3. duben 2006

johannes a jeho park

Rubrika: Hundrtky a Litrovky, Přečteno: 5755×, Komentářů: 14, Líbí se Autor: johannes
Článeček o mých škodovkách

Jako nový čtenář tohoto webu zkusím také trošku poinformovat o tom, co vlastně mám k dispozici.

Jak už jsem se tu před časem zmínil, stal jsem se majitelem jedné z prvních škodovek řady 100, a to v originálním stavu, najeto 40200 km. Minulou sobotu jsem spolu se synem provedl její exhumaci po zimě, paráda, motor ševelí, autíčko dělá všechno, co dělat má. Jakmile se trošku vylepší počasí, tak půjde na kosmetiku laku, vyleštit chromy a je připraveno. Snad jen ta rez na předních blatnících.Tady se mi ale do žádného zásahu nechce, protože už to nebude ono, už bude jiný odstín laku a tu patinu téměč 40ti let mu také nikdo nedá.

Aby toho nebylo málo, tak jsem si k tomu pořídil ještě Š 1000 MB, ročník 1966, před první modernizací, tj. široký zamračený úsměv, kulaté kapsy. Jsou na ní některé drobnosti neoriginál, jako např. přední blikače, dveřní madla, ale to snad někde doženu stejně, jako jsem dohnal měsíčky na zamračený úsměv. I v tomto případě jsme se synem v sobotu provedli oživení, a úspěšně. Sice se jí zpočátku moc nechtělo, ale dala si říct, tak jsme jí taky malinko projeli. Ta teď bude čekat, až poněkud vylepším stav rodinného konta a zbyde nějaký halíř na její opravu. Ona sama o sobě už byla docela drahá a jako poslední přírůstek do rodiny půjde na řadu také poslední.

No a nakonec auto, které sice sem do této rubriky nepatří, které jsem si ale koupil vlastně jako první, je to nedílná součást našeho trojlístku, Rapid 130, má nové plechy, dal jsem mu nový kabátek, originální odstín, kola Apollo, nové pneu, dobové rádio. Pravověrní mi vytýkají, že jsem u něj nechal dát 20% folii na okna, to je ale jediný prohřešek proti originálu, kterého jsem si vědom, a dosud jsem nenalepil boční lišty, protože se mi to auto líbí víc bez nich.

A nakonec jedno zbožné přání, z trojlístku udělat čtyřlístek-moc by se mi líbíla Š 120 S Rallye, ale to je v nedohlednu, to je jen takový rajc.


Rubrika: Hundrtky a Litrovky, Přečteno: 5755×, Komentářů: 14, Líbí se Autor: johannes
Je to opravdu 100 L. Teď poznámka k tomu rapidu, ono vlastně tím to všechno začalo, kamarád mi zavolal, že stojí v bazaru rapid, zvenku to byla docela chudinka, ale interiér, a na to já hrozně slyším a ten můj kamarád to ví, tak ten byl parádní, pak jsem se v tom svezl, líbilo se mi to, nic v tom nebouchalo a nevrzalo, tak mi přišlo líto to tam nechat, když to zase nestálo tak moc. A navíc čestně přiznávám, že se mi to auto opravdu líbí.Erko přijde určitě také na řadu, ale jak už jsem psal níž, to chce můj syn, a protože to pácháme společně, bude to vlastně v rodině.
Není k tomu co dodat, všechny jsou moooc krásný🙂 Ale jedna výtka tu je, radši bych tam viděl místo Rapida "ERKO" mě osobně se líbí víc, ale to je každého názor. Přeji hodně štastných kilometrů bez nehod a do budoucna ať Ti vyjde sen o 120 S Rallye🙂
to kilo ti závidím (je to 100L, nebo 110L?), ale máme starší - z 10.9.1969!
Mám kilo z listopadu1969. Takže "výrobně" kousek od Tvého. Kastli původní jen přední blatníky a čelo měněné. Budu to vracet do téměř originálu. Ale původní blatníky jsou původníky blatníky. Super. Zdeněk
To kilíčko je opravdu 69, alespoň podle originálního TP. Je to Škoda 100 L, typ 772, rok výroby 1969, v.č. podvozku 501092, TP č.AC 464586, nabývací doklad na auto je ze dne 29.12.1969, do provozu přihlášeno dne 9.ledna 1970, tolik citace z TP.


Š 110 R také přijde na řadu, ale na tu už má spadeno můj syn, určitě na ní ale dojde. A sny, ty se taky pokusíme se synem splnit, ale loni mě trochu zaskočila nemoc, berňák taky nechtěl zrovna málo, a tak nejsou na to prostě korunky, musí se halt chvíli počkat.
Pěkný vozový park, přeji hodně štěstí a ať roste.
120 S Rallye ... zbožné přání ? Sny jsou od toho, aby se plnily 🙂


Takže neházet flintu do žita a po hlavě do toho. Ono to jednou přijde. Ještě chybí to eRko, jak už někdo napsal.
Ta 1000 je proste uzasna i po rokoch ma svoje caro. Rapuid ma nikdy nejak neoslovil, radsej by som bral medzi nimi S110R. Inak ozaj nadhera!
Pěkná sbírka, nejvíce se mi líbí ta tisícovečka..
Krása !!!
Paráda...další fanda - autentik. 🙂
to je 69" že by? hmm..tak to potom hezký vůz pane kolego, já mam 70 a 71
Hezký trojlístek, zvlášť to kilo a litřík. Teda hlavně to kilo. Tak ať ti to jezdí a dělá jenom samou radost.
pekná autíčka jen co je pravda...určitě budu mluvit z duše Petkarovi, když se zeptám, jestli víš přesné datum výroby tvého vskutku velice pěkného kilíčka...protože i on je majitelem 69\' 😉

já mám naopak stovečku jednu z nejmladších - 30.11.1976...měla vážně chycený přední blatník, tak jsem jej byla nucena vyměnit a myslím i při detailnějším pohledu, že jsme tu barvu trefili dobře, však kdyžtak koukni...taky se mi moc do výměny nechtělo, ale byla to nutnost, protože blatník skoro jako z papíru se strážcům zákona a na STK moc nelíbí 🙂

ať autíčka pěkně slouží a dělají to co mají - tedy radost 🙂

čauec Lu