SDG: takoveeeeee weeeweeeweee.blackdream.hu to bych Ti nemohl udelat! 😉
😀 woe, to je fičák
Radši toho nechme nebo se mi bude v noci zdát jak mě na silnici zastavuje Volha VB a u ní si s plácačkou Satanda v latexu a s ploutvema chystá nerezové nástroje maďarské výroby ;O)))
no M21 je muj sen, ale neni to...





na Moskvice mam vzpominky z mladi, ale neni to...





nic, zatim je to ve fazi jednani a nasledne obhlidky vozu 🙂
tedy ještě toho modrýho, žlutý byly až potom .)
no co co co soudruzi 😉 kámoš vetránista má origoš VB Moskviče i s majákama a vysílačkama 😉
Vlastně je to buřt Stanislave Kormundoviči... hlavně aby to mělo víc než tři válce HTP ;O)
Do teplých krajin že by se Satandovi zachtělo Laďo Ladisoviči? ;O))) A nebo mě taky napadá Volga... nejlépe žlutobílá s nápisem VB a houkačkou ;O)))
Wolha???
Romania je na jih 😉
áááááá nebo Moskvič 😉
tawarisc Gotrekovici, vychod neni spravny smer... 😋
Nebo že by dáčije? 😉
SDG tak to bude tak jedině nějakej ve stodole zašitej Oldcit 🙂)))))
Ááá, zase tajnosnubnej Satanda ;O))) Stejně tuším na jakou světovou stranu Tě poslední dobou srdce táhlo... ;O))) Na východ Stanislave Kormundoviči, na východ? ;O)))
A ešte napíš od koho to bude a kontakt na neho, a o koľkej ideš pre to, aby sme to stihli skôr 😀
S.D.G. jiste chapes, ze zatim nemohu prozradit nic. Snad jen to, ze nejde o vuz Skoda ani motoveterana Jawa nebo CZ 🙂
Co to bude Staniku, pochlub se ;O)
Lado, jeste nevim, jestli dorazim na HG.





Jednak bych potreboval delat na Rapidku a druhak to ted vypada, ze pojedu koupit dalsi historicky vuz s ujetymi 15-ti tis. km 🙂
Sataníku BTV budeš v sobotu na HG ? asi se tam otočím podívat 😉
dycky se najde někdo kdo se nachytá 😉 :O)





to víš sou lidi co si nedají pokoj 😀
Lado, cekal jsem, kdo se na muj prispevek chytne 😉
Stando 🙂 a 58 druhovýroba výfuku polský nebo i turecký provenience který ani navíc nenasadíš bez dodatečné úpravy ti nevadí 😉😀
i neblbneš i neblbneš ....napsal jsi to zde dobře 🙂 ...je tady opravdu debata o N95 :O)
Ja kretén. to o tých nereziach malo ísť do debaty NATURAL 95. Z toho tepla blbnem.
meli byste s tou druhovyrobou vseho druhu konecne prestat vy lumpove, protoze pak snizujete cenu tech vozu, ktery maj tyhle dily original...





😋
Čímžto děkuji, ač původně se mělo jednat jen o jeden pár pro RSu 😉
Lišty už mám na autě, s gumou i koncovkou, takže můžu nahodit foto, že to krásně funguje.
Akosti nereze ktorú predávame:


1.4301-17 240.AISI 304, Zvariteľný, ťažko koroduje, potravinársky, do 400°C, nemagnetický


1.4404-17 349.AISI 316L, Kominársky plech, do 400°C


1.4016-17 041.AISI 430, Nezvariteľný plech, ľahšie koroduje, magnetický


1.4541-17 248.AISI 321, Obsahuje titan, nepodlieha korózii, odoláva agresívnemu prostrediu,


do 800°C, zvariteľný


1.4571-17 348.AISI 316Ti, kvalitnejší ako 1.4541, obsahuje okrem titánu aj molybdén,


určený do chemického prostredia


IIA = F1 valcovaný za tepla, matný, drsný


IIIC = 2B/2D valcovaný za studena, hladký, menej lesklý


IIID = BA valcovaný za studena, zrkadlový





Lišty, ktoré vyrábam ja, sú 1.4301 IIID+F, čiže nerez ptravinárska, čiže kurevsky ťažko korodujúca. Keby to mala byť nerez ktorá má odolávať agresívnemu prostrediu, bolo by to z 1.4541, ale tá je matná, to nevyleštíš do zrkadlova ani keď sa zblázniš.
🙂
jen pro informaci - čidlo tlaku oleje se u š10r přestěhovalo z prsou motoru dozadu na blok od 30.11.1972 od č. karoserie 597996
no čidlo mám na prsou a tlakoměr na konci jako jiní.... a maže mi to na plnou syntetiku 4-6 podle otáček, studený i 8 a na volnoběh zahřátý tak 2 😉





no a pokud blikne kontrolka že to nemaže tak tlakoměr pořád ještě ukazuje že to něco maže 🙂
LL: Koľko významov môže mať táto veta, keď je vytrhnutá z kontextu? "já mám čidlo na kontrolku mazání na prsou a tlakoměr na konci kanálu a to právě proto že pokud přestane čerpadlo tlačit olej hned blikne kontrolka" 😉
No vidíš Péťo konečně sem někoho dokopal k tomu že to osvětlil tak aby tady nepochodovaly bludy a ber te to jako průzkum bojem byl jsi na vojně že ano ?





něco podobného jako v diskusi o rzi a barvách, )....tam napsal Daves ...no konečně někdo napsal že se zikofosfátová barva chemicky naváže na plech a rez ...





já mám čidlo na kontrolku mazání na prsou a tlakoměr na konci kanálu a to pávě proto že pokud přestane čerpadlo tlačit olej hned blikne kontrolka 😉
Ládíku, co má tento vpravdě triviální obrázek společného s konstrukcí a mnoha zkouškami .... to si dej dohromady sám, já to nevím. Nejsem vzdělán v oboru konstrukce motorových vozidel a jejich pohonů.





Já vím jen to, že když jsem připojil tlakoměr za prsa motoru na výtokový kanál, tak mi ukazoval 4 atm, tedy to, co propustil regulační ventil, bez ohledu na režim, v jakém se motor nacházel. Kdežto když jej mám zapojený vzadu u policajta, ukazuje 4 atm od 2 tis ot. nahoru. V nižších logicky méně, na volnoběh při zahřátém motoru necelé 2 atm. Toť praxe.





Tím wobrázkem jsem se jen snažil přiblížit to, co se dle mého skromného názoru v kanálech mazání motoru zjednodušeně děje v závislosti na opotřebení ložisek kliky a tím změny průtoku oleje a důsledku na tlaky naměřené na konci a začátku hlavního mazacího kanálu.





Jestli se mýlím, což je z mého laického přístupu k řešení otázky možné, prosím opravte mne někdo, ale hlavně mi to srozumitelně a názorně vysvětlete a logicky zdůvodněte, proč tomu je tak a ne onak. Pokud se to někomu povede, jsem ochoten až se s Láďou zase někde potkáme, vylézt na nejbližší vyvýšené místo a pěkně nahlas prohlásit zcela veřejně, že jsem blb. 🙂)
Ha, našel jsem ideální text:





http://cs.wikipedia.org/wiki/Lamin%C3%A1rn%C3%AD_proud%C4%9Bn%C3%AD





pro ty co to nehodlají číst vytrhávám:





Uvažujme v trubici ... Na vstupní průřez tohoto válce působí tlak p1 a na výstupní průřez tlak p2. Tlakový rozdíl na délce Δl má hodnotu Δp = p1 − p2. Tlaková síla, která na válec působí ve směru toku, je





F = πx2Δp





Tato síla odpovídá odporu kapaliny proti proudění. Tento odpor je způsoben vnitřním tření mezi pláštěm válce a kapalinou,...
A Rišova kontrolka už je v TOP 10 diskuze 😀
Mimochodem je tam třeba uvažovat ještě odpor filtrační vložky filtru oleje...
Gotrek: no dyť přesně tohle už jsem tu říkal v jedné větě příspěvkem 41211 😀
Pokud by jste někdo chtěli studovat, stačí zagooglit:





např: http://www.sweb.cz/radek.jandora/f06.htm kapitolka proudění reálné kapaliny





http://cs.wikipedia.org/wiki/Proud%C4%9Bn%C3%AD
Seš šikovný pionýr, Petře 😀





No, tohle já znám v praxi. Nahoře za loukou pod lesem je studna (olejová vana) a v ní je sací čerpadlo (prostě čerpadlo), který tlačí trubkou přes louku (olejový kanál) vodu dolu do vodovodního řadu tří baráků (třikrát uložená klika). A když si sousedka začne napouštet vanu (vylágruje první ložisko), tak já si nenapustim ani skleničku vody (druhý ložisko je nasuchu).





Grantovým diagramem by se to jistě dalo taky znázornit v případě, že manažer A spotřebuje 100% z dostupných zdrojů, pak manažer B zdroje nemá a musí čekat na další milestone. Jenže to ho delivery manager zakousne a klika se zadře.
Koukám že budu rozdávat k vánocům učebnice fyziky 😉)) S tím tlakem je to tak, že pokud by byl statický tlak bude všude stejný, jenže on olej někam teče a tak se jedná o proudění kapaliny. Proudění to není ideální takže ani v průřezu neteče olej rovnoměrně ale je to taková nějaká legrační rotační parabola... Ale to je vlastně úplně jedno... V praxi se to projeví tím že odpor kladený protékajícímu oleji způsobí pokles tlaku na jeho dráze... To kolik oleje odteče kterou "dírkou" je pak dáno tlakem u té dírky a její velikostí.
tedy tlakoměr na prsou u starších motorů z obtokem neb plnoprůtok má regulační ventil přímo na čerpadle ...
je vidět žeš to horko na vás působí o mnoho víc než na mě.....co má tenhle triviální obrázek společného s konstrukcí a mnoha zkouškami motoru tak by všechny mazaný místa dostaly tolik oleje co mají dostat.......





podle vás tedy pokud napojím tlakoměr na prsa tak na něm naměřím 100-150 atm což je toto zubové čerpadlo( nebo čerpadlo stejné konstrukce) v podstatě schopno vytlačit a na konci naměřím jen ty 2-4 atm podle toho jak je motor vyběhaný :O)





sem asi z toho horka nějak přehřátý já 😉
🙂)
zatimco my debatujeme, pan Petr si kresli obrazky 🙂





Presne tak si myslim, ze to funguje - diky Petre za krasnou, barevnou prezentaci 🙂





Lado, navrhuji Ti sestavit Ganntuv diagram a pote vytvorit projekt v MS Project Manageru 🙂
Tak a já to rozštípnu 🙂)





Nikdy mne nezajímalo fungování věcí z hlediska fyzikálních pouček a v tomto případě hydrodynamických zákonů, protože jim nerozumím. Jsem rád, když vím, jak věci fungují a proč to tak je, ale raději to ověřuji empiricky.





Takže přikláním se ke Standovi. Jednoduchý pokus. Visual management 😉 Zajdi Láďo do nějakého zahradnického hausu - nakup pár metrů hadice a pár rychlospojek a sestav si něco, co je na wobrázku. Počet odboček libovolný - dle počtu uložení kliky v motoru. Toto je pro čtyřikrát uloženou kliku 🙂)) Že to škodovka nemá ?? Na to se vys .. 😋 A teď to hlavní.





Pokud na spodním místě pustíš do soustavy vodu o konstantním průtoku a tlaku, tak při zavřených kohoutech 1 - 4 bude na místě V vytékat stejné průtokové množství o stejném tlaku. Souhlas ?? Tak a teď budeme postupně otevírat kohoutky 1 - 4 a všechny otevřeme třeba na čtvrt otáčky ( normální rovnoměrné opotřebení pánví kliky ) přičemž na vstupní kohout regulující množství vody vtékající do toho nesmyslu šahat nebudeme.





Kontrolní otázka 1: Co se bude dít na místě V ve smyslu množství a tlaku kapaliny z něj vytékající ?


Kontrolní otázka 2: Co se bude dít na místě V v případě, že jedním kohoutkem pootočím víc směrem k otevřeno ve vztahu k předchozímu stavu ? ( jedna pánev je vyběhaná víc )


Kontrolní otázka 3: Co se bude dít na místě V v případě, že jeden kohoutek uzavřu ?? ( Kanálek ke klice se ucpal )


Kontrolní otázka 4: Co se bude dít na místě V v případě, že otevřu, nebo uzavřu o stejnou hodnotu všechny kohoutky ? ( Rovnoměrná změna opotřebení všech pánví )





No můžeš si s tím točit jak chceš dle libosti a pozoruj, co se bude dít na výstupu ...





Takže nevím. Možná se mýlím a jsem blb, nebo je moc horko, ale myslím, že tak nějak to funguje i v tom motoru .... nebo ??
tak by jezdil v noci! 0:x)
bych chodil na noční ( sem takhle fungoval 7 let) ale úřad by nemohl beze mne jezdit a tak to by tedy jaxi nešlo pane 😉








opčas je někdo nepostradatelný 😉...tedy hlavně když kolega co mě opčas zastupuje má dovču 🙁
Diky za vycerpavajici odpoved.





V tomto ohledu Ti doporucuju prihlasit se dobrovolne na nocni smenu, teplota byva o cca 15 st. v prumeru nizsi nez pres den a take neni treba resit rozdil teplot "ve stinu" a "na slunci" 😉