Sice nic převratně nového, ale docela hezky ucelené na jednom místě. Akorát fotogalerie je taková nějaká posbíraná z galerií fotek ze srazů a dalších míst webu.
Ládo, moc hezké. Lze koupit kalendář ? mrknu k tobě na web. A jak to dopadlo s GreenDreamem ? Stavíš nové kupé ?
Pěkný. Láďa je prostě krásnej šílenec.


A mě z tý jeho cesty trochu hřeje, že jsem mu motor do kila kdysi skládal. Navíc je to pokračování života Petrovy zelené.
vhml: seriové a expediční škodovky, narozdíl od závodních, mají origo kryty kolem motóru...
Zespoda 🙂
pánové když u eRka/škodovky měníte oleják, tak jak si asi stoupnete abyste ho chytly oběma rukama aby šel povolit ? přes blatník, pěkně z boku...
Není to tak horké když se otvírá dopředu,měl jsem asi rok žigula,furt jsem se v tom vrtal a lézt do motoru přes blatník nebo u dnešních aut přes chladičovku,to máš fuk 🙂..
Tak si Čapoune představ, že bys něco měnil, třeba chladič a kapota by se ti otevírala do boku. Do boku je to dobrý tak akorát pro ty kufry, ale pro de/montáž čehokoliv z prostoru pod kapotou by to asi nebylo uplně pohodlný 🙂
Nevím možná je to síla zvyku ale otevírání do boku z hlediska přístupu k motoru by asi bylo praktičtější jak ho známe ze zadohrabové varianty 120cítky.Nějak si nedokážu představit tam list z boku přes blatník. Ikdyž souhlasím s vámi že to otvírání je stejný jako na jiných strojech té doby.
Na tom autě je aspoň krásně vidět, že ta kára je na motor vpředu prostě připravená. Ať už s předním nebo zadním pohonem.


A k tý kapotě - měly to takhle i žigulíky, BMW, fiaty a mnoho dalších.
mě spíš fascinuje obrázek zadního kufru, paráda.





Plecháče z Renaultu jsou fakt hnusný, ale není se čemu divit když jsou z renaultu i poloosy...
Nevím, co je na otvírání kapoty divného? V té době ho měla většina vozu takhle... Navíc byla výhoda, když jsi špatně zavřel haubnu, neměl jsi jí na předním skle jako u kila😀
Ta bílá škodovka je hodně zajímavej stroj.Překvapilo mě to nezvyklí otvírání kapoty motoru.
Není, ta červená a hnědá (z muzea) mají předsunutou přední nápravu.
Em.: to není ta červená, co byla, nebo je na virtu?
Pěkný, díky za odkaz.
RST: Myslím, že Em teď neměl na mysli to že by ty informace nešly najít, jako spíš skutečnost, že se k nim VW moc nechce hlásit - stejně jako se spousta dalších německých firem nechce hlásit k období 1933-1945...
Zkus někdy hledat informace jinde než na webu.
Tak jsem to nemyslel. Když nemáš schopné dodavatele (popsáno krásně


V soukolí okřídleného šípu) tak prostě z houna bič neupleteš.


Měl jsem na mysli založení a první roky fungování VW. Na anglických stránkách historie začíná až od 11.května 1945. Na českých jsem historii ani nenašel 😀
Jaktože nemá??? Už stovka byla koncepně zastaralá a utopistická..škodovka se nemá za co stydět do sedmdesátých let - vyjma erka,pak už to stálo za houby a nebýt VW tak škodovka dopadne stejně jako LIAZ..
Chrobáku tento článek mi přijde spíše jako oddychové téma ke konci roku. Ale pokud se Škodovka začíná vracet k dosud potlačované historii (např. http://www.youtube.com/watch?v=bjvDqWAsXio cca 0:45), tak musí být už hodně zoufalá. Konkurence ji roste a lidé začínají přemýšlet (viz Rapid). Přece ve "staré dobré škodovce" (donedávna starém, nebezpečném, neekologickém vraku)jezdil každý, tak proč to nevyužít ve svůj prospěch? Alespoň se Škodovka nemá ve své historii za co stydět narozdíl od VW.
Já jsem sem ten odkaz dával z úplně jiného důvodu. Nevím zda je to působením Lucinky a nebo se prostě něco někde rozhýbalo, ale Škodovka se začíná přiznávat k výrobě vozů stovkové a občas už i stodvacítkové řady.





Vzpomeňte na první zimní slet vyklepávající šroubky za vašich vozů. Při promítání historického filmu v muzeu jsme měli získat dojem, že po první Felicii přišel Favorit a pak zase hned Felicie.





Poslední dobou se konečně začíná přístup měnit - HURÁ.
Tak Ferrari v podstatě jakékoliv 🙂
Jojo W124, kloubouk dolů.
Takovýhle články jsou vždycky hodně subjektivní, ale o tom to je, každýmu se líbí něco jiného, proto je svět rozmanitý. Kdyby všechny auta byla eRka, byla by to nuda...


Alfa 159 se mi od začátku designově hrozně líbila, zvlášť SportyWagon. Kabát italové autům ušít umějí, kvalita bývá někdy poněkud horší, technika jak kdy. Pro mě je takovým autem, co se nemělo přestat dělat Ferrari 512, GTO nebo F40. A nebo Lamborghini Countach. Takže holt Italové...
Já touhle Alfou jezdil a přijde mi naprosto úžasná...eRko taktéž 🙂


Ostatní jsem bohužel neřídil 🙂
Když chceš poznat jak se jezdilo v klasickém voze Porsche pořiď si Škodu 110R 🙂
Alfa mi tedy nepřijde ničím vyjímečná. A diskuzi raději ani neotvírat. Ale jinak dobrý článek 🙂
Šéfredaktor mě udělal vysloveně radost.. asi ho budu muset krmit článkama o našich akcích častěji 😀





http://www.auto.cz/zamysleni-auta-nemela-prestat-vyrabet-72021