STANLEY: pokud je to tenhle FORTE: http://www.express-color.cz/products/odrezovac-forte-odrezovaci-prostredek-500g/

tak tady propaguješ právě ten s taninem 😉))

(Bezoplachový odrezovací prostředek se stabilizátorem účinku a s obsahem TANINU.)
Já jsem teď na něco používal odrezovač firmy HOKR - "nový ODREZOVAČ trojnásobně účinný jednolázňový bezoplachový přípravek"

Složení je:


15%hm kyselina orthofosoforečná (75%)


33%hm isobutylalkohol


52%hm solventní nafta

chluběj se, že krom likvidace rzi a ochrany povrchu fosfatizací tvoří skvělý můstek pro nátěry. Dám vědět jestli nekecaj 😉))
Presne tak, kyselina fosforecna je vyzkousena a funguje. Mam nejakej hnedej odrezovac "FORTE" a ten funguje naramne 🙂

Stanley
Tak jsem trochu pátral sám a rozumím tomu ještě méně.


Taniny jsou údajně třísloviny, které se vyskytují v některých rostlinách, např. čaje, víno apod. a srážejí proteiny. Používají se též k činění kůží a kožešin. Jaký to může mít smysl v odrezovači jsem doopravdy nepochopil.


Tím spíš zůstanu u svého osvědčeného s kyselinou fosforečnou (kterou prodejce odrezovače s taninem zavrhuje), protože tam aspoň vím, co to chemicky dělá a proč to tam je. A na rozdíl od keců prodejce funguje i na čisté železo.
Podíval jsem se na ten odkaz. Co je tanin jsem se nedozvěděl, ale dozvěděl jsem se, že můj léty osvědčený odrezovač je fuj a dělá spoustu škody...


No zůstanu u něj, protože stojí třetinu.
Já mám vyzkoušený jiný. Věřím, že toto může taky fungovat, ale k pochopení mi chybí pár tříd nějaký zvláštní školy. Poučí mě někdo, co je tanin? Nikdy jsem o tom neslyšel.
Nechci dělat reklamu ale pokud budete shánět nějaký odrezovač doporučuji odrezovač od Worko s.r. o. s Taninem je fakt výborný. http://www.worko.cz/clanek/odrezovac-s-taninem-stabilizace-koroze-118 . Mají i eshop a jsou schopný ho poslat na dobírku.