Jo, jednou jsem si nechal v Liberci v jednom servisu v Rochlicích umýt motor ve služebáku. Šest let stará felicie, kde nikdy nikdo motor nemyl. Nejdřív ten strojník, co to v tom servisu dělal, opral motor vapkou hlava nehlava, zapalování nezapalování, pak do motorového prostoru nastříkal nějakej cajk, co po chvilce vypěnil tak, že to lezlo všude ven a pak to opláchnul znovu vapkou. Motor, převodovka, vše čisté neuvěřitelně a hlavně všude. Pak to vyfoukal stl. vzduchem a nastříkal tímhle "voskem" od Sonaxu. Po zaschnutí bylo vše jakoby nalakované, lesklé a vydrželo to tak půl roku. Šlo to pak snadněji mýt a bordel se na motoru tak nedržel. celá ta taškařice přišla před pěti lety na 300 peněz.
Myslím, že pokud je motor čistý a nezoxidovaný, je to dobrá věc, ale na nějakou okyslou olejničku to nemá význam.
Nápodoně, s kosmetikou Sonax jen dobrý zkušenosti. Co se týká motorlaku, nevím značku, ale před 15 lety jsme z německa přivezli tátovu audinu s nalakovaným motorem a dodnes je jak novej, radost zvednout kapotu. Nevím, co to tenkrát v reichu použili, ale ten motor je dodneska čistej, lesklej, hadice jak včera namontovaný. Takže asi takovýhle motorpičifuky fungujou.
29. září 2011