Přípravy na cestu a co s sebou

Kdybys to řekla dřív... o víkendu jsem ho držel v ruce v garáži 🙁
ok, domluveno 😉 budu cekat 😀
OK, pokusím se udržet mimo stolice i informaci a pošlu ti SMS zda jsem ten motorek vyhrabošil.
No jedu z ostravy na Německo, takže možná i docela kousek vedle Tebe ... bude záležet, kde se s náma bude chtít potkat reportér ČR 1 ... pokud bysme jeli přes Jičín, dám vědět ... a mohli bychom se třeba potkat na té benzině na obchvatu jičína 🙂 co tomu říkáš? Nejdřív kolem 19té hodiny ... kdybysme museli jet jinou trasou, dám vědět taky, ať nečekáš 🙂
Ten nahradíš kusem drátu a spolujezdec bude makat... 😀


Sice myslím, že doma jeden navíc mám, ale jak ho dostat k tobě netuším.
brzdovku mám, stejně tak ještě pumpu na foukání kol ... jediné co mi chybí a nikdo v mém okolí nemá - motorek stěračů 🙂
Lahvičku brzdovky.
Ještě bych přihodil multimetr.
Tak jsem to dneska nandala do auta a mám s sebou todle:


krom povinne vybavy navic:


klinove remeny


benzinova hadicka


rozdelovac + palce + nahradni kabely + svicky + kondiky


indukcni civka


regulator alternatoru


přerušovač


spojkovy valec


eska pasky + stribrnou pasku


objimky zarovek


WDcko


struna plynu + plynovy pedal


hadice


nejaka tesneni


sroubky a maticky


gola sadu, klice, kladivo


tesneni vodni pumpy


brzdove desticky


+ nejake dalsi duperele





vse se veslo pod zadni sedacky





za zadni prijde olej, voda, kanystr s benzinem, aditiva ...





co vy na to? Poloosu fakt neberu, stejne ji nekde na krajnici nevymenim 🙂
Takových krámů sebou .... zbytečné 😀
Vážená Lucinko, jak psal VHML jedete do civilizace, tak bych z toho vycházel. Dá se poměrně dlouho drandit bez alternátoru, na ruční brzdu, na dva kvalty, nakonec se dá auto i táhnout stovky kilometrů.....když máte všechny čtyři kola. Mluvím z vlastní zkušenosti - bez poloosy bych nevyjel ani náhodou. To pak zůstanete trčet na místě a nezbývá než plaťák a zoufalství. Tedy určitě poloosu ANO. Šťastnou cestu přeje H.
😉 více info: www.algi-dori.wbs.cz ... a teď hurá na STK 🙂
Já bych to naopak tolik nepřáněl, nejedeš na konec světa bez civilizace, kde nekoupíš novou gumu, nebo hadičku. Tudíž sebou jen díly ,,na škodovku"





Z náhradních dílů hlavně elektriku, cívku, rozdělovač. Karburátoru se nemá co stát.





Nějakou sadu gola, pár plochejch klíču, šroubováku, kladivo a nazdar.





Samozřejmě jako universální záchranu stříbrnou pásku a bindry...
Kdypak ta velká expedice vypukne? Abychom mohli držet palce 🙂
Bolo by dobré,keby po skončeni cesty napísala,čo všetko nepotrebovala...
Pomalu už aby Lucka brala i doprovodnou tatru, když čtu ty seznamy 😀
A kdybys někde něco brodila, tak kondomy na přetažení přes rozdělovač a cívku, balík tamponů na ucpání víčka nádrže a viagru už nevim na co v TopGearu použili, ale vem si jí taky, nikdy nevíš 🙂)).
Taky bych bral multimetr a velkou zásobu palivového aditiva, pokud jej používáš. Asi by bylo dobré se podívat i na legislativu projížděných zemí. Možná připojištění (auto, zdraví). Vrtuli k chladiči?😀
Vzal bych taky multimetr, malý skladný. Já ho s sebou vozím furt. Při případném problému s elektrikou rychleji odhalím příčinu.
Možná bych ještě přibalil manžetu/ty poloosy kdyby začala téct 😉
zásuvku na nabíjení mobilu, nabíječku, zelenou kartu mapu, pojištění sebe a jinak máš všechno... 🙂 good luck !
Proč se s tím tady plodím???


http://www.skoda110r.cz/article.php?aid=1235





Jinak samozřejmě platí, že co mít sebou budeš, to potřebovat nebudeš a nezapomeň na cestu dobrou knihu (však ty už víš jakou 🙂 ).
m8rinek:tadle vecička mě už pěkně dlouho láká...ale raději bych Dingo 🙂
Ještě bych přibalil:


svíčky, zap. kabely (nebo aspoň 1 nejdelší), palec, kladívka, cívku (vozím stále v "servisním kufříku" společně s celým rozdělovačem, benzínovou pumpou, dráty, sponkami, konektory...), hrst různých šroubů a matek, hadice k chladiči, kus hadice k topení (aspoň na propojení vývodů na motoru, kdyby topení třeba prasklo...), brzdové hadičky, možná i destičky, hadičku k benzínu a nádržce k brzdovce (dlouhou tak, aby se dala protáhnout ze zadního kufru k motoru, dá se takhle jet na kanystr s benzínem, když se stane něco s nádrží nebo vedením paliva).


Ostatní bylo snad vše napsáno.
Ještě mě napadlo z vlastní zkušenosti, jelikož člověk neví co se stane 😉 http://www.hamletovygumy.cz/prakticka-sada-do-auta-pro-opravu-defektu-knotem-made-in-japan-maruni/d-83219/


Přeci jen občas na tolik kiláků se může stát cokoliv a rezerva je jen jedna (nechci nic přivolávat samozřejmě 🙁 )


+ pumpička.


A ještě třeba obyč el.zkoušečka jen se žárovkou 🙂
JJ jde to i bez ní, ale zase je malinká a výměna sranda 😉 Možná bych vzal i náhr. baroskop oleje, občas začne pouštět olej 🙂
Jo, ta silná lepící páska mi nějak vypadla. Kulička šaltrpáky netřeba, jde to i bez ní, já bez ní jezdil s kilem snad 6 let s tím že "to řazení je prostě nějaký dívný" než do toho sednul JardaR a řek mi co je špatně 🙂
nevadí, raději víckrát než vůbec 🙂 ... zatím uvažujem stejně, ještě nezapomenout kladivo, bo když něco nejde silou, jde to ještě větší silou 🙂 ...
Sakra něž jsem to sesmolil tak už to tady je 😉
Já bych ještě přibalil:


brzdovku, opravnou sadu těsnících gumiček hl.brzd. válce a spojkového (skladná věc), strunu plynu, el. čokoládu, pár kablíků a drátů, kuličku řazení co je na šaltr páce zespoda, možná náhr.těsnění pod hlavu (kdyby vylítlo tak máš materiál a je skladný), nějaký binder pásky,pevnou lepící pásku (ta opraví vše), + já vozim třeba lepidlo "tekutý kov" jinak mě už jinýho nenapadá co navíc k těm už napsaným věcem přede mnou 😉
jj, vetsinu co pisete mam ... karbec je klasicke BSko ... vyhrazeny prostor je na tydle veci, jak pise marinek za sedackama ... v kufru a na strese budou veci pro lidi ... civku, kondiky mam taky ... nepredpokladam, ze by se neco pokazilo, ale jistota je jistota 😉kotouce vyhozeny nejsou, ale jeden z nich fakt fest kopal ...
Pokud byly ty kotouče fakt hezké, tak vyhazovat mým směrem 🙂





K tomu co napsal m8 bych dodal jen: strunu plynu, zkontrolovat si že máš ve výbavě příslušné pojistky a žárovky, možná vzít kousek vhodného vodiče a 5 konektorů (samiček i samců). A po svých zkušenostech bych možná bral i rezervní altík 🙂 Jo a taky krabičku se sponkama a Motex páskou.





Tvoje kilo je jedno z posledních, takže karbec už je EDSR? Nebo klasické BSko?
Já na takovouhle cestu hodlám vyhradit prostor pod zadní sedačkou. Vidim to na palivovou a vodní pumpu, regler dobíjení, klíňák, rozdělovač. A zátky karburátoru, pokud tam nějaký jsou, případně jedno šrotový BSko 🙂. Butilka s olejem a trochou vody je jasná. Golu, pár klíčů a zvedák.





Pak si myslim, že člověka nemá co překvapit🙂. Auto to určo vydrží bez závady, ale štěstí přeje připraveným...
Ahojte kluci ... to, že se s kilečkem chystáme na dlouhou cestu do Skandinávie asi většina z vás ví ... na Slůněti se poměrně intenzivně pracuje, byly odstraněny neduhy v podobě vůle v řízení - vyměněna a zgenerálkována spojovačka, vyměněna její středová část a kuláky. Geometrie dneska dopadla na jedničku... Dále jsme vyměnili brzdové kotouče (už nekopou, ikdyž původní byly fakt hezké ještě), brzdové destičky, klínové řemeny, oleje všeho druhu, manžety, benzínové hadičky ... motor si krásně ševelí, sahat do něj nechci, auto se po technické stránce chová více než hezky ... ale přesto ... co vzít s sebou? Motor, nápravy, poloosy a jiné "vele" díly neberu, ale co by podle vás na cestu 5000 km dlouhou by pro sichr chybět nemělo? Vím, že jste to tu už jednou řešili u cesty na glockner, ale chápejte, já se též chtěla pochlubit, že na autě něco dělám 😋 😉