kdy žádná komunikace neprobíhá. Dále se sleduje samozřejmě dobíjení kreditu, pokud je to předplacená karta.
Operátor tyto data pokud vím už nesmí uchovávat.





Ale existuje GSM pager, který se připojí do auta, a po otevření auta, nebo změně polohy automaticky vyšle signál majiteli. Otec to běžně montuje.
Možná to myslíš jako srandu, ale léta jsem chodil do školy kolem žigulíka, který stál na parkovišti u zábradlí a byl dvěma ocelovými lany přivázán k tomu zábradlí a zadní kola měl provázaná dalším lanem spolu. Uvnitř byl masivní řetěz provlečený volantem a vedl kamsi pod sedačku.





Koupit v bazaru mobilní telefon, strčit do ní simku, koupit autonabíječku a schovat kamsi do auta. Při krádeži s pomocí operátora a policie lokalizovat. A pokud se nepletu, operátor uchovává data o poloze přístroje i když netelefonujete. Jen se o tom nemluví. Takže by mohla být stopa až do té doby, než někdo telefon najde a vypne.
Ve Žluté Raketě jsem měl centrální zamykání na dálkové ovládání s imobilizérem.


Ale dostal jsem kdysi i samolepku, vydanou dokonce BESIPem, která měla upozorňovat PČR, že toto auto běžně v noci nejezdí a aby ho kontrolovali ve zvýšené míře. Nikdy jsem jí nenalepil, ale přišlo mi to jako dobrý nápad.
Odtah za 30 sec http://www.youtube.com/watch?v=0fjRPMW_7K4&feature=relmfu Běžné vsázím na elektriku tedy vyndaný palec. Ve fabii je Construct na zamykání řadící páky. Do garáže couváme, takže se zamyká zpátečka. Ale u tohoto motoru vždy nechám auto "sednout" v garáži na rovnou plochu a až potom dám kvalt, aby nebyl napjat nespolehlivý rozvodový řetěz.
Mno tento případ mě přivádí na myšlenku, jk nejlíp zabezpečit auto-erko?


Něco do elektriky a třeba něco vyndat?


Kámoš neměl ve 120 baterku a stejně mu jí ukradli 🙁.


Ty podváli jsou blbý natáhnou i zbržděný auto...
Nejlíp se takováhle auta kradou podvalníkem... Ovšem sousedovi u nás před barákem ukradli podvalník.
Daves: to je dobré, nové zabezpečení Deconstruct
Taky jsem ho hodil na Facebook tak snad ho někdo objeví
Tadeášce když ukradli eRko, tak ho našel embeso, který jezdil po Praze s PPLkem o pár bloků dál. U auta praskla struna plynu, následně lanko od zadní kapoty a odešla pojistka. Prostě se nenechalo ukrást. Přeji podobně šťastný konec.
Uz je to na facebooku, nikdy nevies...
Před X lety nám v noci ukradli naši Š100, našla se druhej den dopoledne cca 5km od Jičína - praskla jí benzínová hadička. Tak aspoň zloděj vytrhal z auta rádio a pár kravin, doklady rozházel po poli a utekl...
Jinak hlídám i oblast Pardubic, teď se tu pohybuju dost často v okolí ČEZ Areny.
No nám takhle svýho času ukradli Moskviče 403 a našli sme ho o pár ulic dál pod plachtou v zahradě. Pán si myslel, že je to odstavenej vrak tak si to zatáh na zahradu. Nechtěl nám ho dát, spousta keců a pod. Tehdy jsem to vyřešil tak, že jsem si ho sám vytlačil ven, když pán nebyl doma. Nutno dodat, že pán byl taky takovej snědší typ...
I když pochybuju, že by "pachatel" odjel až do OL, nastražím taktéž optiku. Jinak snad na povzbuzení nálady, nám když ukradli stovku, tak se našla druhý den zaparkovaná pár ulic vedle, borec se chtěl prostě jen projet...
Upřímnou soustrast.





Mě se každou chvíli někdo ptá, zda neprodám(kilo), a většinou jsou to opálenější lidé. Takže oběhnout i různé dvory a podobně. Hlavně bych to vyvěsil všude na netu.
Je to fakt škoda když zmízí takovéhle krásné kupátko .Ale osobně si myslím že se nenajde.Nebo když tak to bude strašná náhoda.Mluvím z vlastní skušenosti🙁
Šroty a likvidačky jsem hned ráno oběhl s fotkou. Uvidíme. Taková leštěnka, aby to bylo na zakázku to nebyla. Kdyby to chtěl někdo na díly je taky pro mě nepravděpodobné. Zadní blatníky i ostatní plechařina nebyla v top stavu. Kastle vpředu vyvařená, zadek cca měsíc práce. Prostě nerozumim. Jinak auto stálo venku před barákem, téměř před okny, kde spíme. Garáž řešíme jen přes zimu, jinak je éro skoro pořád v provozu.


Upřesním ještě detaily. Auto je červené, černá střecha. Na předním okně zelený pruh s nápisem Osterreich ring.
Koukám, že Ladič je pro znovuzrocení GreenDreama schopen téměř čehokoliv... Jak ho potkám tak mu domluvím.
No, megaboháč... Stačí že si niekto kúpil nedávno eRko za účelom renovácie, a chýba mu "pár" dielov na stavbu... Takže ak niekto vie o nejakej inzercii typu "kúpim š110R" v Tvojom okolí za posledných povedzme pár mesiacov, tak tým smerom by vietor fúkal... Teraz len opatrne sledovať kde sa v najbližšej dobe objaví nové erko a mladým frikulínom za volantom. Ja mám dôležité diely označené raznicou... Ale zase kto by mne kradol erko 😀D
Docela si nedokážu představit, že nějakej měgaboháč prostě zajde za někym, ukáže fotku a tohle kupátko mi přivezte, to snad nééé😉 Spíš bych se přikláněl k tomu šrotu, boužel... Denně se pohybuju po půlce Jičínskýho okresu, kdyby něco, dám vědět.
Noo,taky se optam to jsi to nechal stat na ulici? Takove auta dnes jen pod dobre uzamcenou garaz a nejlepe v dome kdy bydlim!
řekl bych, že tyhle auta se kradou na zakázku. Vrak to není a i blbá smažka na první pohled pozná, že nejde o běžný vůz. No kdyby se objevila v Praze, nebo bych jí zahlíd někde jinde, dám vědět!!
To je švajneraj 🙁 Krutá pravda je, že šance na nalezení je mizivá. To by to musel sebrat nějakej trouba, co se chtěl svézt a pak to někde pohodil. Nejspíš ho odtáhli negativové a skončí v SD Kovo. Utržený zisk bude proměněn na haldu Klasiků, případně na matroš pro smažky. Pak je ještě možnost, že to někdo ukrad cíleně. Na díly. Je to ale fuk, tak i tak, i když bych Ti to přál, si myslím, že se nenajde 🙁
Bydlím v Jablonci a dost se po něm a jeho okolí pohybuji.Rozhodím známým echo.Nechci tě nějak strašit,ale jenom blbec by se s ním projížděl po městě.Tohle auto nelze přehlédnout...


Jako slabou útěchu: pokud bych ho chytil,udělám ti jeho portrét do přední kapoty.
Jak je to možné stála venku? to bylo asi na tipovačku že?
Dofám že se najde a těm parchantům co to čubli někdo zpřeráží pazoury.
Dnešní ráno bylo odcizena Škoda 110R, viz dle foto. Jablonecko. Kdyby jste potkali na silnici, dejte vědět. SPZ 3L31141, Vin 592020.


Díky


Fido 777 114 619