K bateriím mám jednu krátkou perličku:





Z otočného ramena baterie v kuchyni začala (při určitých úhlech natočení) perlit voda. Vydal jsem se tedy do OBI, abych zjednal amatérskou nápravu. Vysvětlil jsem pracovníkovi situaci, ukázal mu dokonce, jakou baterii mám a s úžasem zjistil: "Tyhle (socka model IRIS) se teď dělají s keramickou kartuší."





Tak i ve světě instalatérů existuje performance upgrade! 😀
Petře, myslím že pokud nebyl nějaký vnější vliv, tak to šacuju na vnitřní pnutí.... Setkal jsem se s spoustou případů, obvzlášť pak když je to plast nastříknutej na železe....
Je to jasné 😀 Metal Znojmo je zjevně zvyklý dělat s kovem a ne s plastem.
Karmou se rozumí přístroj na ohřívání vody. Žádné jiné karmy ani čakry doma nestrpím!!!
Instalatér taky nejsem, ale pár metrů rozvodů jsem už stvořil a pár kohoutů i namontoval. Jako příčinu bych viděl buď špatný materiál kartuše a ten časem popraskal. Plasty to někdy dělají a nedivil bych se tomu u čínskýho výrobku. Nebo nějaký zvýšený násilí, ale to se těžko zjistí - něco ve stylu ty budeš kapat hajzle? tu máš...


Jinak fakt nevím.
Pořád je ještě ve hře varianta nakoupení porouchaného kusu a projevení až teď. Teda předpokládám, že to neprasklo mrazem...
Instalatér fakt nejsem. Napadá mě ještě další možnost - ráz v potrubí po odstávce řadu se vzduchovou bublinou tlačenou šílenou rychlostí po natlakování a vypuštění kohoutkem. Nám to takhle rozflákalo karmu 🙁
🙂) Mojku, je vidět, že fak nejsi instalatér.


No dobře, upřesním. Baterie koupena nová. Namontována v kuchyni. 2,5 roku v provozu. Nyní začala kapat až téct i v zavřené poloze. Po demontáži páčky a upevňovací matice zjištěn popraskaný a rozlámaný plastový obal směšovací kartuše. Kartuši jsem vytáhl a dal novou. Není problém. Pouze mě zajímá, jak k takové destrukci může dojít, když se to tam nijak nehýbe. Pohyblivé části jsou přeci uvnitř toho modrého obalu a ty byly naprosto v pořádku.





Někdo další ?
Mrkni na protilehlou stranu - proti prasklině a pohledej tam stopu po fixačním šroubku.
I když nejsem instalatér, navrhnu tři možnosti. 1) pád nenamontované baterie 2) boční úder blíže nespecifikovaným předmětem 3) špatná montáž páčky (pootočení o 90°) a následný pokus o puštění vody za použití hrubé síly (je to nové, jde to špatně). To máš doma? Nebo v rachotě?


Ještě je samozřejmě možný nákup již porouchaného zboží a projevilo se to až teď 🙁
Ještě jednou
Tak pro dnešek úplně mimo. Pokud jsou zde nějací instalatéři, nebo někdo, kdo tomu narozdíl ode mě rozumí, prosím o osvětlení:





Jak se tohle může stát ? Vymontováno z dva a půl roku staré baterie. Vždyť se to tam jako celek nijak nehýbe, nechápu. Ví někdo, proč ?