Tak na otcovej skrta na lavej strane uz obycajny plechac s OR34 .


Urcite zaklepat lemy.
Ještě doplním, že kopretiny se mi vešly tak, že na jedné straně byla díra na prst a půl a na druhé straně na půl prstu. Ale vešly se.





Větší problém byl s předníma, které v zatáčce při zatížení braly o lemy. Takže zadek se mi vešel, předek jsem musel zaklepávat.
Ta kolébka je zajímavá teorie. Motor váží dost, ale zase na druhou stranu byl podepřený přes převodovku a poloosu. Takže kastle nedržela celou váhu. Možná tam ale poloosa mohla působit naopak páku, převodovku přizvedávat a motor tlačit dolů.





Kdysi jsem laicky měřil ETčka kol, u kopretiny mi vyšlo vyšší, než u apolla, ale kopretina je zase 4.5J, takže ve výsledku by vnější rantl kola měl být u obou shodně.





http://skoda.daves.cz/Trocha_povidani_o_kolech
Nemal som ilúzie o bohvieakej presnosti zmontovaných karosérií , ale toto mi berie dych. Zdá sa mi že to ešte bude dobrá prča pri skladaní tohto lega, aj keď pripúšťam že som mohol chybovať aj ja. Stejne tú 110r mám rád. Páni všetkým vám ďakujem
Pánové, ani v odbách rozvinutého socializmu ani v Kvasinách nevládla taková divočina, jak si myslíte. Sice se eRka dělaly takřka na koleně, ale přeci jen to nebyla až taková garáž.





Ale zpět k tématu. Rozdíl v délce poloosy je 3cm, stačí porovnat rozchody eRka/užovky a M.


Apola se do origo blatníků vejdou jen tak tak (viz. např. Martiny Žabák), lepší je lem z vnitřní strany zaklepnout. Podobně je to i s otvíráky (kopretinami), záleží i na použité gumě. Se 165 nebude problém, 175 a širší už bude těsnější.
Do kopce se ti spíš vytáhne (motor ho potáhne dolů). Dával bych si ale bacha při prudkých rozjezdech a brzdění, pak by ti mohlo přestat fungovat otevírání dveří. 😉 😀





Já bych klidně problém s nesouosostí svedl na fabriku. Vymačkanější formy, sváření "na koleně", montáže kladivem, tolerance v cm...





Připomnělo mě to jeden vtip:





Při prodeji Škody přijde delegace z VW na prohlídku podniku a ptají se na závěrečné zkoušky kvality spasování vozidel.





"Nikde to na nás neříkejte, ale my ve VW to děláme tak, že vezmeme libovolné vyrobené auto a v pátek do něho zavřeme kočku. A auto je správně spasovné, když je kočka v pondělí udušená."





"My to tady ve Škodovce děláme úplně stejně. Také vezmeme náhodné auto a také do něho v pátek zavřeme kočku. A auto je správně spasované, když z něho kočka do pondělí neuteče."
To neván,ale co jsem vyděl erko tak to mělo každé. Ale odpověď na původní otázku je podle mě ne. Možná po zaklepání lemů
Jakože se zdeformovala karoserie statickým zatížením v řádu centimetrů?





To snad ne 😀. To abych auto nenechával stát do kopce, aby se mi nezkrátilo 😀...
Ehe... již se tady rozebírala souosost erkové kastle a náprav a zjistilo se, že prostě na jedné straně je mezi kolem a blatníkem víc místa než na straně druhé...





Dokonce to potvrdili i majitelé, kteří měli erko od novoty...





Jako jediné logické vysvětlení tohoto jevu, pokud vynechám fabriku, je to, že auta se otáčela na kolébce a protože se otáčela vždy na jednu stranu (kvůli nádrži) postupně docházelo k deformaci...
Vítek: Ten problem sa vyskytol ak mne. Na ľavej strane je medzera tak na 1.5cm od lemu blatníka, na pravej by som mohol vložiť podložku 3-3.5 cm. Blatníky nie sú namontované na hotovo, takže sa to ešte môže zmeniť.


Gumy sú 165.Apolla neboli dodávané aj s rôznym ET?
No z vlastní zkušenosti můžu říct, že se kolo Ronal 5,5 nevejde s M nápravama, ale záleží na ET a gumách navíc apola jsou 5,0, moc bych s tim nepočítal.
Těžko říct, kamarád měl na uzké nápravě opola a na jedné straně mezera tak na prst a na druhé místa min. 4cm
Přesný rozdíl nevím, ale tipuju to kolem 3cm.


Široké nápravy s apolama.. je to hodně o fousy, někdo tvrdí že ano, někdo tvrdí že ne.
R-kári poraďte prosím.


- Aký ja rozdiel v dĺžke polonáprav medzi úzkou a M -kovou?


- Zmestia sa Apolla s M nápravami pod zadné blatníky bez úpravy?


Chlapci dikes