Hoď mi do mailu nějaký cenový nástřel. Díky
Už to mám jakžtakž přebrané.




Jsou tu pánve: 0,1,2,4 přebrus kliky, 1,2,3,4 brus ojnice.




Ojničních je asi o polovinu méně.
Ojniční pouzdro vychází na 12kč nedělené (50ks), 10kč dělené(svinutý bronz pás) - 100ks
Spíš bych to viděl na 10 a 20kč, ale až to roztřídim tak k tomu dám i ceny za kolik to můžu pustit.
Jarda.r : když soudruhu, tak očekáváme bolševické ceny. 🙂 málá krabicčka kus á 5,-, velká krabička kus á 10,-





🙂
Vážení soudruzi a soudružky, i letos bude dostatek ložisek na vánoční trh.
Já žádnou urgentní potřebu nemám, tak bych klidně počkal až pojede Jarda do Prahy nebo naopak já do Žatce, ale pokud je potřebuješ hned, tak se klidně na poštovném nějak podílet budu. U mě je bohužel zimní klid nejen pro auta ale i pro práci na nich...
vzal bych 5ks eMkových určitě. Jestli jsem si dobře přečt, tak jsi z daleka, takže pošta. Mohli bychom se domluvit více lidí, třeba dragon, RSt a já na jednom balíčku ?
Tak už je tu mám. Kilí jsou czech rep. rok 09, emkový jsou tři taky nový, zbytek je v mastým papíře bez data.
dejvV: akorát asi nebudou ČSSR výroba, ale ČR/SR by nemělo být o nic horší...
Ano, viz Vítkův rozsáhlý popis. S ceny mohu udělat lepší, jsou jen orientační.
PLC 04-23 (ZVL) - 314,67 CZK<br


PLC 23-4 (ZKL) - 127,46 CZK<br


PLC 23-5 (ZKL) - 158,74 CZK<br





jardo, tohle jsou ty spojková ložiska ?
LordFree> jestli jsem to z katalogu dobře pochopil, tak ho měly i ostatní zadohraby z konce produkce, ne jen 135 a 136. Nejspíš i naše stará 105ka, jejíž původní převodovku jsem ale neprozřetelně nechal napospas švagrovi 😕 Mě by stačila alespoň fotka...
Kucí náhodou nemáte někdo vypínací páku na poslední tip strojů š135 š136 pro to oplastované lóžo na spojku?
PLC 04-23 (ZVL) - 314,67 CZK<br


PLC 23-4 (ZKL) - 127,46 CZK<br


PLC 23-5 (ZKL) - 158,74 CZK<br





skladem všechny typy, ceny bez dph.
Taky jsem zasílal předběžný přehled kluzných ložisek. Jestli máme spojková zkusím zjistit.


Jinak ostatní běžná ložiska, třeba do kol nejsou problém.





Minulý týden se prý objevili padělky ZVL/ZKL, takže člověk si nemůže být jistý ničím...
m8rinek> taky jsem si říkal, že zrovna se spojkovým ložiskem by to nemělo být tak zlé, ale to jsme si před pár lety říkali o víc věcech...
Stačí si dát pozor na originální díl, nebrat čínu a je to ok. Nehledal bych problém tam kde není...
dejvV mě dneska trochu nahlodal co dostupností a kvality spojkových ložisek týká, tak jsem začal pátrat a zjistil jsem, že jsou vpodstatě tři typy ložisek a dva typy vypínací páky:





Ložiska:


- ložisko PLC 23-4, katalogové číslo 969 500 301 - pro klasický přítlačák s vinutými pružinami MB-užovka - s rovnou čelní plochou


- ložisko PLC 23-5, katalogové číslo 969 500 302 - pro přítlačák s membránovou pružinou, pro 105-130 08/84 - 06/88, pro 135/136 do 12/87


- ložisko PLC 04-24, katalogové číslo 969 002 516 - pro přítlačák s membránovou pružinou, pro 105-130 od 07/88 do konce výroby, pro 135/136 od 01/88 do konce výroby. Je takové divné "oplastované".





Aby v tom byl malý bordel, tak to druhé ložisko se ještě objevuje pod číslem 113 152 180 "Objímka vysouvací úplná" - třeba tady: http://www.amd-autodily.cz/spojka/lozisko-spojky-uplne.html





První dva typy ložisek jsou mi celkem jasné a měla by k nim patřit stejná vypínací páka 110-522611 s zajišťovací pružinou 110-158190 a držákem 110-152310 - tzn vše klasika už od dob MBčka.





Co mi úplně jasné není je třetí typ, ke kterému by měla patřit páka 114-522611, pružina u něj snad už není (podle katalogu) a držák byl na 113 152 310 změněn už od 01/86 (z toho usuzuju, že nová páka by měla jít i do starého držáku).





A teď k otázkám:


- jak je to se záměností jednotlivých dílů druhé a třetí varianty - předpokládám, že minimálně páka a ložisko musí být stejného typu? Je u třetí varianty také pružina nebo to nějak drží na tom plastu? Co držák?





- Pokud má někdo zkušenost s obojím, je v něčem lepší třetí varianta než druhá nebo naopak?





- Dají se páky a případně pružiny typu 2 a 3 od sebe nějak snadno spolehlivě rozeznat?





- Je to opravdu s kvalitou současné výroby ložisek tak zlé? Nemluvím samozřejmě o číně, spíš o tom co je v eshopech atd označeno jako originální díl (předpokládám, že to bude ZKL/ZVL a nebo nějaký Sachs či LUK) a stojí to 2x až 3x tolik co ta čína?
zneužiji téma.





Spojková ložiska nevidím v zaslaném katalogu, puvodní náhodou nejsou, ty na talíř (š130) origo CSSR ?





A za kolik se tak pohybují ?





Díky, dejv.
Taky bych něco zobnul 😉
seznam s cenama by mě taky určitě zajímal. Nejpotřebnější jsou 1. a 2. výbrusy.
prosím o zaslání naceněného seznamu, děkuji
Spíš asi ne, ale uvidíme co se z toho vyklube.
130kový panve na starej blok by nebyly? 🙂





Rozměry pánví by měly být v Cedrychovi - Aby jezdily i v roce 2000 na straně 71: http://web.skodateam.cz/php_inc/inc_getfile.php?file=794&name=AbyJezdilyIVRoce2000.pdf - strana 69 toho PDFka.
Zdravím kolegové a pacienti.


Naši skladníci vyhrabali nějaká kluzná ložiska na naše motory, jedná se hlavně o pánve, axiály, ojniční pouzdra, pouzdra do vodního čerpadla, a pak nějaká droboť kterou musím dohledat kam vlastně patří.


Je toho celkem dost. Kdyby měl někdo zájem, třeba RST..





Mohu si dát práci a sepsat nějakej seznam s cenama. Zatím mám před sebou jen hromádku vzorků, jejíž označení nesedí s označením v katalogu škodovky, takže trochu poděl..





Např.: 4570-017/1 se tváří jako hlavní bezvýbrusový ložisko na kliku.


Vyraženo 493 ZVL 12417023





Kdyby někdo měl nějaký klíč, podle kterého to mohu určit byl bych rád.