31. květen 2009

Červený Drak

Rubrika: Vaše eRka, Přečteno: 19970×, Komentářů: 37, Líbí se Autor: Panocha
Jak jsme zase jedno eRko zachránili z hutí

Vlastnit Škodu 110R to byl vždycky můj sen! Tohle Erko jsem objevil zhruba před čtyřmi roky v obci Homole kousek od Ústí nad Labem. Karoserie je rok výroby 1972, ale vůz je postavený na dokladech vozu z roku 1979. Dostal jsem ho za odvoz, neboť můj otec se znal s původním majitelem vozu. Auto mělo totálně sežranou kastli. Skrz díry v podlaze například rostli kopřivy. Prahy auto nemělo vůbec. No ale kupodivu, když jsme do auta nalily benzín a dali nabitou baterku, tak motor začal po delším přemlouvání běžet. No a tak jsme vůz odtáhli spolu s otcem k nám do Třebušína. No a začala postupná renovace.

Museli jsme komplet celou kastli vyvařit. Jediné, co zbylo z původní podlahy, byl středový tunel. To je věc. která snad na každém Erku přežije. Jinak na zbytek podlahy byli použitý díly ze Škody 120. Hotovou vyvařenou karoserii nám nastříkali v ČSAD v Mělníku. No a pak přišlo na řadu dostrojování a tradiční shánění dílů. Co se týče motoru, je to originální škoda 110R i když je trošku upravená. K samotnému motoru časem napíšu bližší informace. Trvalo to skoro čtyři roky a auto už konečně jezdí. Faktem je, že je pořád co na něm dělat . Nejbližší akcí kterou se chci naživo zúčastnit s autem bude letošní Hundertgang 2009.

Tady je pár fotek Červenýho Draka z focení do Martyho fotokatalogu (http://skoda110r.com/kniznica.php).

Tady je pár slibovaných fotek z doby, kdy jsme vůz přivezli a takzvaně se rozhodovali ještě o jeho osudu. Moc jich není. Opravdu fotit budoucího Červenýho draka jsme začali až s nástupem erka do lakovny.

Fotky z Lakovny

Tady jsou fotky z Lakovny v ČSAD v Mělníce, kde dostal náš budoucí Červenej Drak finální barvičku. Na fotkách před samotným lakováním je vidět, že plechařina je každej pes jiná ves. Auto hrálo všema barvama. Jak kdo měl a co bylo možný sehnat. Rozhodující bylo hlavně, aby byla zdravá. Box, ve kterém jsme Draka stříkali, se jinak normálně používá na lakování autobusů.

No a tady je pár fotek již hotovýho vozu.

30.5.2009

Tak dneska jsem přijel trošku dřív z práce. Cinknul jsem Čapounovi a vydal se za ním na stavbu budoucího autoservisu Petira do Hostovic. Staví ho tam svépomocí taky Erkař Lukáš Petira. Vytáhnul jsem Červenýho Draka naložil svou starší dceru a vyrazil na výlet. Čapouna s Lukášem Petirou jsem zastihnul zrovna na střeše, když čistili klenby.

Chvíli jsme pokecali a já pak vyrazil s Čapounem za Láďou Cettlem na obhlídku jeho volantů. No a hlavně jsem dostal kontakt na Láďu kvůli opravě sedáků předních sedaček v Červeným Drakovi, neboť v místech švů jsou sedačky dost popraskané a rád bych, aby je potom Láďa opravil. Při cestě po Ústí jsme se ještě na chviličku zastavili na kávu na Jetce, čerpací stanici na Střekově. No a potom jsme se rozdělili. Já sem upaloval s Drakem do Valtířova, kde jsem naložil u rodičů svoji ženu a Čapoun jel do Neštěmic měnit vokno na Favotitu.

7.6.2009

Tak v neděli se u nás v Třebušíně konala taková drobná eRkařská sešlost. Zastavil se na návštěvě Láďa Ladič spolu s Čapounem. Oba dorazili jak jinak svými vozy, takže jsem měl možnost vidět v reálu věhlasný to stroj Greendream v akci. Auto má Ládik skutečně precizně udělaný. No je to holt už slušná leštěnka.

Ukázal jsem mu v garáži tátovo rozestavěné erko, které mi nafotil pro Martyho fotokatalog. Láďiku ještě jednou dík za pomoc. :) Takže snad tento týden to tam bude viset na webu http://www.skoda110r.com .

Láďu jsem zárověň podaroval starším erkovým zadním čelem, neboť po dokončení renovace kila by se chtěl údajně pustit do opětovné renovace Greendreama. No a to jeho aktuální čelo je pod lakem trochu kitovaný a sem tam mu to praská.

Zároveň jsem s Čapounem pořešil nový koberce do Červenýho draka tak, aby jsme auto co nejvíce přiblížili originálu. Michal Bouda nám je tento týden pošle takže se těšim až je budu s tátou do auta instalovat. Původní koberce mám v Autě z Rapida a je to různě poslepované takže to holt není ono. Pilně se pracuje na doladění Draka před Hundergangem 2009, na který stoprocentně pojedeme.

19.6.2009

Tak konečně dorazili nové koberce od Michala Boudy. A musím uznat že je to moc pěkná práce. Přišli k nám do Třebušína ve středu. Už jsou namontovaný do Červenýho Draka. Fotky s kobercema uvnitř hodím na web v průběhu týdne. Koberce od Michala nemaj poutka na díry v podlaze jelikož Drak má podlahu udělanou z Škody 120.Takže nám je Michal ušil podle našich požadavků a seděj do auta fakt výborně.

Jinak pilně se u nás pracuje na druhém tedy tátovo erku. Auto je na kolíbce a doděláváme podlahu. No ale jde to pomalu.

Koberce od Michala Boudy

Jak jsem slíbil devatenáctého června, tak sem dávám fotky nainstalovaných koberců v Červeném Drakovi. Chtělo by to ještě pořešit čtvercovanou koženku na podběhy, aby jsme se zase o trošku blíž připlížili originálu. Faktem je, že jak jsme koberce položili, tak jsem si z hrůzou uvědomil, že si budu muset asi pořídit speciální přezůvky jenom do auta abych to neumazal. Jinak ta lososová barva koberců se k autu výborně hodí. Diky Michale!

Byli jsme na Severkách

Tak jsem s Červeným drakem letos absolvoval vůbec první Erkosraz. Původní plán jet na Hundertgang 2009 ztroskotal na financích, takže jsem využil pozvánky Láďi Cettla zůčastnit se focení kalendáře na Severce 2009 Severce 2009. Sraz to byl moc pěknej. Mitfáru mi na srazu dělal brácha Filip. Hlavně ty leštěnky. No budem muset Draka ještě trochu poladit, aby byl taky in :)

No hlavní je, že jsme si neudělali ostudu a do jeli jsme tam i zpět bez závady. Faktem je že mi ještě den předtím vezl Čapoun alternátor a projistotu jsem měnil i indukční cívku, neboť mi začalo blbnout dobíjení. Málem bych zapoměl . . . přivezli jsme si suvenýr ze srazu - Diplom za nejstarší Erko srazu. Takže ho nechám zarámovat a vyvěsím ho na čestné místo.

Po zimě 2010

Letošní zimu strávil červený drak pod střechou přístřešku mezi baráky. Bylo to bohužel jediný, místo kde sem ho mohl nějak rozumě uskladnit. Přes zimu se na něm neudělalo vůbec nic. Jednak kvůli nízkým teplotám a spoustě sněhu co letošní zimu provázel ale taky proto že jsem slíbil své ženě Lucii opravit její Felícii. Původní telekomácká Felície což je naše druhý spotřební auto v rodině prošla kompletní generálkou karoserie. Všechno co bylo shnilí jsme s bratrem vyřezali a vyměnily za novými plechy. Celou rozborku jsme zvládli za 14 dní. Auto dostalo nový žlutý lak stříkaný opět v boxu ČSAD Litoměřice a na přední kapotu jsme umístili stylového čmeláka. S autem už Lucka brázdí spokojeně silnice. Tak se budu moci o víkendu pustit do rozježdění Draka po zimě. Čeká mě tradiční výměna náplní, kontrola brzd…Atd.

16.02.2011

Chtěl bych se vám pochlubit, co jsem dostal dvanáctého února k narozeninám. Moje žena Lucie mě překvapila Erko dortem, který spáchali spolu s kamarádkou pro moji maličkost. Jsou to holky šikovný :-)

05.07.2011

Na konci Jara jsem byl s Červeným Drakem na technický. Kupodivu jsem prošel celkem hladce bez větších problémů a to jsem auto před technickou prakticky jenom umyl. Jedinou věc kterou jsem na auto namontoval tak to byl fungl nový karburátor Škoda 120LS neboť ten původní se mi totálně rozsypal. V budoucnu ho zrepasuji ale až na to bude trochu víc času.Jinak se mi o slovo začal hlásit výfuk takže půjde ven a nahradí ho kousek od Roneltu který už mám objednaný.Nechám ho ještě našopovat aby trochu vydržel.

V červnu jsem si udělal radost a sehnal jsem si do ERKA sportovní volant z nástrojárny kolín kdy mi do něj udělal kolorovanej znáček Láďa Cettl.Volant už je na svém čestném místě ale upřímě sundat ten původní to bylo fakt peklo.Nebýt chemie tak nevím jak bych ho ven dostal.

27.12.2012

Letos jsem na autě nic neudělal. Kromě výměny výfuku nebylo nic potřeba. Auto jezdilo od jara naprosto bez problémů. Konečně mám pro auto i garáž takže se z přístřešku u domu kde bylo ustájený přestěhovalo do garáže.Příští rok půjde auto znovu do laku. Začínám shánět věci na nové lakování jako jsou těsnění do oken atd.... Plán je to udělat na jaře. Na dost místech se to začíná loupat, takže jsem se dohodl s mojí drahou chotí, že necháme Červeného draka znovu přelakovat. Uděláme to teda jenom zvenku. Odstrojím auto okna atd. a mám domluveno zase, že to provedeme v boxu ČSAD v Litoměřicích.

09.01.2013

I když jsem původně avizoval že to budem dělat až na jaře tak se plán se stává realitou .Na začátku tohohle týdne jsme začali na Erku makat.Červenýho draka jsem odvezl na dílnu do ČSAD .Přece jenom na autě se líp dělá ve vytopené dílně než ve vymrzlé garáži . Auto je komplet odstrojený .Na autě je vidět jak se na něm podepsalo těch několik let co auto nebylo ustájený v garáži ale pouze pod přístřeškem.Teď jsme vyvařovaly nějaký díry na střeše u u okapniček . S tím mi pomohl kamarád Fanda Kuchařů což je i můj lakýra.Přece jenom je lepší to svěřit odborníkům a chci aby to dopadlo co nejlíp.

Konečně jsou perfektně srovnaný ty dveře co byli do vrtule . Včera jsem objednal na Slovensku nové těsnící gumy do oken. Ty původní když jsem sundával okna odešli do věčných lovišť

02.02.2013

Tak už máme nastříkáno. Sice oproti původnímu plánu kdy jsme to měli lakovat v boxu tak nakonec se auto polilo na dílně , neboť v boxu přestalo fungovat odsávání a oprava je v nedohlednu. Výsledek se povedl sice je v tom laku sem tam nějaký ten prach ale dopadlo to hodně slušně. Žádná chemická reakce se nekonala.Tak a teď už zbývá auto jenom opět do strojit.

19.02.2013

Červeného Draka od minulého týdne dáváme opět do hromady. Už mám komplet dostrojený interiér kromě dveří, neboť se snažím sehnat někde fungl nový kliky . Ty co mám na autě jsou úplně KO. Tak si říkám že když už se to dělá tak pořádně . Zároveň jsem se rozhodl předělat uchycení předních mlhovek Hella . Původně jsem je měl pod nárazníkem ale párkrát se mi podařilo při nějaké ostřejší jízdě s nimi škrtnout o silnici.Další věci kterou chci vyřešit ještě před tím než auto vytáhnu na silnici tak bude výměna zadních pružin. Ty co jsou na autě momentálně tak jsou ze Škody 130 a auto má docela slušný Tatra áčka. Koupil jsem nový pružiny na zadek, takže teď už by to mělo konečně vypadat normálně.

Panocha


Rubrika: Vaše eRka, Přečteno: 19970×, Komentářů: 37, Líbí se Autor: Panocha
No upřímě Drak sice není top originál ale ty kliky bych chtěl ty původní Erkový.
Pěkný, pěkný. Pokud netrváš na originálech tak dej kliky z embéčka - hliníkový, a jsou na věky.
Koukám, že teda jedete a dílo se daří.
Tak když už tak už ne.


Je to i o těch detailech 🙂
Nový kliky Davide na Ero až tak jo ?


Ty ses do toho teda vopřel 🙂
No ty kliky u Bláhy byli i celkem cenově rozumný. Za kus chtěl 570kaček což mi za komplet kliku přijde slušný.
Taky je honím s tím Bláhou jsem fakt zaváhal.Vím že je v Létě 2012 ještě měl .To měl i hozený nějaký inzeráty na bazoši a tak...


Osobně když se mi je nepodaří někde vy Aukřit tak ty co mám rozeberu a zrenovuju.


Otázka je v jakým stavu je Davide máš .Pokud nejsou nějak brutálně prorezlí tak to musí jí v pohodě pochromovat.Otázka je kolik za to budou chtít třeba v Teplicích v Šárce.
Až bude trochu normální počasí tak ho vytáhnu z haly a nafotím. Teď jak je jeden den slušně druhej den sněží tak se mi do toho moc nechce.Auto jsem začal už zpátky dostrojovat.Tak až budu mít trochu víc času tak sem vložím nový fotky.Zárověn bych se chtěl zeptat jestli někdo z vás neví kde by se dali sehnat komplet nový kliky dveří.Já je mám na autě dost špatný a orezlí.Zkoušel jsem je sehnat přes Bláhu v Ustí a ten už je taky nemá. Nemá někdo náhodou nějakej typ kde by se dali ještě pořešit?
Jo vypadá to pěkně.Novej kabátek na autě 🙂


Jsem zvědavý na fotky na světle před halou až to davide vytáhnete.
Moc pěkná barvička. Jsem zvědaví jak to bude vypadat v reále na světle. Ty fotky s dílny nejsou nic moc.
Peťo gumy dorazily v pátek a spokojenost. Objednávali jsme na dvě auta a došlo všechno v pohodě.


ceny taky slušný :


těsnění přední okno 600,-Kč


těsnění zadní okno 600,-Kč


těsnění mezi blatník a karosérii 175,-Kč


atd...


mají i mraky průchodek a jinejch pryžových výlisků


dávám i kontakt do placu


tesnenia@gmail.com
Tak co Davide už ti dorazily ty těsnící gumy ze Slovenska? Jaký jsou ?
Když máš chápající ženu Banáne tak jde ledacos 🙂
Tak na to že to děláš Davide po práci tak to jde fakt rychle.
No jestli to budete Davide příští týden stříkat a nic se neposere (nějaká ta chemická reakce atd..) tak to by si sním mohl za 14dní jezdit 🙂
RST : Tak co se týče toho blatníku tak klame fotka🙂 Je opravdu Ok.


No co se týče toho laku tak by se to aspoň dle Fandy mého lakýry zvednout nemělo. Pokud to dopadne dobře tak snad na konci příštího týdne to polejem a uvidíme .
Pěkný dát takhle autu novej kabátek. Když to máš takhle probroušený přes různý vrstvy, nemáš strach, že se to nějak požere a různě zvedne a nadělá všelijakou takovou nekulturu? Mě se to totiž stává celkem pravidelně... A koukám na ten LZ blatník, že je dole ve spoji s čelem nějakej pomordovanej, to se bude nějak rovnat, nebo jen klame fotka?


Držím palec, aby to dopadlo k tvé spokojenosti.
Ahoj Banáne stříkat to budem tak že to polijem komplet z venku.Kapoty a dveře budou fouknutý z obou stran. Co se týče vnitřku auta je to komplet vymontovaný (sedačky tapecy atd.. V autě zůstala akorát palubovka s volantem .Takže fouknem i ten vnitřek.Jinak dělat kompletní rozborku se mi nechce neboť auto je v podstatě OK. Od poslední velký generálky jsem sním najel sotva 4 tisíce. Kdyby ten lak nezačal na některých místech praskat a loupat se tak to vůbec nestříkám.
Davide proč si nešel do celolaku?


Stříkat to jenom takhle zvenku je celkem škoda i když pokud je to venitř OK. Ale zase píšeš že jste vařily střechu .Nevím já bych to auto asi komplet rozebral. Faktem je že ono ho potom poskládat a rozjezdit kromě času stojí i víc peněz.
Jo barva bude červená i stejný odstín akorát bych chtěl použít něco od MOBIHELU .Přece jenom ten výsledek taky záleží co za materiál se na to foukne.A vypadá to že ho budu to mít i za hodně slušnou cenu.
Davide takže pokud to bude z venku tak opět červená?
Ahoj Petře:

Tak ty dveře jsou trochu do vrtule neboť byly do půlky úplně shnilí.Museli jsme je říznout flexou komplet je rozpertlovat.Poté jsme nabodovali na spodní část nové plechy.Snažily jsme se aby měli pokud možno stejný radiusi jako před vlastním zásahem . Nicméně se to úplně nepodařilo.Možná časem seženu někde fungl nový dveře a přehodim je .
Jinak ty koberce v autě vypadaj fakt dobře.Ta lososová barva se k tomu červenýmu Erku fakt hodí.A je vidět že to pěkně sedí.No ještě pořešit ty kostičkovaný koženky s gumama na podběhy a bude to dokonalý.
Čus, ty čverečkované kryty podběhů Ti klíďo ušiju Davide. Jen je potřeba dodat ty spodní gumy z nějakých starších, chcete-li to mít echt origo 😉
eRko hezký, nadšení evidentně taky nechybí, ale co ty neslícovaný dveře do vrtule ?!

https://www.skoda110r.cz/article.php?aid=1156&olimage=28238
A jo fatal eror stím datumem.To se vopraví🙂
Pěkná práce. Jen ten datum je nějakej divnej.
Ahoj Kubo,

Mě se nejvíce líbí fotky z Lakovny. To je v podstatě takovej fotonávod na lakování.Moc pěkný. A slušná věc je ten stříkací box. Všimli jste si těch brusek stím odsáváním.To je vážně lahůdka.A ten prostor kolem auta.Když si vezmu jak sme s Lukášem Petirou stříkali na Superstroji opravovanej bok v garáži.Kde jsem měl na každý straně kolem auta 30 čísel tak jenom tiše závidím.
Moc pěkná fotoreportáž!!
Ahoj RST,

Viděl jsem fotky z renovace a můžu říct že to muselo být fakt hustý.Auto byl v podstatě Vrak zralej do hutí.
Moc pěkný. Podle slovního popisu musela ta kastle bejt horor a obdivuju každýho, kdo to dá takhle dohromady.
vypadá to cool 🙂
Tome údajně origo tuzexovej Sebring. Už má něco za sebou, asi jako 30 let starej tlumič, je trošku v detailech jiný, než ty výfuky z Martyho katalogu Magnet na 110r.com a je každopádně podélně průchozí.
copak je to tam za výfuk??? jinak moc pěkné 🙂
Ahoj Kubaembéčko,

V tejdnu se budu stavovat za Davidem v Třebušíně jelikož tam budu fotit další jejich erko do Martyho fotokatalogu.Vezmu sebou notebook a scener a přeskenujem fotky z postupu renovace.David má celí fotoalbum ale bohužel v analogu. takže ho musíme ještě zdigitalizovat.
Moc pěkně opravené erko!!Nemáš i nějaké fotky,jak to vypadalo dřív??
Koukal jsem teď na seznam nejnovějších článků a skorem všechno od nás ze severu, uau! 😀

Tak tohle autí jsem včera viděl a myslim, že je to eRko který neni žádná extra vyvoněná leštěnka, ani používaný huntovaný spotřebák (Čapoune! 😀), ale auto které, jak se zde píše, povstalo z popela a majitele má vskutku zapáleného. Takže jen tak dál a přeju spoustu šťastných kilometrů!