http://www.auto.cz/skoda-octavia-rs-detailne-19-kola-cervene-brzdove-trmeny-74973





Ty kola vypadají hezky, ale vzhled těch třmenů... zlaté 30let staré 4písty.
Mně se nelíbí ty páté dveře a vpředu bych zas volil decentnější masku, třeba tu z citigo.
souhlas. V Mazdě 6 jsem seděl. Nádhera
A samozřejmě na všech fotkách stříbrná...tak hezké auto takhle likvidovat takovou barvou.
Stručný a docela přehledný popis kombíku.


http://www.novinky.cz/auto/295052-cena-nove-octavie-combi-zacina-na-364-900-korunach.html





Moc se mě líbí.
RST: Ale dal jsem si tu práci utvořit si vlastní názor. Že mi nesedlo je individuální záležitost, prostě jsem zvyklý na jiný pocit z auta. Každý hledáme něco jiného. Škodovce můžu být stejně ukradený, protože bych na nové auto od ní nikdy neměl 😀, ale aby to nevypadalo, že jsem se jen svezl, tak jsem koupil Fabii k 10 letům originální Aero stěrače.


Nakonec je fér dodat, že jen málokteré auto mě dnes umí nadchnout (výjimku pro mě nyní tvoří Mazda6 se kterou bych se velice rád projel).
Chápal jsem to tak, že po ne Longlife olejích není dobré začít znovu používat LL, možná kvůli nějakým úsadám nebo já nevím kvůli čemu všemu. Zas tak hluboce do toho nevidím a jsem v tomhle konzervativní a používám krátký intervaly.
Asi je už na mě moc pozdě, ale proč je logické, že nelze přejít z krátkého na dlouhý ?
Jen na vysvětlenou k těm intervalům - pokud je auto z výroby nastavené na Long life (+-30tis/2roky), lze přestavit na 15tis/rok nebo 2 roky (olej/servisní prohlídka). Z krátkého na dlouhý už nelze přejít. Připadá mi to celkem logické, aspoň takhle jsem to pochopil. Ke smyslu dlouhých intervalů ani zbytku komentářů k OIII se vyjadřovat nebudu, neboť mi to připadá, že kdo chce psa...





Nikomu to auto nenutím, nemám potřebu ho obhajovat, ale připadá mi trochu nesmyslný ho takhle příkře odsuzovat. Takto totiž lze pohřbít prakticky jakékoli auto.





Jen ještě k těm malým budíkům. Fakt nevím, který auto má nějak výrazně větší, krom maxitachometru v Mini.
Ptal jsem se a dá se nastavit při koupi klasicky 15tKm/rok. Pak mi říkala že když se zvolí jeden, tak nelze později přejít na druhý (v případě jedné kombinace, kterou jsem si nezapamatoval 😀 ), což nejsem schopen pochopit, ale buď jak buď, lidé chtějí být klamáni.
dejvV> motor jako takový by to vydržet měl, 103kW v 1.4 není na dnešní dobu žádný extrém... interval výměny, to je téma do kterého bych se tu raději nepouštěl, nebo bude zase flame jako prase 😀
Tak jsem se projel a jediná pozitivní věc pro mě byla živost motoru (1,4TSI 103kw, manuál, cca 460tKč),jinak jsem byl spíše rozladěný nejvíce z malých budíků na které jsem musel pořád mžourat (ale to je bohužel dnešní trend). A souhlasím s těmi rázy zezadu, fakt tam jsou. Suma sumarum 😕
Hansoff : při výměně oleje co 30tis, motor 150tis neuvidí...





Jeden z reklamních taháků je že nová Octavia je nejlevnější v historii, mělo by stačit 12 vejplat ! 🙂





Octavie II Policie, když příslušník u řidiče stahoval okýnko kličkou tak, jsem myslel že mám vidiny, neměl jsem, kličku u řidiče mi ukázal...
Včera jsem měl možnost se v ní svézt. Uleli jsme něco přes 70km s motorem 1.4TSI. Papírových 103kW tomu nějak nevěřím. Navíc stahování oken vzadu ručně a chybějící zadní stěrač, to jsou věci, co u auta za půl milionu docela zarazí. Nejvíc ze všeho by mě zajímalo, co bude ten motor dělat po 100 až 150ti tisících...
zajímavé. aktivní kapota, hlídání jízdy v pruhu, apod. už je skoro raketoplán. A vůz v plné výbavě aby si člověk vzal týden dovolenou aby se stím naučil 🙂





Nevím, už je toho dost, při řízení se má člověk věnovat řízení, takových high tech serepetiček, kolik to má proboha řídících jednotek, milion ?





Konkurence pro OIII zbývá vymyslet jen teleport 🙂
Nepřipadne vám jak stará Audina ?? Tady máte něco na rozšíření obzoru o OIII 🙂 http://www.ulozto.cz/xe2KcZA/tt522😲iii-zip
Já ještě OIII taky kupovat nebudu. Jsem spokojenej s OI a teď po změně zaměstnavatele už zdaleka nenajezdím, co ještě loni, takže mi asi Octa ještě dlouho vydrží. Ale OIII se mi líbí a doved bych si ji v kombíku představit v garáži.
Tak som si nakonfiguroval aj ja, a rovno som sa odkonfiguroval preč, súčasná ochcáfka musí ešte aspoň dva roky vydržať 🙁
Mám předváděcí jízdu 1.3. s 1,4TSI (asi liftback). Octávku jsem naživo neviděl a ničím mě zatím nezaujala (zadní víceprvek pro vyvolené, oturbení mrzáci ani design). Přijde mi až příliš podobná Rapidu, taková šedá myš s 610l kufrem 😀


Velice pozitivně hodnotím všechny nové fičůry a že cena holátka je celkem rozumná (zejména v porovnání s Rapidem).
taky se mi moc libí a po představení limuzíny jsem se moc těšila na kombi a to nezklamalo ... fakt hezké auto ... nechala bych si říct 🙂
Co se týče designu, tak mně se moc líbí, že konečně opustili muší světla ve tvaru kapek a šišoidů, tak jak je známe z fábie, ale i dvojkové oktávy. Nový design mi přijde jedoduchý a působivý.





Získat tak ještě dva průměrné platy ke stávajícímu platu a neváhám 🙂
Tak jsem si zkusil jen tak nakonfigurovat O III. a vyšla mi cena kolem 930 000,- 😀
pro zajímavost jsem mrknul na ceny Octavia/Passat světe div se jsou prakticky stejné (2.0TDI). stupeň výbavu jsem dále nezkoumal.





U Octavie mě překvapily možnosti které si člověk může dokoupit, auto plný palbě snad umí vše, až na bar a děvku, to už třeba dodat externě 🙂





Ale je to tím že snad nikdy jsem se nedíval co si člověk může naporoučet v roce 2013 když si kupuje nový automobil. fakt zírám a za novou škodofku se nemusíme vůbec stydět, ikdyž jsme východ...





🙂
ale jo, je hezká. kdyby měla znak W tak ani člověk nepozná že je to česká škodofka. 🙂
Tak jsme tu nějak pozapoměli na představení Octavie III a už tu máme odtajněné i kombi!








http://www.skoda-auto.cz/chci-vuz-skoda/nova-skoda-octavia-combi<br />







Jak se vám líbí?




Mě moc. A byl jsem si vyzkoušet sedana při uvedení do prodeje. A i jízda se mi moc líbila. Prostě se mi nové škodovky líbí.