6. říjen 2008

Severkári 2/3 2008

Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 13843×, Komentářů: 43, Líbí se Autor: Láďa Ladič
Ústí nad Labem - 5.10.2008

- AKTUALIZACE 2.5.2009 -

Konečně jsem doplnil ještě nějaké fotky, grafiku, odkazy atd. . . .

* * *

- PARAMETRY SRAZU -

Máme za sebou další ročník ústecko-teplického sezónu uzavírající setkání přátel vozů Škoda 110R. A jaký letošní sraz vlastně byl?

No především opět krásně prosluněný, za což velké díky Džízisovi!!! V kombinaci s barevně vyšilující podzimní scenérií kolem to byla famózní kulisa.

Opět se nás sešlo o pár víc - devět eRek plus pár dalších vozů a to i přes to, že někdo z loňské sešlosti žel nedorazil. Přijelo však mnoho krásných leštěnek, troufám si říci, že více, než už dnes bývá na srazech zvykem a to je velmi milý trend! Zrovna tak bylo milé, že pár účastníků vážilo cestu opravdu z daleka - přijel Eidy z Roudnice, Torsten a Silke z německého Chemnitzu a největší cestovatel Michal K. z 220km vzdálených Třebechovic u Hradce Králového. S přípravou a pozvánkami na sraz mi vydatně pomáhal Petr Čapoun, jenž se nemohl uvolnit z práce, ale poslal za sebe velmi milou alternaci - ségru Martinu.

Tento sraz byl pro mne nečekaně výrazně méně "pojížděcí", než-li byl loňský ročník, kdy asi bylo těmto pokušením učiněno za dosti.

Opět nám zde letos, především na spanilce, na vozech převládala žlutá barva, což je skorem takové naše severkárské specifikum oproti obecné eRkařské majoritně červené zvyklosti :o)

Více jsme se věnovali focení vozů a ve chvíli, kdy tyto řádky píšu, jsem ještě sám zvědav, co z toho bude, protože fotim na negativ, tak si na výsledek ještě musíme chvilku počkat.

Disponovali jsme letos o dost kratší dráhou na pojíždění a tak jsme kompenzačně natáhli spanilou jízdu. Ta vedla převážně přírodou Krušných hor po 24 km dlouhé trase Chlumec > Telnice > Krásný Les > Adolfof > Fojtovice > restaurace na Komáří Vížce (809 m.n.m.).

- ÚČASTNÍCI -

 • Danda a Petra z Ústí
 • Eidy z Roudnice
 • Falkon z Teplic
 • Kuba a Edis z Povrlů
 • Martina z Ústí (Čapounovo náhradnice)
 • Michal z Hradce s Kamilem z Pardubic
 • Pavel a spol. ze Svádova
 • Tomáš z Krupky
 • Torsten a Silke z Chemnitzu
 • moje maličkost Láďa z Ústí

ostatní

 • Spyker z Bíliny
 • Chamelion z Ústí
 • neznámý chlumecký strážník ve službě, prý majitel zeleného kilča

- ŠPEKY SRAZU -

Odvetný duel GD versus RM

Není žádným tajemstvím, že mezi mým GD a Michalovo RM existuje jistá pojížděcí rivalita :o) Na našem loňském setkání 11.11.2007 v Milovicích na prvním sněhu Michalovo RM jasně vévodil. Odveta na suchu měla proběhnout letos na HG, ale tam měl Michal vodu v benzínu a já špatně nasazená přidírající se vahadla, takže z toho nebylo nic. Odveta tedy měla proběhnout zde na severu, podmínky se zdáli býti ideální. Při prvních pojezdech jsem měl ale opět technické problémy, na jedničku se to dusilo, vejfuk chrlil saze, až na dvojku byl nějakej záběr, ale to už mi Michal mizel kdesi v dáli. Sok byl zjevně zklamán, páč vítězství nad chcípákem přec jen nemá tu správnou chuť :oDDD Už by jsme to vzdali, když tuším Kamil přišel se zjištěním, že mé neotvírání druhé komory má na svědomí povolené víko karbece, fuka vzádu činila asi 3mm. Zatím co jsme odstraňovali tuto banální příčinu, pojezdil Michal kubaturně srovnatelného Dandu a to neměl dělat :oD

GD byl vyléčen, motor obživl, druhokomorový podtlak náhle poskakoval na každé zašimrání plynu, půjde se na věc :oD Najednou se objevila i semknutost seveřanů. Falkon mě vyzval, abych si k němu vyložil svou nelehkou fotovýbavičku, Danda mi chtěl dokonce vyndat zadní sedačky :oDDD Nutno říci, že na první pojezd mě Michal opět pojel. Na jakýs druhý opravný či utvrzovací pojezd si mě vzal Danda stranou a koučovsky mi šeptá instrukce - "Vytoč to před startem aspoň na 5000 a tam pusť spojku!" Vzal jsem ho za slovo a fakt to zafungovalo. Získal jsem převahu ve startu, kterou již Michal nedojel, ale na druhou stranu jsem mu už o dalši distanc neujel, takže jede mu to fakt kurevsky dobře lumpovi a jestli si ho vezme do parády nějakej dobrej trenér, tak příště už by mi to zas nemuselo vyjít ;oD Abych to tu nepřepálil s vlastním vytahováním, tak v zápětí jsem exhibičně vyzval ještě Eidyho se zde nejsilnějším strojem. Ten nijak netlačil při startu na pilu, nechal mě nejméně o délku ujet, ale už po sto metrech byl přede mnou a mizel hrávě a s lehkostí v dáli :o)

Eidy měl flek na kapotě

Pro někoho divně banální bezobsažná informace, ale modří vědí, že setkat se u Eidyho na kapotě s flekem o velikosti několika kanadských dolarů je věc vskutku nevídaná. Ještě dnes mám v živé paměti, kterak jsem kdysi v Běšinech Eidymu na Kóče udělal otisk prstem a co následovalo jsem si věru za rámeček nedal :oD To co teď měl na voze vypadalo jako exkrement přejedeného orla, ale chyba lávky, byl to prý otisk celého zjevně nepozorného ptáčka jarabáčka. Jak že se to zpívá v někdejším songu Anny K. . . . pozor Kóča je blízko, tak nelítej nízko? :oD

International meaning

Jak zmiňuji v úvodu, náš skromně pojatý sraz se rozhodl navštívit i jeden zahraniční host - Torsten, čímž rázem katapultoval malý oblastní dýchánek splodin na úroveň mezinárodní eRkařské ligy :oD Prosim Vás, kdyby se Vám náhodou tohle někdy stalo, že najednou Vaše konání nabyde na mezinárodním významu, je velmi důležité, né-li přímo zásadní, ovládat nějaký světový jazyk, nejlépe jiný než češtinu. Chtěl bych tímto poděkovat anglicky obstojně hovořícímu Falkonovi a německy domluvyvší se Martině za to, že v klíčových momentech nezklamali, ba co více, díky nim jsem se konečně dozvěděl mnohé z toho, co se mi Torsten marně snažil celá léta sdělit! :oDDD Poděkování patří i Hansimu, jenž pozvánku na sraz Torstenovi přeinterpretoval. Mám z Vás ze všech opravdu radost :o)

Ztraceni při spanilé jízdě

Co bych fakt nečekal je fakt, že při spanilé jízdě osmi aut se nám může ztratit některý z vozů jedoucí uvnitř kolony. Jak asi předvídáte nečekané se stalo skutkem. Pavlovi se zeleným eRkem to prý nějak hůře jelo, s naopak dobře rozjetým Dandou před sebou asi ztratil oční kontakt v klíčovém okamžiku, kdy jsme sjížděli z hlavní na vedlejší a on asi intuitivně pokračoval po té lépe se tvářící silnici :o/ Proč na samém chvostu jedoucí Torsten neudělal stejnou chybu a následoval nás, mi není známo. Možná instinkt, zkušenost . . . každopádně Pavle, doufáme že žiješ a že ses zase našel :oD Po zasednutí v hospodě jsme vyhlásili vzpomínkovou minutu ticha za ztracené, kteří by tam jinak měli sedět s námi ;oD

Nejbohatšímu eRkaři došla šťáva

Cestou k domovu z Komáří Vížky jel Danda první a jak jinak - samozřejmě nám v serpentinách ujel :o) Když jsme vyjeli z Přestanova, tak najednou telefon, já teda normálně netelefonuju za jízdy, ale když volá Danda :oD No zkrátka povídá mi, kde prej jsme a jestli nemám náhodou sebou kanďáček, že mu nějako došla životodárná šťávička. Za chvíli jsme ho dojeli, nějaká ne moc vhodná nádoba se nakonac našla, rozloučili jsme se s Torstenem, Silke, Martinou a já pak s Petrou objížděl okolní pumpy, neb na té první, nebližší, jim zrovna zkolaboval pokladní software, inu murphyho zákony zase řádili, ale nakonec se našla hodná pumpa s pár litry pro Dandovy hladové koníky a jelo se konečně dom ;o)

Toliko pár střípků z našeho snad vydařeného eRkoodpoledne.

- PŘÍPRAVY A VYTYČOVÁNÍ TRASY SPANILKY S ČAPOUNEM -

- SRAZ NA STARÉM LETIŠTI U UŽÍNA -

- SPANILÁ JÍZDA NA KOMAŘÍ VÍŽKU -

- ŠIRŠÍ VÝBĚR Z FOCENÍ PRO KALENDÁŘ -

Děkuji vřele všem zúčasněným za účast, čtenářům za pozornost

a uvidíme jak zase za rok.

S pozdravem z Ústí nad Labem

pro www.skoda110r.cz

Láďa Ladič

* * *

Odkazy na další fotogelerie z tohoto srazu:

* * *

Matyho reportáž z předešlého ročníku "Severkári ajn (cvaj) 2007" můžete číst zde >>>


Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 13843×, Komentářů: 43, Líbí se Autor: Láďa Ladič
Láďo, pěkné.. ale já bych už rád viděl to video, co se tam točilo...
Ahoj Láďo,

Tak sem se na nějaké to navoskování vykašlal. Vůz jsem pouze umyl a garáž uklidil.No tak jsem rád že to mám za sebou. Teoreticky už erko nevytáhnu na silnici. Až na jaře a to až oschnou silnice..Příští měsíc pokud budou nějaký ty dolary navíc bych zrealizoval ty erčí fotky do bytu.Myslim si že by nebylo vůbec marný vyzdobyt si byteček nějakou černobílou stylovou kulisou. Trochu oživit stěny a podobně.Tak bych se asi v listopadu ozval.


Ahoj Petr
Pěkný Pavle, určitě dobrej posun vpřed! 😉
Dovolím si sem dát odkaz fotek ze zmiňovaných vrchů v Mikoluvě jakožto místu kde začal seveRkařskej sraz...


http://spyker.rajce.idnes.cz/Vrchy_Mikulov_11.10.2008/


Láďo udělal sem to co si říkal a doknce jsem se koukal hledáčkem a pár se jich povedlo...
Jo jo Hansi, leštim často, leštim rád o lesku si nechám zdát ;oD

Ale před zimou stačí auto umejt, vysušit, zastrčit přikrejt a leštění si nechat až na jarní probuzení 😉 Ono to zatim krásně tu a tam naběhne kočkou a pak se to vezme jednit tahem 😉
Noo, Petre lestenky bych prokonzultoval s velkym LL 😉 proto ze neni lestenka jako LESTENKA 😀D. Nebo to LL vidim spatne ?
Ahoj Láďo,

Tak už se snažím auto postupně zazimovat.Včera jsem byl pro fridex v Auto kelly na hliníkový motory .Ještě budu jezdit se superstrojem do konce měsíce a pak už bude nadobro spinkat v Garáži.Tak už mám připravený leštěnky a bavněnej potach kterym auto zakryju.
Petře tak to jsme rádi, že jste rádi 🙂 Když vidím nepříliš nám nakloněnou současnost, nemohu nehledět k budoucnosti s jistými obavami.

Historie ukáže, jestli lze laťku dál zvedat či zda tohle byl výjimečně povedenej ročník, který si uložíme na čestné místečko hezkých okamžiků.
Ahoj LáďoTak jsem rozeslal po práci kultovní fotky ze srazu.Moc se líbili.No ukázal jsem jim aspoň to že nejsem sám šílenec do Erek a že je nás víc takovejch bláznů.
Falcon:no a to sem to tak nějak lechtal 😀


Ota mi dnes psal taky ... docela bych tam jel ...uvidíme
Óóó na to čekám celý rok, až se tu něco pojede! Budu tam, i kdybych měl jet autobusem (hmm, to není tak špatný nápad 🙂.

Láďa Ladič: Ale ne, druhá komora se asi otvírá nadoraz (po cestě zpět se Spykerovo Derby v zádech jsem "udělal" tachometrových 130, na víc mi byla ta okreska moc krátká 🙂, ale asi se otevírá nějak pomalu 🙂
Filipe že by také špatná funkce otevírání druhé komůrky ? 😀DD

Jinak psal mi dnes Ota, že u nich v Mikulově u Dubí se v tuto sobotu 11.10. pojedou závody do vrchu, kdyby jste měli někdo chuť nasát trochu závodničiny 😉
No, já jsem bral Želví Power ještě po cestě na sraz 🙂 Původní odhad zněl 39km + cesta tam + cesta zpět + několikeré startování. Ale z té půlky nádrže si toho Raketa ani moc necucla - fakt mi žere 7L na sto ve všech režimech, ale ty výkony 😕 Asi by potřebovala přeštělovat do výrazně neekologického módu 🙂
Ó veliký Eidy, legendo stále živá, nechtěj abych se červenal, jak kapota Tvého vozu 😀DD
LLádíku, óóó převeliký. Děkuji nesčíselněkrát za ty nádherné fotografické obrázky mojí drahocené Kóčy. Ta jest zvěčněna tvým zlatým ukazováčkem na mnoha pixelech v překrásných barvách. Klaním se.
OK Dane rozumím a chápu souvislosti. Tam je holt ten fordo erkaří nepoměr nádrží.Mě se tohle stávalo když jsem jezdil v prace služební Lagunou která byla na naftu. A naftu jsem si projistotu natankoval do škodule.Podařilo se mi to tenkrát rozředit speciálem ,neboť jsem na to zapla\'t pán Bůch přišel ještě v čas. Akorát tam vzniknul jeden problém že nešel zhasnout motor. Takže jsem musel tahat kabel vod indučky neboť ta svině furt blafala.Nafta holt do Š120 nepatří.
Ale prd velebnosti. Prostě jsem popad auto z garáže, tak jak přijelo z Jetřišek a nějak mi nedošlo, že něco pod čtvrt nádrže je tak 8 litrů. Jsem zvyklej, že na čtvrt nádrže najedu tak 200 km...
Ahoj Dane,

To sem slyšel o tvé palivové akci.To je fakt slušnej výkon.Taky tankuješ jako já za 80 korun u Tesca 🙂Ne přiznám se že Martina mě donutila tentokrát natankovat před srazem za 500 jinak by tam měla béňo v nádrži tak za dvě kilča možná tři.


škoda třeba mohlo dojít na benzínový tandem čapounova stroje z Dandovym.To by bylo teprv zajímaví.
No a pak mi z toho došel benzín. Když jsem vyjel byla tam skoro čtvrtka nádrže. Jak můžu vědět, že s tím neujedu 60 km...
Áha, no my pro Vás pak ještě posílali rychlou motorizovanou hlídku, ale už Vás nedojeli. Pavle jestli máš nějakou mailovou adresu, mohu Ti poslat nějaké Vaše fotky. Dík za účast a mějte se fajn! 😉
K tomu nasemu ztraceni: motor mi zacal vice a vice vzdychat a jelikoz jsem mel povinost odvezt ucastniky na rodinou oslavu, otocil jsem kormidlem zpet. V krasnem lese jsem se kouk pod kapotu a ejhle kabel od alternatoru rezignoval a nez jsem to zuby nehty opravil byl nejvyssi cas vratit se do usti.Omlouvam se ze jsem se bez slova vyparili.Sraz se nam moc libil🙂
Ahoj Láďo

Víš jak mi úderníci držíme tu naši ekonomiku raného kapitalizmu východního typu nad vodou před všeobecnou globální ekonomickou krizí.Usilovně pracuji na tom abych vysel ve foae na tabuli cti a slávi u mého španělského zaměstnavatele🙂


A držim se hesla s Erkem na věčné časy.
Karle odhalil jsi nás, my už jedeme promo na příští ročník "Severkári 3 až 4" 😀

Jinak letošní ročník se tak zadařil, že se až obávám, jestli jsme nezazenitěli, ale možnosti rozvoje tam jistě jsou 😉

Petře Čapoune připomínáš mi otce, který v padesátých letech musel dělat na hutích a když chtěl volno, musel si nechat něco zlomit, nic jinýho než zlomenina či tubera se tenkrát při plnění plánu nebralo za nemoc. Na ubytovně byl prej nějakej bezbolestnej lamač, kterej za krabičku cigaret lípy poskytoval tuhle službu 😀DD Tak zkrátka takhle bych to zas nehrotil ;oD
Ahoj Spyker,

Koukal jsem na ten zbytek těch fotek a jsou fakt dobrý.No Škoda že jsem tam nebyl.Příští rok to nějak pořešim.Ikdybych měl papírově onemocnět🙂
Hoši, vy mě tak vnadíte, že příští rok budu muset přijet, letos to bohužel fakt nevydalo🙁
Tak tady ještě nějaký fotečky ... jsou Chameliona


http://chamelion.rajce.idnes.cz/eRko_srazik/#album
Ahoj Láďo.

Tak sraz byl určitě famozní.Koukal jsem na ty fotky které fotil Spyker tak ty vyšli opravdu moc pěkně. Fakt mám lítostivou že jsem tam nebyl.Protože ta pohodová atmosféra stěch fotek přímo čiší.Malá soukromá akcička mezinárodního významu přátel oblích linijí jednoho modelu značky s okřídleným šípem ve znaku.


Dnes jsem dostal fotky od tebe na meila číhnul jsem i na stránky tvé maličkosti a ten vyzuální dokument ta statika těm černobílím kompozicím vdechla punc originality hodné dobové reklamní fotografie.Zvláště se mi líbí fotky s erky zasebou a vedle v řadě na té komunikaci to je vážně hodně ůžasná záležitost a pak ta akční zákruta.
K tomu focení rozmazaných ... já chtěl aby byly mázlí protože jsem nedávno fotil kamaráda za jízdy a nepovedlo se mi ho vyfotit tak jak sem si přál a fotka se rozmázla celá ... je to naprd... prostě je jen jeden pokus a konec takže tady jsem využil toho že to vypadá rozmázle ...a k derby ... startování vyřešený mám ... vždycky se najde někdo kdo mi pomůže roztlačit 780 kilo ( i se mnou) 😀
Jo jo, je to z velké části v těch sklíčkách na foťáku 😉

Tohle focení se zrovna opravdu povedlo, né vždy se takhle zadaří.

Také musím podotknout, že svůj díl úspěchu na tom má i Spykerova VW Derbina, jež v zadním kufru v pohodě pojme fotografa a neplánované fotky ze střešního šíbru za jízdy dopadli taky bezva, takže Pavle, jestli chceš fotit, tak sis koupil dobrou pomůcku! Jakmile vychytáš to startování . . . ;oD
Ok,takze od ted vsem tykam🙂.Takze je to fotakem,ja fotak nemam,vzdycky jsem si pujcoval od kamose,ktery takovou uhlopricku nema..supr fotky,moc se mi libi.
Kubo omylem jsem Ti teď vymazal komentář, tak sím sorráč, jo a my si tady fakt nevykáme 😉 Já to pořád říkám, že ten mazací křížek v pravém růžku je až moc podobný zavíracímu křížku oken 😕

Zkreslování tvarů má na svědomí extrémě širokoúhlej objektiv 20mm, který už podává obraz skorem jako tzv. "rybí oko" a zabírá obraz v úhlu cca 140°. Ten efekt zkreslení se projevuje hlavně v krajích obrazu a můžeš to vidět i na jiných záběrech, kde se třeba někdy zdá, jako by to eRko mělo každý světlo jinak velký atd.
Pavle ale pořád jsem si jist, že svůj pohled máš a chystám se některé Tvé záběry zas použít pro letošní prezentaci GD, takže jen se uč, zkoušej a dál hledej způsoby!

Jinak něco prostě malym digitálem nezmáčkneš, s tim se smiř.

A když jsme u těch rad, všiml jsem si, že jednu chybku při focení jedoucích aut děláš. Zamíříš na místo, kde čekáš, že vůz pojede a když je tam, tak zmáčkneš a pak se divíš, že auto je zas mázlý, přičemž okolí je relativně ostré. Ty ale musíš fotoaparátem vykonávat pohyb ve směru jízdy vozu, jako když střelec míří na pohyblivý terč a při tom pohybu to zmáčknout. Když vychytáš tu rychlost souběžného pohybu, budeš mít auto ostré a pozadí mázlé, jak to má být 😉
Láďo tak to je fakt mazec ... škoda že takový fotky neumím taky ... fakt paráda ... závidím
Noo, skoda,Skoda ze nemohu byt vsude, ale mozna bych byl z nejvetsi vzdalenosti 😉a trochu ta mezinarodni ucast mohla ziskat na svetovosti 😀D.Ale vlastne ja bych zase musel delat jen Mitfahru 🙂 Zavist musim priznat 😀DD ale vse v dobrem, jsem rad ze vam to tak dobre dopadlo ! A precteni clanku, to je samo o sobe dost dobra zabava 😀DD !
Buďte zdrávi,


stále čekám na fotky od ostatních a taky mi dnes Michal říkal, že tam někdo točil na kameru. Neví o tom něco někdo ze zůčasněných?

Abych Vám zkrátil to dlouhé čekání, zde je malá ochutnávka z mého aparátu. Sice mnoho záběrů šlo rovnou na smetiště dějin, ale kecal bych, kdybych říkal, že z toho, co zbylo nemám dobrej pocit 🙂 Bylo krásné počasí, upíchli jsme to do krásného prostředí, přijeli jste krásnejma kárama a to všechno když se sečte >>>


http://11-55.nolimit.cz/volna-fotografie/sraz-s110r-severkari-2-3-c-2008.html
Tak já už jsem hodnotil sraz velmi výborně a pokud by chtěl nějakou fotku poslat ve full rozlišení tak mi písněte maila ...
Teda LLáďo, jak ty to děláš, že u tvých článků se vždycky tak směju. To bude asi tím vrozeným talentem.


Fotíš, kecáš, ladíš, na to holky vnadíš 😉


Bomba textík jako vždy. Výmluvný a vtipný.


Senks Džízis za tebe.
Děkuji za milé odezvy!

Rád bych poprosil fotící účastníky, aby mi poslali své reportážní fotečky na mail.

Já dnes přinesl z labu naskenované negativy. Samozřejmě vnitřně jako vždy zápasím s tím, jak bych to rád vyfotil a jak to ve skutečnosti dopadlo, ale myslím, že každý účastník si tam nějakou svou podařenou fotečku najde, tak vydržte. Teď musím ještě večer pracovat, ale jak bude chvilka, tak to pozmenšuju a něco sem nasypu 😉
Hezké....
Mám ještě jednu perličku, lehce technickou, které si asi nikdo nevšiml...


Mám problém s tyčkou, která spojuje spojkový pedál s válečkem; čep je tam nějakej vykloktanej a před 14 dny se mi vyhákla poprvé, náprava trvá asi 3 vteřiny. V den srazu se mi vyhákla opět, když jsem dopoledne odjížděl od benzínky (zjištění nastalo při dojezdu z kopce ke křižovatce, horká chvilka č.1). Říkal jsem si, že pravděpodobnost je na mojí straně a mám teď na týden pokoj. Ale ouha - když jsme opouštěli Komáří Vížku, tak v serpentinách jsem preventivním testem zjistil, že jedu opět bez spojky 🙂 Následná náprava za jízdy ve vlásenkách, s hlavou pod palubkou a rukama zuřivě honící tu zaolejovanou tyčku bude patřit k nezapomenutelným vzpomínkám, které jednou na tohle auto budu mít 😀


Tímto se omlouvám eRslečně Martině, která jela přede mnou, za udržovanou nediskrétní vzdálenost 🙂
LLádíku oficiálně ještě jednou děkuji za záchranu s palivem. Akorát jsem si myslel, že jsi ze mě děláte srandu, když jste třikrát projeli kolem mne a benzín porád nikde...


Jinak to bylo moc fajn odpoledne.
Ahoj Láďo,

Tak podle fotek to musel bejt hodně peknej kulturní počin.Mrzí mě že jsem tam nebyl.No ale poslal jsem aspoň za sebe pěknou náhradu.ˇUčast vozu se přece taky počítá.🙂


No koukal jsem na ty účastníky a mám jenom technickou Pavel s hráškově zeleným Erkem je ze Svádova.

Ahoj Petr
Budu první, kdo přidá doplňující komentář:

Duel - Ve skutečnosti jsme LL chtěli vyndat i nepotřebnou přední sedačku, sadu polštářů a tlumící deku, rezervu, hever... 🙂 Eidy vedle něj měl RM až nechutně přitažlivě odlehčenej...

Eidyho flek - Fleku jsem si všiml až napodruhé, mnohem zajímavější mi přišel detail (který Spyker ihned zdokumentoval) dvou rozprsklých vos na předním čele. Hodně hloupého hmyzu už ukončilo svou existenci na eRkovém předním čele, ale vosy jsem viděl poprvé!

Out of Fuel - Hm, vzpomínám si že Danda říkal, že na něj poblikávalo v serpentýnách hladové oko... "Já jsem říkal "Mám housera", a vy na mě "Nekecej a táhni!" - Cesta na severní pól, Jára Cimrman 🙂