Na erku🙂
houbaření v erku... 🙂
Nerozumiem síce téme, ale aj ja som vášnivý hubár, myslím že som na správnom webe 😀
super, dík za info 🙂
Případně mech a kapradí 😀...
Muchomůrka
Hříbek.
Já bych měl ještě jednu otázečku. Nahoru na zadní blatníky patří normálně hříbek tak jak na přední, nebo něco jinýho? Předchozí majitel blatníky nalepil na silikon, takže netuším co tam původně bylo...
Hele já dal dozadu kufrovku ze 120, nemám z boku žlábek na podběhu a dobrý. Jediná nevýhoda, že by tam mohla stékat voda pod gumu a držet se tam, ale to se děje u originálu taky...Pro veteránký provoz je to asi buřt...
Dneska jsem našel 2ks kufrovek, které mohu použit🙂
Ono originál profil na zadné blatníky nieje ten istý ako kufrovka, ale je veľmi podobný,a v dnešnej dobe je samozrejme kufrovka jasnou voľbou, a ešte ked je nová,mäkká. Preto by som ti Jirko ako tu bolo spomenuté dal tento profil.
Ještě by mohlo být něco zde: http://www.gumex.cz/ na strojírenském veletrhu jsem u jejich stánku strávil poměrně dlouho času. Prý je možné se i domluvit na výrobě nějakého profilu,ale to je u erka asi zbytečné, jediná nesehnatelná věc je myslím sametka do oken ve dveřích a nevím zda by byl dostatek zájemců,aby se dalo dostat na přijatelnou cenu.
S panem Svobodou jsem mluvil na Rozkoši a měl všeho dost. Taky se chystám na poměrně rozsáhlou objednávku.


Mezi zadní blatníky jsem dal dveřní pirelu, ale není to ono. Kufrovka je kufrovka.
Pana Svobodu jsem naháněl na podzim ohledně gum na okna. Tvrdil že má, slíbil že pošle, ale neposlal 🙁(
A když jsme u těch gum, pan Svoboda ještě funguje?
m8 mi to vzal z huby. Dej tam co tam patří. Kufrovek z kila a podobných kedrů se všude válí dost. A pokud máš chronickou potřebu to dodatečně ještě utěsnit, podmázni to PU tmelem. I když osobně si stejně jako jiní myslím, že to je zbytečnost. Nakonec to bude stejně pod barvou.
A co tam dát co tam patří? Já otrhal kufrovky z kil na likvidaci a z toho to pořešil...
tuhle
a co použit místo origo
Při veteránském provozu je to skoro jedno, pokud to je dobře ošetřený barvou. Když dávám hříbek, vyplním před vsazením vytuhnutým Rezistinem ML šmrnclým trochou konzervačního oleje a tím to dotěsním.
tak když už je tu založený takový téma tak bych tu otázku trochu rozvedl, vzhledem k tomu že mě taky brzo čeká spasovování blatníků, Takže je pořád lepší dát všechny blatníky a čela normálně na tu gumu? Slyšel jsem názor že se v ní dobře drží voda...
Nějak mi uniká smysl. Vlhkost se tam stejně dostane a hodně blbě se ten blatník sundavá kvůli opravám bez jeho poškození





Já bych to nedělal.





Pajk
Že si zbytečně zkomplikuješ život v případě demontáže. Při provozu erka svýho i obecně si myslim, že je to zbytečné. (Auto většinu času stojí v garáži)
Čauky, asi už to tady bylo, ale ptám se znovu. Jaký je Váš názor na nalepení zadních blatníku, misto použití origo těsnění mezi blatníky a podběh??