uz som to sem raz daval, mozno sa to aj blbo cita, ale predpokladam,ze Ceska republika prebera tie iste smernice EU a v nich priestor na ponechanie vozidla je.





napr. „Veterány, to znamená historické vozidlá alebo vozidlá s hodnotou pre zberateľov alebo určené pre múzeá, udržované správnym a ekologicky nezávadným spôsobom,


buď pripravené na používanie alebo rozmontované na súčiastky, sa nezahŕňajú do definície odpadu, stanoveného v smernici 75/442/EHS a nespadajú do rozsahu tejto


smernice".





Opravte ma ak sa mýlim ,ale podľa mňa nikde na svete nie je stanovené, ktoré auto pre mňa ako zberateľa hodnotu má a ktoré nie.





viac tu. http://kukulsky.blog.sme.sk/c/271749/Autovraky-v-nasich-mestach-versus-cestne-prehlasenie.html
Penalizace za chybějící díly je i u nás běžná praxe.
Stejný problém, dodaly se podklady a bylo to hned.
Dnes se auto povedlo odhlásit. Prostě napoprvé postraší, vymyslí si fotky a výpisy, když jim to dodáš, bez problémů to odhlásí a je to. A zrovna kůlna je ze 120. Tedy sklad nářadí a materiálu na pozemku u stavby domu...
Kamarád takhle na čestné slovo bez problémů zrušil stodvácu....nikdo nic nezkoumal, pouze ji musíš mít na soukromém pozemku
Asi to opravdu vyřeším tak, že z toho bude bouda a hotovo, na rok do ní něco naházím a po roce to bude tak shnilé, že se to samo rozpadne. Nechodí tyto boudy atp. nějak kontrolovat? Nebo není povynnost aby určitou dobu plnila svůj účel?
Je to tvuj majetek, ale pokud ho chces zlikvidovat bezplatne, tak musis splnit podminky dane zakonem - tzn dodat kompletni auto. Jinak za to logicky chteji zaplatit. To by vrakarny prisly brzo na buben kdyby si lidi nechali vsechen kov co se da strelit a odvezl na likvidaci zdarma jen sedacky a podobny veci se kterejma je nejvetsi problem.





Kulnu z toho delat nemusi, staci kdyz prohlasis ze ji z toho delas. Pet minut potom ji "zbouras" - tzn rozeberes na kov.
Řeším něco podobnýho... akorát dělají problémy i s tou kůlnou. V prohlášení musíš prostě uvést nový účel využití vozidla. Dekorace, kůlna, psí bouda, prolézačka pro děti... Blbý je, kdyžněkde nechtějí akceptovat, co je dáno zákonem a vymejšlej k tomu další komplikace, na který nemaj nárok.
Čestné prohlášení = kůlna, králikárna, kde je problem?





Tvou povinností je jim odevzdat kompletní vůz, pokud tak neučiníš, oni Ti ho nevezmou, řekl bych začarovanej kruh...
Dnes jsem se opět pořádně vytočil. S přítelkyní budeme likvidovat favorita, mé první plány byly takové, že ho zruším na čestné prohlášení a rozeberu do šrotu, protože je doba kdy se hodí každá koruna a za rozebraného fandu by byly cca 2000kč. Ale paní na úřadě mi řekla, že to tak nejde, že mám dvě možnosti a to buď odevzdání vozu do kovošrotu, nebo z něj udělat nějakou kulnu. Moc se mi to nelíbilo, ale nějak jsem to neřešil. Vydal jsem se tedy na místo kde u nás vozidla ekologicky likvidují s tím, že bych jim favorita nechal, ale že si chci nechat motor. Nejprve mi řekli, že to není problém, ale při odchodu dodali, že budu muset něco připlatit za chybějící motor, což mě dostalo. Mají na něco takové vůbec právo? Podle mého není moje povinnost dotat auto s motorem, jednou je to můj majetek a pokud pro něj mám využití, tak si s ním mohu dělat co chci, nebo snad ne?