Hm hm..podobné kecy co se píšou v tom článku zazněli i u nás v devadesátých letech při prodeji zbrojovky Vlárské strojírny o velikosti menšího městečka..nyní je to tak že na pyru skučí meluzína o zašlé slávě..snad to s Tatrou nedopadne stejně,je to srdeční značka🙁.
Napsal jsem to v afektu, uznávám, protože mi hrozně vadí, když takovéto firmy s historií, na kterou bychom měli být hrdí, vadnou a vadnou. Jen si prostě myslím, že firma Composite Com účelově půjčila ty peníze, protože jiným stylem by Tatru nekoupila, než že ji dostane do aukce. Navíc je to stejně fiktivní firma jako ta, která ji teďka koupila. No a nebo jsem prostě již propadl češství a vidím spiknutí úplně všude 🙂 Ale rozhodně si nemyslím, že je to mrtvá firma a investice. Řekl bych, že potenciál tu je.
Pár kousků se jih vyrobilo,ale kolik nevím. Občas k nám jezdí nějaká na servis a podle mně je to vymazlený stroj. Kabina tatry nějakou inovaci potřebovala a ta z CF na ni sedla. Motory paccar jsoou taky šikovné, takže za mně by byla škoda, kdyby se nepokračovalo...
Kde by dnes asi byla škodovka, kdyby ji pan profesor Klaus, taky zprivatizoval namísto prodeje strategickému partnerovi? Naštěstí jej k tomu nepustili.


Nevíte jak to vypadá s Tatrou a DAFem? Někde jsem četl, že to nevyšlo.
Sorry, asi jsem byl až moc útočnej - to nebyl záměr a omlouvám se.





Jen mi přijde, že tu převládá sentiment "zase někdo něco rozkradl". Tatra už je nějaký ten pátek soukromá firma, nikoliv státní, a pokud si jí akcionáři nechali rozkrást (a o tom docela pochybuju), tak je to jejich problém. A nemyslím si, že tu někdo "zadarmo přišel k obrovským penězům" - pokud by byla hodnota fabriky větší, tak by někdo víc nabídnul. A 176 mega rozhodně není "zadarmo".





Tatra sice dělá technicky zajímavá auta, ale neumí je prodat - umořit miliardu a půl dluhu při prodeji nějakých 2000 aut za rok není žádná prdel. Z toho pak plyne malý zájem o to tu firmu koupit a logicky i cena.
Omlouvám se za matení pojmů, v ostatních věcech tě samozřejmě o opaku přesvědčovat nehodlám. Každý víme jistě své.
kpt.Budha: nepleteš tu trochu pojmy s dojmy? Neposlali Tatru do úpadku, ale do exekuce. Stejně tak není pravda, že by jí vydražila stejná firma, která tu pohledávku vymáhala.





A "Zadarmo přijít k obrovským penězům" - kde prosimtě ty peníze v Tatře vidíš? Firma která balancuje na hraně ziskovosti, častěji spíš pod ní než nad ní a která má miliardu a půl dluhů - to jsou podle tebe "obrovské peníze zadarmo"?





Přijde mi, že jste trochu špatní z toho, že někdo komu Tatra dlužila 650 milionů se ozval a chce je zpátky. Přeneste si to do své reality - kdyby Vám někdo visel 650 tisíc po splatnosti, nechali byste to být?
No nejlepší je, že to je vydraženo opět společností, která to poslala do úpadku, aneb jak si zadarmo přijít k obrovským penězům. Samozřejmě tedy naoko tyto firmy spolu nesouvisí, ale máme tu v práci k této firmě dost blízko a leccos tu prosakuje...
K tomuto jsem se původně ani nechtěl vyjadřovat ale když už jsi to nakousl....


- jediný dražitel


- společnost která vznikla před týdnem


- ani její jediný akcionář se netají s tím, že účelově kvůli dražbě


- 1 akcionář = neomezené rozhodování a pokud "zkrachuje" není problém





V podstatě by mě nic z uvedeného nevadilo, nebýt zde hromady obdobných případů z minulosti.





Pěkný článek o držbě vyšel v hospodářských novinách ( http://byznys.ihned.cz/zpravodajstvi-cesko/c1-59509560-koprivnicka-tatra-se-vydrazila-za-176-milionu-korun-firme-ktera-vznikla-minuly-tyden )
Dražby se zúčastnil jediný dražitel...





podobně je to s CSA, 40% za 68mil a zbyvajích 11% do nutných 51% si dokoupí...





člověku je z toho na jednu stranu smutno, na druhou je nasranej
http://www.auto.cz/koprivnicka-tatra-drazbe-prodala-176-mil-korun-73470





Docela mě překvapilo, jak malá ta částka je. Vím, že byla prodána se vším jak tam je (včetně pořádných dluhů atd.), ale i tak bych tipoval, že hodnota (ne jenom účetní odečtení dluhů od majetku) bude trochu větší.