Jo to jsem měl vědět dříve, že to má být na délku vnitřího obvodu. Dává to smysl. Já už to nějak spáchal, kdybych ti poslal volant, tak by se mi pak špatně řídilo 😉 Nevypadá to zrovna nejlépe, ale napoprvé to ujde. Díky moc za radu 🙂
Ahóóój! 😀DD





Volal mě někdo? 😀DD





Každej den čumim do diskuse a tohle téma mi nějak úplně uniklo.





Prsoni, první kroky až po mirelon jsi myslím zvládnul. Pak přichází bod ustřižení potahu a zde to má háček. Pruh kůže nebo koženky nemá délku vnějšího obvodu volantu, ale vnitřního, tedy kratšího. S tím souvisí fakt, že potahovací materiál musí být na tolik tvárný a pružný, aby se na ten vnější obvod posléze dokázal natáhnout. Když to uděláš obráceně, tedy střihneš to moc dlouhý, bude ti to na vnitřím obvodu věnce přebívat, jak ukazuje velmi dobře Tvé ilustrační foto.





Střihneš teda pruh kůže o délce vnitřního obvodu + něco na šev, sešiješ konce, tak aby Ti z pásu matroše vznikl celistvý kruh a pak se ho pokusíš navléci na věnec tak, aby kraje směřovali doprostřed volantu no a pak už je asi spousta způsobů, jak kraje uvnitř kruhu sešít. Jinak než růčo jehlou to nejde, takže tam je to spíš o šikovnosti a zkušenosti. Nemá smysl, abych tu popisoval postup něčeho, co asi nebude v Tvých možnostech, když já se jehlou živim jářku už 15 let 😉





Takže hlavu vzhůru a hurá do toho. Kdyby se Ti nevedlo, otoč ruce dlaněmi proti obličeji, přimhouři oči a zastřeným hlasem prones tajnou formuli "Ich hábe dý čechyše golden hende, ich hábe dý čechyše golden hende!!!" Pak to zkus znova a uvidíš, že to půjde líp. Je to odzkoušený 😀DD





A kdyby sis úplně nevěděl rady, tak u mě tato operace stojí 350,-Kč, ale tak hluboká krize to asi nebude, né? 😀DD
POkud nemáte kontakt na Ladiče tak stačí hezky poprosit...on mi pak hezky poděkuje 😀
Když tě to potěší, drbal jsem se s tím asi dva dny, doma ze mě měli pr..l, že si knoflík nepřišiju, ale volant očalouním...





Nejvíc mi při tom pomohlo to, že jsem si kůži naděroval v pravidelné vzdálenosti 5 mm od sebe a pak jenom protahoval...
Tak už jsem to nějak spáchal a musím se ti Petkare omluvit. Oproti mě to máš na svátek. Drbal jsem se s tím obšíváním 2,5 hodiny a nakonec to vypadá hrozně 🙁 foto kdyžtak dodám zítra
Davide nech toho, stačí, že to víš ty a já, nemusí to vědět ještě ostatní...😀
Tyhle řeči znám... a o co že nepředěláš 😀
No, jak já říkám, je to první pokus, v budoucnu to předělám (jako polovinu věcí na erku)😀DDD.....
Petkare díky moc. Já to mám na třech místech sešité, hold byla to krátká sukně. Spíše se mi jednalo o ten steh nakonec. Ten kousek co jsem "sešil" vypadal velmi podobně jako ten tvůj a (bez urážky) zdálo se mi to škaredé. Ale uvidím, možná to tak sešiju a hotovo. Ještě jednou díky!
No a poslední fotka, jak je vidět, pečlivost, kterou věnuji šití a domácím pracem... takže rada pro všechny, postupně a pomalu a důkladně, ať vám sešití nedopadne takhle:
Krok 3)


Potah se natáhne na volant a obšívám do děr udělaných MINERVOU😀. Jako nit jsem použil obuvnickou nit, aby to bylo pevné...





Kůže se postupně tvarovala téměř sama podle volantu...
Krok 2)


Vybrat vhodnou kůži, já teda koupil slabší, abych jí dokázal proděrovat na šicím stroji. Oživit stařičkou MINERVU. Pak podle původního potahu nastříhat z kůže nový tvar.





Pozor na chybu, já to sešil podle pvůodního, takže ho mám na dvou místech sešité.
když už ste tady nakousli to téma s potahem volantu... tak sice nemám škodárnu..ale fiátka...ale veterán je to taky. Jinak.. mám takovej menší sportovní volant za pár šupů od kámoše..ale myslím že po obroušení a nalakování kovovýho středu bude v poho..ale taky mě čeká potah volantu páč má něco za sebou. viz. http://www.fiat850.tym.cz/pictures/skladani/07.JPG


takže když se tu najde nějáká užitečná rada, např třeba jestli by nebylo vhodný tu kůži lepit popř. čím aby to neslezlo v létě když je v autě hic a zašít to jen jako pojistku. každou radu uvítám.. díky 🙂
Takže, jak čalounil Petkar:





Krok 1)


Vzít volant, původní molitan přišít, neboť mě nenapadlo ho přilepit a už vůbec mě nenapadlo použít mirelon nebo jiný materiál na izolaci trubek.
ne Ládisovou ale Ladičovou každopádně funguje to tak že volant uřežeš na středu,rozřízneš věnec, natáhneš předem zašitou látku....zavaříš, přivaříš, pozašiješ a hotovo jako facka ne? 😀





jinak fakt netušim jak to Láďa dělal on je mistr
No patrné to není, škoda. Můžu popřípadě poslat ve vyšším rozlišení.
Dal jsem se do nového potahu na eRkový volant Ládisovou metodou 🙂 Doma jsem našel mátinu starou koženou sukni, rozstříhal jsem ji a sešil z ní jeden "pás" na volant. Nalepil jsem mirelon a teď nevím jak přišít tu kůži k sobě. Trochu jsem to zkoušel, je to trochu patrné na fotce, ale zdá se mi to škaredé. Prosím o rady, hlavně teda od LL. Děkuji moc