Místo kolíčků jsem použil starou pirosu,rozstříhanou na 15-20 mm dlouhé kousky.Držely parádně...
Dráty chemopren, molitan nalepený na stropě taktéž chemoprenem, strop ušitý trochu křivě a žádný problém, koženka pruží, tak se to napnulo a drží to už 3 nebo 4 roky.





https://www.skoda110r.cz/article.php?aid=4&olimage=843


https://www.skoda110r.cz/article.php?aid=4&olimage=845


https://www.skoda110r.cz/article.php?aid=4&olimage=850





jen se musí pomalu a mít dost kolíčků... 🙂
Obsahuje toluen, ale ten by mohl dělat problémy s Nitro barvami, ale akrylát ani syntetiku nerozpustí. Neboj se a přilep to. Zkušel sem i Robinol a Unilep, ale méně to drží a hlavně v létě když se to zahřije, tak to povoluje.
a nějaká alternativa? o koženku se nebojím, ale o tu kastli...chemoprén přece jenom obsahuje rozpouštědla (toluen myslím)
možná záleží Davesi na typu té koženky. Jedna je taková slabá pružná a potom je ta silnější pevnější. Já to používal ve spojení s tou silnější a vůbec žádný problém..
Nesmíš dát přehnané množství, jinak úplně změkne a začne se krabatit.
barvu a tak ne, ale koženku leptá, to jsem psal.
A neleptá chemopren barvu (+ eventuelní koroze pod lepidlem) a nebo koženku
na oboje používám chemopren(extrém). Pro lepení molitanu ho trochu naředím toluenem. Zatím spokojenost
Když už je tu debata o čalounění, čím ho lepíte ke kastli.A čím lepíte molitan (pod čalonění stropu např.)
Jenom ještě upozorním, že tunely pro dráty nejsou rovnoběžné a je nutné zachovat jejich vzdálenosti, jinak se ti bude strop krabatit a nevytáhneš to...
No ono to nie je takke zlozite, ako sa zda. Nameraj si roztece dier pre draty. V tychto rozmeroch si nasi, alebo daj nasit "tenel" pre drat. Latku prip. iny material na calunenie si priprav s presahom cca 10cm na vsetky strany. Po nahodeni dratov do calunenia ich nasun na miesto a zacni napinat po stranach a postupne aj pod okna. To je vsetko. Osvedcilo sa mi pouzitie obojstrannej lepiacej pasky nalepenej na miesta uchytenia. Potom pri napinani len nalepuj na hrany oblepene paskou. Je to cista praca a drzi super. Po napnuti len okraje nad pozadovany rozmer orezes. Osobne som na strechu daval pod calunenie odhlucnovaciu penu 1cm (3 kusy, prerusene cca1cm pre drat - do medzery zapadne).
Čalounění stejné rozhodně není...
u nás to problém je, a dosť veľký. Málokto má eRko alebo Hundrta, a už vôbec nie rozobrané. Preto musím všetky diely dovážať z ČR, u vás sa dá zohnať včeličo. Už som prejazdil desaťtisíce, a častokrát som sa vracal skoro na prázdno, len pár drobností v krabici, a za nechutné peniaze... Aj teraz letím na diely, skladáme Hundrta cabrio. Možno ho poznáte z jedného klipu skupiny Horkýže-slíže, taký fajný, ružový. 🙂 Ozaj, je čalúnenie stropu eRka a Kila rovnaké?
Snad není takovýá problém si od někoho půjčit původní strop... Já mám doma tři:- d Jeden je nově ušitý a dva jsou sundané z auta původní...
No jo. Problém bude zohnať starý tapec, dráty síce mám, ale tú koženku som predvídavo vyhodil 2 roky dozadu... Čalúnik ma asi roztrhne. Díky za rady
Eidy dá se sehnat koženka - imitace ala kůže, jako je na sedadlech, vyrábí se stále v defakto nezměněné podobě. Na stropě mám ale něco jiného, s takovým jakoby plátěným povrchem a to nevim, jestli je ještě k mání.
Rišo nezlob a drž se původní konstrukce. ;oD





Ten system má několik důvodů - estetický, tepelný, srážení vlhkosti atd. atd. Ta vzduchová kapsa mezi látkou a plechem má zkrátka svou významnou funkci, navíc jistě kopie původního stropu i z jiné látky bude hezčí než polepenej plech, fakty fakt 😉
Když jsme u toho, ty sis nechával šít novej tapec nebo použiješ původní? Dá se sehnat původní koženka?
No jedine vyrobit druhou strechu, protoze jinak proste nedocilis toho tvaru, vlastnosti a tak vubec... No a taky pozor na to, cim to lepit. Vetsina lepidel naleptava molitan i kozenku.
No, ten molitán je už nalepený na tej látke, je to pármilimetrová vrstva, a niektoré typy poťahových látok sú dostatočne poddajné na to, aby šli urobiť aj tie rádiusy. Ale ak sa mi časom niekde uprostred stropu urobí bublina, budem mať drobátko problém a aj hlavu v smútku. Asi to vážne dám na tie dráty. V jednom hundrte som kedysi dávno videl fajnovú vychytávku - maník si vyrobil z laminátu niečo ako druhý strop, ten očalúnil a celé to pripevnil na strop tak, že to nebolo ani poznať. Ale to bolo v časoch, keď som sa tak o škodofky nezaujímal. Ale nápad to bol podľa mňa super, škoda že neviem robiť s laminátom...
Problem je, ze ten tapec musi byt prohnuty vzhuru do oblouku a to proste jinak nejde. Ty draty ho pekne a temer za vsech okolnosti dokonale napinaji. Jedine reseni by byl molitan, tvarovany do obloku tak, aby se na nej dal nalepit tapec - ale vezmi v uvahu prechod boky a strecha, tak se bude dost spatne vymyslet nejaky radius. NAvic je otazka co to udela casem vlivem hmotnosti tapece, zda se to opravdu neotrha. Ty draty opravdu nejsou tak spatne a i pri vyrobe noveho tapecu se to necha zastavet.
Rozumím tomu dobře, že to chceš nalepit na střechu?





Přímo na střechu, nebo pod to dáš (přilepíš) ten molitan?





Pokud to budeš lepit přímo na střechu (na plech), bez toho molitanu, mělo by to snad jít, ale nedovedu si představit jak to budeš napínat...





Pokud to přilepíš na molitan, který bude přilepen na střeše, budeš mít problém to napnout a navíc bych se bál toho, co se stane když se utrhne molitan od střechy?





Já nebudu riskovat a dám to přes dráty normálně jak to bylo...
lidičky Hilfééé, potrebujem vaše rady. Došlo k najhoršiemu, ide sa na čalúnenie interiéru. Stĺpiky a podobné vtákoviny nieje problém oblepiť, ale čo so stropom? Musím to dať na pôvodnú drátkonštrukciu? Bavil som sa s čalúnikom a snažil som sa ho presvedčiť, že by sa to dalo len jednoducho nalepiť nejakým sajrajtom (chemoprén?) priamo na plech, ale vraj by sa to v lete nahrialo a ten molitán, ktorým je látka podlepená, by sa časom rozpadol. Viete mi niekto poradiť ako na to, keď tam tie dráty nechcem? Díky