Teda ono vůbec přetáčet motor bez odporu je pěkná hovadina, udělat to častěji a je největší pravděpodobnost že ti brzo podá ruku 😀 Jestli chceš bezkontakt z Fava, tak se mi tady někde kompletní válí.
Jo, u 4Q je to 145 km/h. Cestou do brna sem v peti lidech predjel par Oktavek, a podobnych aut.... Docela koukali =)
To je o výkonu, v zátahu ten motor víc nedá.


A 5500 na 4 ? To máš nějakých 140km/h u 4Q, 125km/h u 5Q.


Nejvyšší povolená rychlost je 130km/h, tak to stačí, ne ? 😀
To Petkar: Vsak ja sem to netočil za studena, nejsem hloupej =)
jj 130 motor je dělanej na těch 5,5 a dost a žádný jiný zapalování to nezlepší, i když původní otázka tak nevyzněla... ovšem je li třeba v háji rozdělovač pak náhrada za bezkontaktní soupravu (rozdělovač, spínač + zap, cívka) je dobrá náhrada 😉
To DynDyn: A k čemu ti to je na místě?





Jednou v životě jsem viděl, když se týraly na volnoběh motory v takových otáčkách - když se měřila hlasitost výfuku a to tam byli borci, kteří natočili studený motor a točili až k 8000 rpm...





Jinak ovšem jsou ti otáčky na prázdno v takovémto rozsahu vesměs k ničemu...
Jo, jo. Seriovej motor Š 130L... 5500 za jízdy na 4, treba na státní jede, ale kdyby točil vic, tak bych se nezlobil... jinak na miste tech 6 tisic udrzi v klidu a dlouho, tech 7 sem zkousel jen chvíli....
no jestli jde o sériový motor bez úprav, tak je těch 5,5 až až... a 7 na volnoběh? no comment.
btw je nějaký extra důvod k otáčkám nad 5500 ?
Tak už je to lepší. Těch 5500 ot. to točí stále, ale jen za jízdy. Na místě zahřátý motor jde podržet skoro až v 7000 ot....
Myslím,že jsou to jednoduchý počty.Vačka+klaviatura+rozdělovač.To sladění není otázka víkendu,ale měření,experimentování a laborování,ale pokud se Ti to povede,tak každej škodováckej motorek se bude točit a pojede jak bejk,když dostane,co potřebuje.Pardon,nák jsem se rozjel.
To, že motor točí "jen" 5500 ot/min je spíš věc ventilových pružin a ne zapalování.
Každej motor je tak trochu individuál, hodně závisí taky na stupni opotřebení jednotlivých součástí, podle toho se nedá určit přesně ta nejideálnější charakteristika obecně, ale musí se pro každej motor ladit zvlášť...
No to je tak jak jsou nastaveny rozdelovace pro konkretni motory ale je to to nejidealnejsi nejvic vyhovujici motoru????
Když už jsme u toho.Je někde nějakej graf kde je závislost předstihu na otáčkách?tak jak by to mělo ideálně být
já mám bezkontakt z favorita a celkem sranda je nastavení odstředivé regulace.. práce pro stroboskop a hodiny laborování s pružinkama
No Fojtíka jsem stavěl, ale nikdy nefakal
Já si po netu sehnal domorobo Fojtíka verze 2.3 a nechal si ho namontit. Po jedné testovací jízdě umřel.
Já mam tohle https://www.skoda110r.cz/article.php?aid=526&olimage=12962 něco jako ETZ ale DoDo jinak jde taky předělat jak na bekontakt tak na normál rozdělovač
JJ to ETZ je dobrý, já měl ještě dríve než ho vyrobili domorobo tyristorový spínač v kombinaci s normálním systémem a je pravda že po 50 000 Km byly kontakty pořád jak nový ale stejně se musely občas štelovat neb ubýval ten fíbr co jede po vačce...ale bezkontaktní je bezkontaktní, jednou ho nastavíš je po srandě, což u normálního rozdělovače není možný neb odcházejí ložiska na vačce, vyklepává se spojka na pohonu, zmenšuje se vzdálenost mezi kontakty a točit se seriovým rozdělovačem 10 000 otáček je jen čirá utopie, v 7 už toho má dost a nestíhají kontakty a celý systém rozdělovače se zozvibruje ( za předpokladu že nemá žádné jiné vůle) a pak je i celé ETZ na prd 😉
A abych si taky přihodil...





Podle čeho víš, že motor točí jenom 5500 rpm? Podle sluchu, nebo podle otáčkoměru nebo to bylo někde v servisu, kde to měřili?





Pokud je to totiž jenom podle sluchu, tak tam jseš +/- 1000 i více otáček a nepoznáš to v těchto točkách.





Pokud je to podle otáčkoměru, doporučuji výměnu otáčkoměru (minimálně na vyzkoušení, než zbytečně vyhodíš peníze za něco, co nepotřebuješ....)





A pokud to bylo v servisu na měřícím přístroji, tak jak už tady padlo, nepomůže výměna zapalování, ale zrada bude někde jinde...
Tak si trochu přihřeju gulášek.





Ideální je si obstarat české zapalování ETZ je to kombinace tyristorového a magnetoelektrického, neopaluje kontakty a v pohodě zvádá otáčky do 10 tis.





k vidění např. zde : http://www.skoda100.cz/view.php?cisloclanku=2006080002
Plně souhlasím s m8rinkem .... nevím, jestli je každej tak línej, nebo co. Poslední dobou mi přijde, že psát články o čemkoli je zcela bez významu, protože to stejně nikdo nečte 🙁





Jo, a snad si nemyslíš, že montáží zapalování z favorita ti bude najednou motor točit víc ?
Bože lidi stačí hledat 😕 všechno je popsaný v článkách a stačí jen zalistovat v moru/převodovce - link davat záměrně nebudu ale je to tam!
Zapoměl sem říct, že je to na motor 130L
Bylo by možný nějak předělat zapalovaní, třeba na bezkontakt z Fava? Jde mi o to, že motor točí jen 5500 ot/min