Tak co máte na spotřebákách přezuto

Ti, kteří přemýšlejí ekonomicky, na zimu nepřezouvají, neboť dávat v pneuservisu na jaře a na podzim 400,- za přezutí a vyvážení je pro bohaté. Takoví jako já, si opatří pryže i s diskama a pouze přehodí letní kola za zimní doma sami a zadarmo 😉





Nikdy jsem nebyl vyznavačem zimního obutí, páč jsem žil 30 let na horách a na OR6, nebo OR34 jsem odjezdil spoustu opravdových zim s opravdovým sněhem bez újmy na zdraví, majetku, či psychice. Avšak vzhledem ke zvýšenému měsíčnímu nájezdu km a občasným návštěvám klientů v různých pr..lích jsem loni pořídil kompletní novou sadu, takže na pár let snad vystaráno. Beztak jsem je loni používal asi jen 3 měsíce, protože zdejším klimatickým podmínkám se nedá říkat zima 🙂





Jen pro zajímavost a nebo až mi zas někdo bude tvrdit, že máme inflaci jen 4% ročně. Sadu na fotce - obutá a vyvážená kola, pneu Polaris 2 - jsem loni pořídil za 6.440,- českých vč. dopravy. Letos zřejmě díky Humlozákonu je k mání u stejného prodejce již za krásných 7.620,- bez dopravy.
Po pravdě, ještě nikdy jsem neměl před zimou připraveno víc sad zimních gum, než máme pojízdných aut. To bude asi tím, že jsem v letě prodal Formana na letních a zimáky mi tady zústaly
Zatím jedinej přezutej spotřebák na našem "nádvoříů je krátká felda co s ní Lucie vozí vnuka a dal jsem na ní Barum Brillantis 165/70x13


Na mého letitého escorta mám připravený taky letitý Ecotrac Marix Ecology 155/70x13 vzorku dost, o nějakém ztvrdnutí gumy nechci slyšet ani slovo !


Na nejnovější přírustek (Ropák Škoda 1,9 2003) máme připraveno : nové Pirelli Snowcontrol serie II Winter 190 195/65x15 (nemá s nimi někdo nějakou zkušenost ?)


V záloze, i pro případný zimní výjezd s s kilem nebo eRkem máme Markgum MKT 78 165/70x13
Matěji, abys zase nezkončil v pangejtu 🙂





šmoulinka, rudý kilo a feldu jsem již přezul. Nikoliv však kvůli mediální kampani, ale protože v tom bordelu co je v zimě na silnicích se fakt blbě jezdí bez pořádnýho vzorku.
mkupe: jde mi o to, aby na přední nápravě (která se znatelně sjíždí) byly po celou dobu zimní pneumatiky (>4mm).
Již spoustu zim eRko odjezdilo na OR6...vlastně odjakživa, tak mi nepřijde v tomto věku nutné něco měnit, starého psa již stejně nové kousky nenaučím 🙂
Eme a Čapoune, šidit hloubku dezénu na předohrabu na zadní nápravě by se vám nemuselo vyplatit!
Fobie vpředu 6mm, vzadu těsně nad 4mm Barum Polaris. Přes léto tam byly 195/50 R15 Matador MP44 Elite, jsou to rozumné gumy za rozumné peníze (960Kč/kus).
Já jsem 2 celé roky (i v létě) odjezdil s Formanem na Barum Polaris (stáří cca 8 let)aniž by nijak výrazně ubyly (asi 8tis km). Forman šel letos na jaře na nové letní a nyní Polarisky na 130tku a na Formana postarší(asi 6 let) Fuldy s cca 7 mm vzorkem.





eRko samozřejmě spinká na vlastních Pirellkách - nepřezouvám a já se do spotřebáka taky nepřezouvám.
ERko nepřezouvám, ale kdyby náhodou, mám pro něj připravenou sadu Barum OR54, co mi zbyla po feldě a auta, se kterýma jezdím mám od víkendu přezuté, jedno na Barum Polaris 2, druhé na Conti TS810. Obě sady pojedou čtvrtou sezónu ajsou stále v pohodě co se týká potřebných mm (kolem 7).
Hansi na kombíku Felicie tam mám dvě sady zimní a letní.Tam je to vše Ok.A u krátký Feldy tam byly původně taky dvě sady.Bohužel vzhledem k tomu že sní najedu fakt mega kilometrů a letos mě trochu dostihla finanční krize nebyli prachy na koupení letní sady na krátkou.Takže jsem to vodjezdil všechno na zimních.No a výdledkem je že jsou úplně v prdeli.Takže jsem se snažil aspoň přezout ty přední na noví zimní a ty zadní snad vyřeším během čtrnácti dní.
Já mám taky zimáky,ale už ojeté a rozpraskané a to ještě nejsou staré ani 6 let! Každopádně dve zimní mám,dvě ještě pořeším a až nakydá sníh tak teprve potom je tam hodím
Noo,zajimava otazka 😉a nasledovne pises jezdim celorocne na zimakach


tak o jakem prezouvani je rec?
Služebák čeká až bude termín. V rádiu stejně říkali, že to budou kontrolovat až opravdu bude hrozit sníh, nebo námraza.
Nemám spotřebák.
Tak co máte na spotřebákách přezuto na zimní s odpovídající výškou vzorku.Já sem už částečně řešil Feliciji již minulý týden. A mám aspoň na předku přezuto.Na předku jsou prakticky nový zimní čínský gumy Linglong Winter.Na zadku jsem zatím nechal původní Debica Frigo 2.Ale vzhledem k tomu že na zimních jezdím celoročně tak ty nemaj požadovaný vzorek 🙂


Ještě to budu muset nějak vymyslet.