7. březen 2007

Slet MBX 2006

Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 8821×, Komentářů: 8, Líbí se Autor: Danda
Aneb i bez brzd se dá jezdit

Napadá mne stručný popis - každá automobilka by záviděla!

Sešlo (sjelo) se celkem skoro 40 vozů Škoda 1000 - 1100MB - MBX, z toho přes 20 vozů MBX. S ohledem na počet vyrobených kusů a datum konání 5.8.2006 je to číslo skoro astronomické.

Akce byla zahájena prohlídkou muzea v MB včetně depozitáře. V muzeu jsme shlédli nějaké filmy o historii škodovky. Zejména ten první nás stejně jako v únoru na Zimním Hundrt Sletu mírně rozzuřil (modří vědí) neskrývavou snahou ignorovat historický fakt, že automobilka dvacet let produkovala vozy s koncepcí motoru vzadu.

Depozitář byl super. Je krásné vidět co všechno ve škodovce vymysleli a nikdy nevyrobili...

Dojet na STK se stodvácou s motorem vpředu, to by byl nářez ...

... a aby to eRkařům nebylo líto - pár muzejních eRek

Po muzeu následovala AOS-ka. Po první etapě ( je to krása litrem projíždět zatáčky smykem ) mi odešli brzdy. Naštěstí jsem to zjistil když jsem do kopce vyjížděl z parkoviště, uf.

Po příjemném obídku následovala druhá etapa, která končila u muzea matocyklů Jawa.

Třetí etapa byla "pouze" spanilou jízdou zpět do MB, kde se končilo na nádvoří místního zámku a kde každý obdržel speciální občerstvení.

Zapomněl jsem, že začalo pršet a našel jsem další závadu: nefukční stěrače. Důvod: prasklá pojistka. Po výměně to 5 minut fungovalo a pak zase praskla. Odpojil jsem všechno co do z ní vedlo a začal připojovat. Jeden kablík ji vyhazoval. Nechal jsem ho odpojený a světe div se, v autě všechno funguje. Stěrače stírají.

Fotograf v zájmu nejlepších fotek byl ochoten obětovat i zdraví :)

Celou akci musím ohodnotit jako úplně perfektní, organizace na vysoké úrovni. Největším smolařem akce se stal hlavní organizátor Michal Kačmár, který po kolapsu svých dvou MBX ( jedno kouřilo černě, druhé bíle ) musel vzít zavděk koncernovým ROOMSTREM.

P.S. Hnedle co jsme vyklidili v rámci MBX Sletu parkoviště před muzeem, dorazila sem z Poděbrad kolona Hundertgangu 2006 , kde se konal jejich neméně slavný sraz ve stejném termínu.

Fotky poskytli: Hipa, Danda, RST a LL


Rubrika: Reportáže ze srazů, Přečteno: 8821×, Komentářů: 8, Líbí se Autor: Danda
Jo jo, rumíš jako neni špatnej, bral bych ho mít jednou na veteránskejch značkách, jen hoši vy se zas neudržíte, vychrlíte jich moc a nebude to mít onu sběratelskou hodnotu, ale nepředbíhejme 😉
To bys chtel vedet.. 🙂)) Dobre me platej, ja jsem totiz vedouci!!! 🙂
Hípo kolik ti platěj?
Já tě uškrtím. Neprovokuj...
A vite, ze takovej ROOMSTER neni vubec spatnej?! Vrele ho vsem doporucuju, je fakd dost velkej a dost netradicni, treba jednou bude jako MBX take tezka rarita.... muzete ho vyzkouset zdarma a vase stare auto nechame take zdarma sesrotovat. To de, ne? 🙂
Chlapi prostě paráda!!!
Holt PARÁDIČKA !!!!!

P.S. Když byl tuhle Mártyho sraz u muzea tak jsem potkal kousek od Ml.Bl. jeden skelet BMX na podvalu - ještě, že řídil táta, jinak bych skončil v přikopě -o) Jsou to moc krásný autí !!!!
Jo jo, článek o MBX sletu byl můj veliký rest a jsem tedy moc rád, že ses ho ujal. Tys to napsal a já si to mohu odškrtnout jako splněno 😀DD


Nějaký fotky a možná i pár slov dodám, no fákt, no nekecám, když už jsi to za mě slíbil, tak musim 😀DD