měření propustnosti autoskel Policijí

NOVA - 19:41 - No vida... úřední šiml tentokráte řechtá proti Policii.
Pěkné, byť se mě o netýká, na Galaxce mám zatmavené jenom zadní okna, přesto mi přijde poměrně humorné se dočíst, že





"Za porušení hrozí řidiči bloková pokuta do 5000 korun. Ve správním řízení za propustnost nižší než 20 procent může pokuta být od pěti do 10 tisíc Kč nebo zákaz řízení na šest až 12 měsíců"





Jinak řečeno, když pojedu slušně s autem se zatmavenými okny, můžu ve finále skončit ještě hůř něž nějaké individuum, které prasí a jede jako debil...





Fakt dobré...





ale tak co bych čekal, když jízda bez dálniční nálepky je nebezpečnější než jiné daleko horší přestupky...
Máme tady další posun. Popravdě STK mě je příjemnější nežli polda venku na ulici, ikdyž v kombinaci s možným odesláním na STK přímo z kontroly v provozu to má také mnoho zajímavých variací





http://www.novinky.cz/domaci/255553-mafianske-okenni-folie-na-autech-proveri-stk.html
Kam se hrabe Construct 🙂))
Karle, 😀
Petře ten tvůj příspěvek mi připomenul stořku z Budapešti (není sice o foliích na sklech aut, ale mohla by být...





U trafiky zastaví dodávka, řidič nechá běžet motor a vejde dovnitř pro noviny... Mezitím do dodávky naskočí nějaký lapka s cílem vydělat pár chechtáků na blbém řidiči, který nechal klíčky v zapalování... S dodávkou odjede a když zastaví na prvním semaforu, otočí se, aby se podíval co si vlastně přivlastně přivlastnil...





vzádu v dodávce sedí plně vyzbrojená a k zásahu připravená zásahová jednotka maďarské policie...





Snad ani nemusím přidávat, že byl zloděj zadržen... Vždy se ale musím tlemit od ucha k uchu, když si představím ten pohled a výraz zloděje, když se otočil do toho prostoru pro zboží a tam sedí několik po zuby ozbrojených mužů v maskách a v neprůstřelných vestách s brokovnicemi a automatickými zbraněmi 😀
To Petr: ...a odpověď: cizinecká policie - prokažte totožnost a zdravotní pojištění.
A když jsme u toho, nevím co by takovej kmotr vůbec na STK dělal 😀
i poctivost má svou cenu 😉
no jóó klucí vy to řešíte jak by to mělo být, ale skutečnost je asi jiná. Kdo má na černý AUDI Q 7, BMW XX, Mercedes ML a na něm kmotrovskou RZ a tudíž nechce být viděn, tak lehce umázne technika na STK aby neviděl kapánek tmavší skla v předních dveřích.


No a poldové vědomi si tohoto problému to asi chtěj řešit jinak...no i když poliše můžeš taky umáznout, jenže když narazíš na poctivýho tak z toho kouká kriminál 🙂
Neřeším jestli na STK nebo na silnici (STK je rozumnější) - jen říkám, že to co má deklarovaný atest mu nemusí odpovídat
No jo Radku, výdělek je zaručen. Jenže na špatném místě. Zde jde spíše o to, aby se nakapsoval dodavatel měřících zařízení.
Zpochybnit se dá ledacos. Ve výrobě určitýho druhu příslušenství pracuju, díl podléhá schvalování a musí být označen homologačím štítkem. To by si mohli taky příslušníci koupit zkušební stav a testovat na silnici, jestli tažné uveze, co deklaruje štítek.


Jestli má někdo atest na něco jiného, než ve skutečnosti, je to podvod, ale tohle by měly primárně řešit STK, ne příslušíci. Ti ať kontrolují, jestli mám všechny 4 kola, auto mi svítí a má platnou STK. V tom problém nevidím, ale další věci kontrolovat na silnici je zbytečné. Pokud nestačí dvouletá lhůta STK, ať ji tedy zkrátí a výdělek je zaručen.
RST: otázkou ale zůstává, jestli ten atest na dodělaných foliích opravdu odpovídá. V televizi ukazovali před nějakým měsícem reportáž z pilotního měření tímhle, a pán měl legálně nalepené atestované folie z firmy, která se tím zabývá, ale folie byly výrazně tmavší, než bylo deklarováno. Takže buď si nechal nalepit tmavší než bylo deklarováno, nebo to udělala ta firma bez jeho vědomí
Asi budu muset sundat folie z oken u aut co mám doma🙂
Ano, správně ! Jen tak na ně, na majitele velkých zlých černých limuzín s černými skly 😉 Ach jo, čeho se ještě dožiju ...





No, ale může to zabránit jistým nepříjemným příhodám s hnědícím účinkem na spodní prádlo. O jedné z nich jsem tuhle někde četl. Někdo měl pocit, že řidič Audi s tmavými skly příliš na silnici prasí a tak na nejbližším semaforu usoudil, že jej bude dobré poučit, jak se správně chovat. Hbitě tedy vyskočil ze svého auta a hrdinně vzal za kliku u dveří Audiny. Jenže uvnitř seděly čtyři holohlavé krkovičky a ozvalo se jen suché "Što ty, kakoj nibud probljem ?"
Eminem : 😀 😀 Sakra, to bych mohl mít problém i s Formanem 😀
Mamka bude muset začít mýt auto 😀
A mohli bychom jít do dalších extrémů, zda je přístroj kalibrován, zda je obsluha proškolena a je oprávněna s tímto přístrojem pracovat atd...


Souhlasím, že to bude jen nástroj pro další zbytečnou buzeraci. Jednou mám na autě tmavý okna z fabriky, který asi někdo zhomologoval, případně zatmavený dodatečně a k nim příslušnej atest či schválení. Pokud toto nemám, je jedno, jak a čím mám ty okna zatmavený, je to vždy špatně. Stejně jako všechny ostatní doplňky a tuning díly.
Podle mě je to jenom další spůsob jak získat z lidí prachy. Tuhle jsem četl že Vredestein už ve spolupráci z Německou Policijí vyvíjí sytém který za jízdy pomocí laseru zabudovanýho do vozovky měří hloubku Desenu pneumatik projíždějících vozidel. Systém funguje spolehlivě do 90Km/H . A ve spolupráci z Kamerový systémem dokáže přiřadit hříšníkovi i SPZ.Údajně mají v německu 6 pilotních míst kde to testují.Takže se máme ještě na co těšit 🙂
Online cena jednoho toho nesmyslu se pohybuje kolem 7000Kč, v přeprodeji do služeb policie to bude minimálně 15 tisíc. Nevím kolik jich zakoupili a jaká je pokuta za tmavé sklo. Ale já osobně nemám pocit, že bych denně potkával desítky zatmavených řidičů (rozuměj skel jejich vozů). A primárně by taková zařízení mělo mít STK a ne silniční kontrola. Opravdu se již nenašlo jiné využití peněz ?
Upsss, co dodat??





Já na sobě to budu určitě považovat za zbytečnou buzeraci... na druhou stranu dobře vím, že jízda s tmavým sklem v noci za deště je neopakovatelným zážitkem určitě možným nazvat jakkoliv jenom ne bezpečným.
Jestli je pravda, že skla novejch škodovek mají maximální dovolenou propustnost (??? - někde jsem četl, ale nezdá se mi to), tak si budou pěkně mastit kapsu.. Kladívka jim k tomu nekoupí?
Krajské ředitelství policie Olomouckého kraje zakoupilo měřiče propustnosti světla a odrazivosti povrchu - přidělí je dopravním inspektorátům. Policisté budou měřit propustnost čelních a předních bočních skel aut. Pokud upravený vůz nesplňuje technické podmínky pro provoz, čeká řidiče pokuta.





http://www.novinky.cz/vase-zpravy/olomoucky-kraj/olomouc/590-8225-policiste-v-olomouckem-kraji-zacnou-merit-svetelnou-propustnost-autoskel.html