27. srpen 2006

Moje ÉRO

Rubrika: Vaše eRka, Přečteno: 35286×, Komentářů: 176, Líbí se Autor: MATY
Jak jsem si koupil svoje první auto

Zdravím všechny příznivce škodovek a erek zvlášť!

Aktuality

22.10.2012

Od mkupeho jsem pořídil blinkry a ihned je namontil do čela.

Repásnul jsem volantovku a také táhla stěračů s motorkem.

Kamarád mi nechal opískovat brzdiče, které použiji do zadu a také plechy na dveře.

Na zadní kotoučovku už jsem něco pochystal.

No a jelikož se mi skoro už dva roky válel motor v garáži bez známky života a dostavba kastle je v nedohlednu. Nandali jsme agregát do kamarádova emka.

Motor se má čile k světu a po počátečních obtížích s nastavením bych řekl že má pěkný výkonový potenciál :oD

Vyrobil jsem filtry na trumpetky a hned při několikátém startu nám karburátory dva sežraly :oD Naštěstí bez poškození čehokoliv.

Zde přikládám video motoru v chodu.

http://www.youtube.com/watch?v=JoGksAtc1A4

13.6. 2012

Skolil mě moribundus, tak práce nepokračují tak rychle. Hned jak se uzdravím, tak se do toho opět pořádně obuju.

Vyleštil jsem si na Erečko kolečko, abych viděl jak to bude vypadat.

Pořídil jsem pásy a abych je mohl nandat na sedačku, tak jsem jednu zatím přečalounil. Spíchl jsem jen nový střed a když už byl sedák rozebrán, tak jsem rám očistil, dal do barvy a napáchal vyhřejvací dečku.

Proběhla repase čtyřpístků a řízení.

Chytla mě lakovací a natírací mánie :oD Všechno na co jsem přišel jsem foukl základem a pak i něco natřel do barvy.

No a také jsem si repásnul ručku. Madlo z hlíny vytočil kamarád Petr-díky.

9.3.2012

V poslední době se toho moc neodehrálo, neb stále bojuji s nedostatkem času.

Takže spíše připravuji drobnosti a postupně repasuji a dokupuji díly. Karoserie je zatím stále v rozestavěném stavu, protože se mi na ní zatím moc nechce dělat :oD Až bude nálada a dostatek času, tak se do ní opět pustím.

Proběhla repase a přestavba přístrojovky, byl to očistec, páč jsem jí lakoval třikrát, kvůli zvedající se barvě. Rozmístění budíků ala 130RS, startovací tlačítko, spínačka v panelu a 6ti pólový odpojovač. Spodek přístrojovky se spínači jsem také přikrášlil a přemístil všechny spínače na panel abych měl vše po ruce.

Připravuji věcičky do interiéru, hliníkové + repáslé páčky pod volant, leštěná páčka sytiče a repáslá "5tikvaltová řadička" s nově vysoustruženou hlavicí podle té z ipuru. Pod řadičku jsem vyrobil podložku aby nešuchala o dno tunelu.

Dal jsem dohromady startér z feldy a přestavěl ho pro použití do erka. Skoro nová nádobka na brzdovku s epesním víčkem. Na pedál plynu namontován nášlap s podložkou z hlíny, ostatní pedály také prošli očistou.

Od m8rinka přišel horní držák na almaru + lyžina, díky kámo. No a v neposlední řadě také Jakub Remeň vyrobil zadní ramena včetně držáků. Za což mu patří veliký dík. Práce je to moc pěkná a nezbývá než jen doporučit.

4.10.2011

Nemám moc času na romány, ani se toho pro nedostatek času moc neodehrálo, takže jen heslovitě s fotkami :oD

Slíbená fota motoru. Na sacím potrubí narostlo prodloužení od bratra m8rinka(díky kámo). Takže znovu slícovat a poleštit zvenku, kanály v potrubí jsou stejně hladké jako v hlavě. Na potrubí bylo potřeba vyrobit podpěru, tzv. kotvení viz. foto. To jsem spáchal sám, za inspiraci opět poděkování m8rinkovi. Webery pro změnu dal do kupy Jikra(díky Jirko). Ještě bude na reaktoru potřeba dodělat spousta věcí, tak budu doplňovat.

Vydrbnul jsem převodovku,zadní nápravu a zrepasoval poloosy, protože ůhlovka bude. Pochopil jsem, že je to právě to pravé pro moje eRko :oD

Kamarád Jirka Poruba mi nechal nazinkovat pár věciček. Díky Jirko.

Zrepásnul jsem posilovač, hlavní brzdový válec a spojkový válec. Fouknul jsem nové hrnce. A také přišel štít na přístroje 130RS vypálený na laseru(výrobci a zprostředkovateli díky) :oD

Mějte se.

21.2.2011

Téměř po roce aktualizace. Asi bych sem měl psát častěji, no zkusím to napravit :oD

Takže předek je více méně hotov. Po peripetiích s plechovou přední kapotou, kdy na mě při broušení vykoukl sádrovej trpaslík v podobě tun kitu a haldy koroze, která na mě vykoukla na obvyklých místech. Jsem se okamžitě rozhodl použít laminátový potah přední kapoty. Odpáral jsem vrchní plech a ponechanou výztuhu jsem pečlivě obrousil, natřel odrezovačem a nastříkal základem. Po té přišla na řadu vrchní barva a to červenná Rallye 8180, přeci kvůli tomu, že se lakýra tak dobře nedostane s pistolí pod mřížku ala 130RS :oD No a tím jsem vlastně prozradil budoucí barvu vozu. Proč červená rallye, no protože přidá erku alespoň 20 "kobyl" navrch a potom ten název "rallye" mě dostal :oD

Slícováno, nainstalován spoiler, Massagy a nápis Škoda nesmějí chybět :oD

Také jsem nainstaloval chladič a udělal průrazy pro hadice. Chladič je použit z Felicie 1,6. Trubky v mědi natahám tunelem.

Už chybí jen nainstalovat saharu s větrákem, který už mám připraven.

Kolečka jsou opískována a než přijdou vyleštit do lesku blesku, tak jsem jim alespoň od Michala Konečného nechal pokovit pokličky. Nalepil na ně slepice inspirované anglickými Apolly, kde je znak otočen.

Díky Michale, konečně pokličky našli svého majitele :oD

No a protože jsou má vysněná kolečka rozteče 4x100 a mají menší středovou díru, nechal jsem převrtat a přestružit náboje.

Přední jsou trochu odlechčeny a také vše nazinkováno včetně bubnů - Díky Dando.

No a pak začalo nezřízené pořizování potřebných dílů a doplňků. Jako jsou sedáky, ty jsou trochu out, ale mě se v nich dobře sedí a vejdou se dva vedle sebe, což bylo pro mě důležité. Dále tu máme racingový volant, který jsem dostal k narozkám od kolegů z práce. Na ten jsem téměř okamžitě vyrobil nábu. A také tu máme pořádný lauf z leštěného nerezu, protože lesku nejni nikdy dost :oD No a aby toho laminátu nebilo málo, tak tu máme ještě potahy dveří. A také helmu na mou řepu, je to dobovka a lakoval jí lakýra v práci, který se asi podepíše pod finální lak vozu.

Na jaře se pustím do opravy podlahy, protože po odpárání držáků sedaček na mě vykouklo toto.

Což se dalo čekat, koroze je v těchto partiích častá :oD

No a také se jednoho dne v garáži objevil tento motor.

Základ je Felicie 1,3. Snížená hlava, zvětšené, vyleštěné a slícované kanály. Odlehčený setrvačník a řemenice, vše vyváženo. Vačka 280/280 p.Kreibich. Nové šály, rozvody, hojně poleštěno a přetěsněno. Karburace už čekala delší dobu, viz níže. Ještě mám od bratra m8rinka objednané prodloužení na sací potrubí. Za což bych mu chtěl tímto veřejně poděkovat. Více info. o motoru doplním až bude komplet hotov.

14.3.2010

Pokračuje se ve vyvařování kastle. Od kamaráda Jirky jsem dostal fungl novou podlahu do kufru: "Díky Jirko". Ta původní již byla vyvařována a také jsem plánoval vyměnit vaničku. Proč tedy nedat rovnou celou podlahu :oD

Před tím ještě nastala výměna vršků podběhů, vyvaření spodních stojinek podběhů, výměny žlábku s matkami pro uchycení plechu pod nádrž + navaření nové stojinky pro erkové těsnění kufru. Tu původní někdo uřízl aby tam mohl nandat těsnění ze 120tky.

Pár fotek z "klempířiny"

Když jsem to měl vše odrbáno na plech, dodatečně jsem ještě provařil všechny spoje podlaha, podběhy až ke stěně do kabiny. A také navařil mezi tlumiče výztuhu. A připravil čelo pro náporák.

Vyrobil jsem mezistěnu pro odvod vzduchu od chladiče. Jelikož budu mít tankovací hrdlo v kufru, vyrobil jsem pro něj držák za mezistěnou.

Předek je skoro hotov a hned to vypadá radostněji.

Občas mi hrábne a vyrábím různé blbosti do interiéru a jinam také :oD

Hlavice je z blešáku, koženka mnou sešitá je od Ládi Ladiče, a ozdobný kroužek je vypilován a vyleštěn ze zmordovaného kroužku z pod volantu Rallye.

Plány do budoucna

 • Zástavba již zmíněného motoru(pořízeno)
 • Náporové chlazení (ve výstavbě)
 • Úhlová zadní náprava(pořízeno)
 • Vyztužit nápravy podle dokumentace + koupě sportovního podvozku
 • Patřičně vyztužit karosérii
 • Oprava karosérie + lak (na tom už se pracuje)

Poděkování

 • Manželce za podporu.
 • Tátovi za shánění dílů a za cenné rady.
 • Jikrovi za pomoc, podporu, půjčení svářečky a vůbec za všechno co
 • pro mě dělá.
 • Karlosovi za dodávku dílů, bez tvého skladu bych byl v .....
 • Kamarádům Ervínovi a Honzovi za pomoc a rady při stavbě mého snu
 • Kolegům z práce za rady, především Jurovi - "Jseš borec" :oD
 • Kamarádům Jirkovi a Petrovi za pomoc.

--------------------------------------------------------

Po dlouhém rozhodování jaké autí si pořídit, jsem dospěl k názoru, že si koupím pro mne ten nejkrásnější vůz jaký kdy ŠKODA vyrobila. K rozhodování mi také napomohl fakt, že rodiče vlastnili 15 let "105ku", se kterou jsem byl od mládí srostlý.

Po hledání vhodného objektu ke koupi mi dopomohly také tyto skvělé stránky, ze kterých jsem se mnoho naučil.Vřelé díky všem, kteří sem dopisují a přeji stále neutuchající nadšení do renovací a vylepšování svých vozů.

Mé autí je rok výroby 1980 a do Litvínova, odkud pocházím jsem ho přivezl

z Pardubic. Celou cestu zvládlo bez potíží, jen má manželka měla trochu obavy z jízdy.

Tak tohle Erko posloužilo jako zdroj náhradních dílů pro mé již druhé Éro

Předem musím napsat, že jsem vůbec neplánoval výše uvedené autí použít na díly.Měl jsem dokonce utkvělou představu že ho dám dohromady a dokonce jsem "přestavborenovaci" započal.Jenže vzhledem k mému pracovnímu vytížení bych ho dokončil asi tak za 100 let :o( Tímto bych chtěl požádat adminy, zda by mi odstranily článek - Uzdravování mého Erdíka, který je tímto pasé.Za což předem děkuji.

A protože má touha po erku byla stále velká, tak jsem zakoupil toto:

Je pravda, že není úplně bez rzi, ale ty kosmetické vady se dají lehce odstranit.Zajímá mě váš názor na ty zadní lampy, pořád mám nutkání vrátit zadní čelo do původního stavu.Fotky interiéru dodám později, až budu mít více času.

Původní majitel-é zastavěli mkové nápravy,pětikvalt s mokrými poloosami,posilovač,sedačky (asi) z fiesty, které asi vyměním za původní erkové se zlepšeným bočním vedením,prý je tam původní motor,ale moc se mi tomu nechce věřit.

Zdravím vás všechny :o)

Pár informací a foteček co se právě děje.

Na jeden den jsme si se švagrem vyměnily auta a takhle to dopadlo.

Ještě že jsem měl náhradní "fofrklacek" zašitý v garáži.Výměna trvala asi deset minut.Škoda že jsem neviděl švagrův udivený obličej,když mu páka zůstala v ruce :o)

Před touto příhodou jsem měl ještě peripetie s tím,že mi autí při jízdě do kopce začalo škubat až zhaslo.Tátomechanik hodil radu,že by mohl být ucpán průtokový šroub v nádrži.Skutečně byl,ale nenapadlo mě sundat nádrž a všechen bordel z ní vyplavit.Tak jsem asi po týdnu zažil stejný problém.Tentokrát jsem ale nádrž sundal a vyměnil jí za zrepasovanou bez usazenin.V té staré bylo tolik bordelu,že to nešlo vůbec vyplavit.

Nádrž jsem dal do barvy a stabilizátor též,jenže jak jsem to tam ládoval nazpět,tak jsem díly zase odřel:o(

Namontoval jsem výše zmíněnou rozpěru mezi tlumiče a také jsem očistil a natřel kufr do základu,neb byla barva všude oloupaná a také kufr začínal chytat lišku.

Také jsem sehnal čtyřpístky,samozřejmě bez držáků :o( než jsem stačil držáky uzmout,hodil majitel celou přední nápravu i s držáky do šrotu.Z celého auta zbyly jen ty brzdiče.On vůbec netušil jaký poklad se mu doma válí.Tak jsem mu za ně dal 200kč a nadával si,že jsem nepřišel dříve,než stačil vše vyházet.

Komu by se pár držáků omylem vyskytl,tak sem s nima...Začínám pomalu autí připravovat na zářijovou STK,tak pak dodám fotodokumentaci a nějaké to povídání,jak vše proběhlo.

Tak jsem opět tu :o)

Zatím se toho na mém autí událo málo a to že jsem vyměnil hrdlo nádrže a když už jsem byl v tom,tak jsem přírubu na víčko vyleštil.Také jsem namontil přídavná dálková světla.

Také se s vámi chci podělit o zážitek nevídaný.Jedu si to takhle v éru z práce a jelikož špatně ukazuje palivoměr,tak mi došel benzín.Šinu si to na pumpu s kanistrem v ruce a najednou u mě zastaví chlápek.A jestli nechci hodit na pumpu.Tak jsem nasedl a cestou mi řekl,že vyklízí po otci garáž a jestli nechci nějaké díly,jinak to prý vyhodí do šrotu.Tak jsme si domluvily na druhý den rande a po té jsem už jen valil oči co vše jsem dostal.Tady jsou nějaká fota.Měl jsem autí narvaný až po střechu :o)

Zatím se všicni mějte moc fain,užívejte si letních projížděk ve svých plechových miláčcích a dobře dojeďte :o)

Chytila mě leštící mánie :o) začal jsem lištami,vzal jsem to přes kliku až ke stěračům.Zatím mám jen jednu stranu ale co nevidět budou obě.Při sundavání tapecíru ve dveřích jsem objevil,že spodní krycí plechy jsou také z hliníku,doteď to nebylo vidět,páč je jeden z původních majitelů potáhl koženkou.Tak také přijdou vyleštit do zrcadlového lesku.Postup leštění je vám určitě všem známý:smirek 400 na vyhlazení,pak 800,1500,2000 a na konec filcem na vrtačce leštící pastou.Jo a smirek při broušení namáčím v naftě,páč to pak dobře klouže a lehčeji se tak zbavuji drápanců a oxidace.Rozdíly můžete posoudit.

vyleštěná a nevyleštěná klika

vyleštěná strana,stěrače,nevyleštěná strana

2.9. 2007

- Zdárně jsem prošel STK.Technikovi se nelíbili zadní lampy.To mě usvědčilo v tom,že tam vrátím původní čelo i s novými lampami.Takže pokud by se někomu doma válely nové kryty světel,sem s nimi,nebo poraďte kde by se daly sehnat.

Namontoval jsem příčný výfuk

Tady je odkaz na video z testovací jízdy s novým výfukem:

http://www.youtube.com/watch?v=9KiZAi4PKLc

Začal jsem s přečalouněním interiéru do černo-modré kombinace.

Zatím mám část zadních sedadel

A řeknu vám že s jehlou a nití je to pěkná fuška.Ale když se chce,tak to jde.Nalákal jsem do autí origo rally volant,páč ten sportovní co tam byl se mi špatně držel.Navíc byl až moc "tuzing" :o) a já raději klasičtější tvary.Nový volant jsem vyleštil a vlastnoručně potáhl koženkou.

Nový a původní volant

Také jsem sehnal hliníkové ventilové víko.Vyleštil jsem ho a uschoval pro nový motor,který začnu stavět co nevidět.Jenže z pod původního ventilového víka po seřízení ventilů stále kapal olej.Tak jsem neváhal a hliníkové víko namontil.

14.10.2007

Tak vcelku se toho u mě moc neodehrálo,ale přeci jen něco by tu bylo :o)

Jeden z původních majitelů do autí zastavěl přední sedačky z Fiesty.Nebyly nic moc a navíc opěradla přestala dřžet nastavenou polohu.Byl jsem přesvědčen,že vrátím původní eRčí sedačky se zlepšeným bočním vedením.Vždyť mi zbyly z předešlého éRa.Jak jsem záhy zjistil,sedačky byly natolik zničené,že se nedaly použít.Ale pak se u mě v garáži objevil kamarád,který ve svém Escortu měl namontovány Recara.Domluvili jsme se,že když mu seženu origo sedačky,tak mi Recara nechá.Sedačky jsem sehnal a Recara namontil.

Časem je přečalouním do modro černé kombinace,ala zadní sedačky

Když už jsem se částečně pustil do interiéru,tak jsem si přizpůsobil k obrazu svému přístrojovku.

Už jen zbývá sehnat chromované kontrolky.

Upravil jsem filtrbox a namontil nerezový sportovní filtr i s oddychovým filtrem na ventilové víko.Sice saje horký vzduch z motoru,ale dobře to vypadá :o)

Myslím,že až budu mít na autí zadní kapotu ala 200RS-s výřezem pro odvod teplého vzduchu,tak to s tím horkým vzduchem nebude tak "horký".Zbývá jí jen nalakovat a namontit.

Tady je.

Jednou,když jsem dorazil z práce,tak vidím sousedovic hunderdku u nás před barákem.Neváhal jsem a postavil se k ní a vyblejsknul jsem je :o)

Jo málem bych zapomněl,že jsem se zúčastnil mini srazu Severkári ajn (cvaj) 2007 - http://www.skoda110r.cz/article.php?aid=826 ,který byl super.

23.12.2007

Začal jsem odstrojovat vnitřek,abych autí zbavil starých nátěrů a vše důkladně ošetřil.Po odstrojení jsem zjistil,že je mírně chycená podlaha,ale nic co by se nedalo uzdravit.Zatím mám ošetřen prostor za zadními sedadly.

Pár foteček jak to vypadá

Už skoro rok a půl mám v garáži připravené kopretiny a ještě jsem je neviděl na autí.Nemaje origo.matky,jsem je chytil na obyčejné a autí vytlačil ven z garáže abych ho mohl vyblejsknout.

Byl jsem docela překvapen jak kolečka érečku sluší :o)

Hned jak budu mít další novinky,tak se ozvu:o) Z nedostatku možností,jsem stále nesehnal bufík tak je dost těžký makat v garáži při nějakých +5 stupních.

1.1.2008

Práce nepokračují tak rychle,jak bych si představoval.Nicméně pár drobností mě opět posunulo o kousek v před.

Zkusil jsem nasadit a částečně spasovat novou kapotu,abych se přesvědčil,jak bude seďet.Vypadá to pěkně a kapota je velice dobře zpracována a tak šla spasovat celkem dobře.

Nicméně až přijde řada na původní čelo s origo světly,tak se bude muset dopasovat podle něj a po té společně nalakovat.Trochu mě mrzí,že nemám origo. erkové zadní čelo,jen hundertí.To co je na autě je erkové.A myslím že vrátit ho do původního stavu nemá smysl,navíc by to bylo dost pracné.Pro vrácení původního vzhledu čela jsem si už připravil malou drobnost.

Parabolky se základnou byly v žalostném stavu,tak jsem je trochu zvelebil

Stále pokračuji ve škrábání asfaltu a starých nátěrů.Zatím jsem se dostal pod zadní sedáky.Odstranil jsem topení,páč chci umístit topení pod přístrojovku,jen se stále rozhoduji z jakého vozu topení použiji.Zavařil jsem odtoky v podlaze a při škrábání zjistil,že je podlaha zdravá :o) Nicméně jsem špatně umyl zbytky asfaltu acetonem,tak při natírání základovkou se nátěr lehce zašpinil :o(

Hned to vypadá radostněji

10.2.2008

Dlouho se na autí moc nedělo,páč jsme se stěhovali.Ale přeci jen jsem něco stihl.

Doškrábal jsem vnitřek od starého tlumexu a pod ním na mě vykoukly dvě díry :o(

Jednu už jsem zvětšil na vyvaření.

Nicméně jsem je tak trochu v těhle místech čekal.Zjistil jsem,že už přede mnou podlahu někdo vyvařoval a to docela fest.No alespoň mám ušetřenou práci:o)

Sehnal jsem druhovýrobní pokličky na kopretiny,pár foteček jak vypadají.

Na kole,detail a rozdíl hrubého odlitku od vlastnoručně vyleštěné pokličky

Zadek už je v barvě a hned je to veselejší.

7.4.2008

Opět jsem stihl udělat pár drobností.Vyvařil a ošetřil podlahu. Jelikož se nám rozbil fotografický aparát, tak z průběhu oprav podlahy nemám fota, jen po ošetření.

Teď už je i přední část podlahy v barvě.

Sundal jsem čelní okno kvůli plánované výměně gum a vykoukla na mě další koroze :o( Jak už jsem tu mnohokrát zahlédl, je na tomto místě častá.

Takže boj s korozí dále pokračuje :o)

K narozeninám jsem od manželky dostal něco pro zlepšení vzhledu interiéru a myslím, že budou i krásně funkční :o)

Mám z nich neskutečnou radost :o)

Kvůli plánované zástavbě topení do předu jsem zvelebil ventilátor.Víc vám neprozradím :o) Až bude vše hotovo a odzkoušeno, tak se podrobnosti, jako použitý materiál a peripetie se zástavbou dozvíte v samostatném článku.

Dalo to momentík práce.

Od našeho lakýry z práce jsem přivezl zadní kapotu a hned jí namontil a spasoval.Měl jsem trochu strach z odstínu, páč jsem ho vybíral podle víčka nádrže a z třiceti pododstínů žluté, protože nevlastním kód barvy.Tedy teď už jo :o) Je fakt, že je o malinko světlejší, ale tmavší už byla moc tmavá a nic mezi neměli :o)

Kéž bych také uměl takhle lakovat :o)

12.5.2008

Složená přístrojovka s novými podklady

Občas se musí vyvětrat :o)

V akci.

První jarní start, tedy až druhý.Na první to vyjelo z garáže :oD

http://www.youtube.com/watch?v=Zhu4yIO6bJQ

Jen co budu mít více fotek, tak přidám další včetně nějaké omáčky.A to bude co nevidět :o)

20.6.2008

Trochu sem si zamakal a konečně uvedl autí do provozu, to obnášelo komplet zasklít a nastrojit interiér, tedy alespoň částečně.

První výlet se konal za Láďou Ladičem :o)

Debatující :o)

Cestou zpět jsme s manželkou pořídily pár foteček.

Prostě erko.

Nic méně to byl asi první a poslední výlet v tomto roce, protože mi za pár dní vyhořela elektrika pod přístrojovkou.Zachoval jsem chladnou hlavu, vypl zapalování, rychle odpojil baterku, vytáhl hasičák a čekal na plameny, které se na štěstí neobjevily. Ale elektrika je zničená a to dost fest.Tak jsem se rozhodl, že natahám komplet novou.Tedy až zjistím příčinu, jestli to tedy půjde :o(

A navíc budeme přestavovat byt.

12.4.2009

Po deseti měsících aktualizace :o) Bydlení máme v cajku a moje hodná ženuška Inuška mi udělala obrovskou radost a koupila mi garáž:o)

Moje éro v novém působišti, kde se bude odehrávat evoluce do nadupaného sporťáku :o)

Jak jsem již provařil výše, bude se odehrávat evoluce a to v tom, že plánuji zástavbu opravdu nadupaného motoru, který bude mít základ v motoru z Favorita. Více prozradím, až bude motor v garáži :o)

Za tímto účelem jsem zakoupil karburaci i se sáním přes hlavu. Co dodat, snad jen že na Weberech bude dost práce.

Na radu pár lidiček, abych vrátil zadní čelo do původního stavu, jsem se konečně k tomuto odhodlal a dnes se do toho pustil. Použil jsem čelo z kila, páč jsem erkové za dobrý peníz nesehnal.Čelo budu muset dole nastavit, aby mi lícovalo s blatníky, jelikož je mám také snížené. Pokud někdo bude mít zájem o to původní, tak je k mání :o)

Bez mřížky nebo s mřížkou. Co myslíte?

3.5.2009

Pro zástavbu náporového chlazení jsem vyřezal stěnu za motorem. A začal vše čistit od letitých nátěrů. Sem tam na mě vykoukla koroze a pár malých dírek, tak se bude vyvařovat, tedy až dám do kupy "cočko" .

Motorový prostor částečně zbavený nátěrů a připravená vzpěra mezi tlumiče.

Také jsem si připravil mřížku do kapoty z hunderdky, z karosy jsem nesehnal :o(

Prozradím, že příď bude alespoň co se otvorů pro chlazení týče ala 130RS.

10.5.2009

Trochu jsem pracoval a tak už je motorový prostor v základu a navařena vzpěra mezi tlumiče. Také jsem vyvařil pár dírek, ať už vyrezlých, nebo vyrobených od původních majitelů :o)

Tady je důkaz :o)

Vyřezal jsem díru do přední kapoty a navařil do ní mřížku. Trochu se mi kapota zkroutila, tak došlo na vyrovnání a když už jsem byl v tom, napatlal jí kitem a vybrousil.

Cvičně stříknuto základovkou, aby to nechytlo lišku. Ale vykoukly na mě nedostatky při kitování, tak se bude pokračovat. Ale to záleží na tom jak mě to bude bavit. Možná to přenechám lakýrovi :o)

Co se níže zmíněné úhlové zadní nápravy týče, jsem se po přečtení vaší diskuze rozhodl, že pokud někdy dojde na zástavbu, tak jedině nápravy ala p.Molčán. To ovšem záleží na finanční situaci, kvůli které zatím zgenerálkuji původní nápravu :o)

9.6.2009

Při vyřezávání díry do předního čela pro náporák, jsem zjistil, že čelo je v hrozivém stavu. Tak jsem se rozhodl ho vyměnit. Bohužel bylo docela fest přilepené k blatníkům a nešlo sundat bez jejich demontáže.

Blatníky jsem shodil dolu a jak sem čekal, vykoukla na mě rez a sem tam dírka. Pravý přední blatník budu muset vyměnit, neb na něm byly hroudy kitu, byl zrezlý a navíc jsem ho při demontáži zle pomuchlal.

Pravý á sloupek je také vyrezlý a pomuchlaný, tak se bude klempířit.

Pár fotešek jak to vypadá. Teď se mi alespoň bude lépe zastavovat náporák a hlavně budu mít klid v duši, že je předek vyvařen a ošetřen :o)

Také jsem sobě a erečku též udělal radost a pořídil si vysněná kola :o) Přijdou celé vyleštit a středové krytky nachromovat :oD Bude s nimi dost práce, ale stojí za to. Vždyť kola přece dělají auto.

Jsou to BBS-mahle a rozměr 6x13

3.8.2009

Opět jsem trochu pokročil v pracích.Vše co bylo v kufru, je odmontováno a začalo se s čištěním od tlumexu a dalších starých nátěrů. Sem tam, jsem vyvařil pár dírek, ať už od koroze, nebo od původních majitelů. Pár shnilých míst by se také našlo. Pravý vršek podběhu, jsem opravil, nebyl tak hrozný. Levý vršek budu muset vyříznout a nahradit novým.

Pár foteček aktuálního stavu přední části.

Také jsem si trochu pohrál s Webery a sacím potrubím, které momentálně prochází leštící kůrou.Trumpetky jsou zbaveny matu :o) Karburátory jsou zbavené barvy a na radu Petra byly poslány na chemické leštění.Výsledek mě velmi potěšil. Víčka jsem opět ručně vyleštil. Zbývá jen přetěsnit, vyměnit ložiska, osadit, doleštit a dolícovat sací potrubí. Kvůli focení sem je na rychlo smontil dohromady i se sacím potrubím.

Nebojte se, ty štefty pokrátím :o) Na fotkách je vidět částečně vyleštěný vršek sání a spodek ještě v původní povrchové úpravě hrubého odlitku s náznaky začátků broušení smirkem :o)

6.12.2009

Přední podběhy jsou obroušeny i z venku na plech a pokračuji s vyvařováním.

Odpáral jsem původní prahy, s tím, že je nahradím origo lookem ze stovkových. Nemilé zjištění bylo že stojinky vnitřních prahů jsou K.O. Tak jsem je na obou stranách vyvařil. Napasoval jsem pár plechů abych mohl lépe pasovat prahy.

Pořád jsem se chlácholil, že střecha bude zdravá, když v okapničkách nebyl ani puchýřek. Po sundání stropnice, mi spadla brada :oD Chycenou střechu si nechám na konec karosařiny jako třešničku :o)

Chycená střecha, podběhy na plech, vyvařování a pasování

Jelikož se článek stal poněkud dlouhý a nepřehledný, tak jsem po vzoru ostatních začal psát aktuality vždy na začátek.

Zdraví vás Martin alias MATY :o)


Rubrika: Vaše eRka, Přečteno: 35286×, Komentářů: 176, Líbí se Autor: MATY
Hansi díky za pochvalu. Ještě je na tom práce jak na kostele, vždyť to znáš 🙂
Maty mas to pekny,poctiva prace! Ja jsem se dostal do stavu ze kompletni kastle je zbavena nateru,jak zvenku tak sroubovane dily i zevnitr.A zacinam po naterech vse spasovavat dohoromady pred plnicem.
Jojo i Webery mají své dny 🙂
Tak menší aktualizace v podobě komentáře. Po počáteční euforii, že karburace funguje, přišlo hořké zklamání v podobě totálního rozházení nastavení aniž bychom na cokoliv šáhly. Počínaje průtokem benzínu z trumpetek a odvětrání plovákové komory a to do slova, po totální rozhození volnoběhu a vůbec celkovému rozštelování karburace. Zde bych chtěl kamarádovi Pepovi vystřihnout poklonu za neuvěřitelnou trpělivost. Kdy mu třičtvrtě nádrže přišlo vniveč, tekoucí benzín rozleptal barvu na podběhu o nemalé investici za různé komponenty, které se nakonec nepoužily nemluvě. Nicméně jsme do vozu nainstalovali prozatím sedra,zatímco webery projdou důkladnou kontrolou.
Mám ještě takovou vizi, že až všechno zrepásnu a dovařím kastli, tak ošetřím spodek, sám si stříknu motorový prostor, kufr i interiér, páč na tom se snad nic zmršit nedá. Pak bych to rád osázel všemi potřebnými díly k nastartování vozu a popojíždění po dílně u nás v práci, kde se to bude lakovat. Po laku už jen v garage dostrojit... Takhle se to krásně kecá 😀 Ale vsadím se, že skutečnost bude určo jiná 😀 Třeba jak psal Petkar.
Takhle jsem to chtěl udělat i já 😀...





stejně jsem nakonec zjistil, že tady potřebuji udělat dírku, támhle ještě trošku přihnout plech... Největší dilema jsem měl při vrtání děr do haubny pro trysky ostřikovačů 😀
Jo, když je vše připraveno předem, tak to je krásná práce. Já takto složil celé auto za 14 dní. Jen jsem se tři dny zaseknul u tahání elektriky.
Klucí díky za chválu a povzbuzení. To opravdu člověka potěší a nakopne. Dejvide mám takovou vizi, že nejdříve dám do kupy vše co přijde do holé kastle namontovat a pak teprve karoserii dovyvařím a nechám nalakovat. je to z toho důvodu, že nechci po laku v garáži ještě něco repasovat, prostě pak budu jen strojit aby to rostlo před očima 😀
Koukám, že jsem tu zmíněn nějak nebezpečně často 😀. Odvolávám co jsem odvolal a slibuju co jsem slíbil 😀.





BTW: Dejvide, něco tu máš 😉.
Maty myslim, že máš velice slušně nakročeno a poslední dobou si s autem slušně pohnul. A dřív je tam určitě mít nebudu, protože nejdřív projde auto dalšíma úpravama a lakem a až pak se pod kapotu nastěhujou Webery, takže máte s Jirkou dost času na ladění 😀
No Jirko, budeme si s DCOE hrát oba, ale těch peněz co vyletí vejfukem, než to bude fungovat. To bude mazééééc 😀 No obul bych se klidně i víc, ale nějak my začínaj docházet money, asik budu muset zase začít leštit na kšeft 😉
Pchááá Dejvid má osobního ladiče m8 🙂 Docela se na to těším , budu si hrát s DCOE a nebudu muset plácat prachy za béňo 🙂)) náhodou mi příjde že se do toho MATY poslední dobou nějak obul.... Jen tak dál a houšť.....
Dejvide, myslím, že budeš mít 2x DCOE v Erku dříve než já, páč díky nedostatku času je dostavba v nedohlednu 😀 Čapoune : Jak jsme s Petrem psali, ideální je kontakt přímo s dodavatelem 🙂
Tak jsem včera mluvil s Krejbichem tak za 280/280 chce 2500 Kč.A funguje to výměným spůsobem.Novou Vačku posílá na dobírku a objednavatel mu zpětně posílá svoji původní.
Tak to ladění dvou DCOE pěkně nacvičte, mě to časem čeká taky a pomoc se bude hodit 😀
Jikro moc se nesměj. Až bude motor v autě budu potřebovat pomoc s nalazením 😀
🙂
Já měl novou. Ale je to už pár let zpátky, takže ceny můžou být jinde. Ber to jen jako orientační informaci. Pokud máš opravdu zájem o nějakou vačku, nelépe bude zavolat přímo ke zdroji.
Petře a u Krejbicha to funguje jak.Za ty tři tisíce jsi dostal od něj novou vačku a nebo jsi mu dával tu svoji stávající a on ti ji přebrousil dle požadavku ?
Vačka do těch našich škodovek od Krejbicha přijde na cca 2.500 - 3.000,- Kč. Dle provedení. Mám ji v motoru taky.
Myslím, že jednodušší bude mu rovnou zavolat, nebo poslat mail. Pokud mu zdělíte osazení motoru a na co ho hodlá kamarád používat, měl by vám poradit jaká vačka by byla na ten motor vhodná.
On totiž Kreibich nemá ceny uvedený ani na stránkách http://www.vackykrejbich.cz .Tak jsem jenom lehce sondoval 🙂
Člověče tak to nevím, kolik přesně stojí, páč jsem jí koupil i s motorem 😀
No přiznám se že jsem to v tom článku přehlídnul.Koukám že Vačice je teda od p.Kreibich .Na kolik vyjde od něj?


Kamarád staví motor do Rapida a scháníme tzv.prověřené komponenty 🙂
Čapoune je tam vačka 280/280. A o výkonu si netroufám polemizovat, ale až bude autí hotové, určo s ním zajedu na brzdu a nechám změřit. Pokud to bude mít okolo 100 koní, budu spokojen 😀
Maty a nějakou tu ostro vačicy jsi do motoru naimplantoval? Máš představu kolik to bude mít po dokončení koníků ?
Čapoune díky za chválu. Dobrá poznámka. Jsou to Webery 40 DCOE.
Ahoj Maty prosím tě co je to za typy Weberů co máš na tom motoru.Snažil jsem se to objevit někde v článku a nikde jsem to nenašel.Jinak ten motor vypadá úžasně.Dát ho někam spíš do vytrýny do Škodováckýho Autosalonu jako exponát 🙂
No Karle, myslím, že určitě nebude hotové dříve než to tvoje. Díky za pochvalu, ta potěší 😀
Dávám velkou pochvalu - začíná to vypadat zase jako pěkné ERKO!Já musím začít také makat na Éru.Koukám že ty budeš mít to tvoje auto hotové dříve než já.
Martine díky. Já tobě také držím palce 🙂
Tak ti držím palce. Nech sa darí.
Ano Martine, potahy dveří se také budou lepit a rovněž i laminátová střecha, kterou mám v plánu. No a pro klid duše bude i bezpečnostní klec 😀
Aha. Takže rovnakým spôsobom budeš dávať aj poťah dverí na spodok hej?
Martin z K : potah přední kapoty bude přilepen lepidlem na autoskla. Čekám na lepší počasí, aby lepidlo dostatečně vytvrdlo. A držet to bude, lepidlo na skla je mocné, už s ním mám zkušenost.


Volejňus: Díky za chválu, to potěší.


Pepo ten motor je čištěn drátěnými kotoučky na vrtačce, takže povrch je krásně stříbřitý. Ručně leštěné jsou jen víka. Ona ta fotka dost skresluje. Později doplním lepší fota.
No ten motor je fakt nádhera,jen mi neříkej že jsi ho celej leštil ručně??
Týjo, vypadá to dobře 🙂
Maty: akým spôsobom si prichytil ten laminátový poťah pr. kapoty ku spodnej výztuhe?
Petře díky za chválu. No ten motor je zatím jen tak na půl hotov až bude lomplet, dodám lepší fota a více info. Doma jsem tu vitrínku taky navrhoval a bohužel to neprošlo 😀
Uááááá !! Nádhera.





Píšeš, že se Ti v garáži objevil motor. Hmmmm, zajímavé. Asi nějaký místní výskyt. Protože byl jsem se mrknout v garáži a mně se tam nic neobjevilo 🙂 Ale řeknu Ti, že ten motor je zralej tak akorát za sklo do vitrínky 😉
Díky Petře. Jen toho času by mohlo být víc. To by to pak odsejpalo 😀
No, co napsat .... snad pěkně ? Vidím, že jsi se do toho zahryznul důkladně a držím palce při dalším progresu. Super práce.
Myshaku plně s tebou souhlasím, snažím se napravit spousty chyb při opravách od původních majitelů a hlavně budu rád, že jsem se zbavil koroze o které jsem věděl. A také si konečně postavím vůz přesně podle svých představ. O nadávání si sobě ani nemluvím, to je samozřejmé 😀
Asi začnu předpovídat budoucnost 🙂





Maty, sice si ted budeš nějakou dobu nadávat, proč jsi to pojizdné pěkné erko rozebral, ale časem za to budeš rád, že je to vše udělané pořádně. Můj Žluťák taky vypadal celkem pěkně, moc nereznul, jezdil pěkně, ale .... pořád to nějak pokulhávalo za Borůvkou a věděl jsem, že by to vše mohlo být uděláno mnohem lépe.





Teď jsem rád, že jsem tak udělal... teda zrovna dneska né, když jsem musel kvůli špatnému těsnění pod vložkou rozebrat hotový motor, ale jindy jo 🙂
Spyku došlo na Myshakova slova, který říkal, že také sem tam něco opravil a teď je holej skelet v lakovně 😀 Tak já taky dělal sem tam něco, pak jsem se naštval a rozebral to celé. Nápravy jsem nechal, abych s erečkem mohl šíbovat. Když už, tak z gruntu. Jen toho času je málo.
Ty jo koukám že si rozložil docela dost a zase dáváš dohromady ... hodně zdaru 😉
Já také doufám, že vyjedu v létě, ale asi tak za tři roky 😀
Koukám na ty fotky.Máš tam teda ještě hodně práce.Jsem zvědavej kdy vůbec oba dva vyjedeme.Já osobně doufám že v létě!!!!!
Tome, vždyť já to zase tak moc nepřeháním 😀 Sám víš, že se to nedá dělat pořád, páč má člověk po tom úplně zdemolovaný ruce a je to děsně nezáživná zábava 😀 Do profi úrovně má to moje leštění ještě hodně daleko. Ale kolega z práci mi kdysi řekl: "Co je hliník, to je chrom" a od té doby se v tom vezu 🙂
neuraž se ale když je někdo magor tak dobrý ale ty seš bláznivej magor to je už trestné to tvoje leštění!! 🙂 za 5let budeš mít ruce jak lopaty uleštěné k smrti 🙂 🙂 jeto krása