Kolik už vás eRko stálo?

Todle nemá cenu řešit. Chci jezdit a Chci jezdit v eRku a když se nechcu táhnout v kopci 40km/h tak holt musim vrazit prachy ... do nové oktáfky by ste taky vrazili přes 200 000kč ... ale z toho nemáte ten krásný pocit že jste si to auto spravili sami a že to jede a že se lidi otáčí když projíždíte s čerstvě naleštěným eRkem 🙂 penize jsou a budou někdy je jich sice nedostatek ... všem eRkařům ZDAR
TAD: a taky nepočítáš pořizovací hodnotu... 🙂





Mimochodem Tad se zbláznila do kol, takže se doma válely tři sady kopretin, 2.75 sady apollíček a jedna sada dělítek. Pro samý kolo není kam šlápnout.





Někdy v roce 2004, když jsem končil s eRkem a začínal s RSem, tak jsem byl na částce přibližně 60tkc. A pak to začlo... To máte nový prahy, podlaha, kapoty, blatníky, čela, střecha, chladič, okna, brzdy, nápravy, sedačky, pásy, převodovka, motor, rám, budíky, světla, elektro, lak, kola, gumy...





A teď jsem tu vystřílel od boku věci za dvě stovky. Takže není se čemu divit, že nepočítám, nevedu záznamy, neschovávám účtenky. V práci to je 4000 hodin pod autem, každý rok, každý týden 16 hodin, jako mizerně placený automechanik to mám tak za míč.
No vidíš taky sem tam nedal nový COčko za 18 litrů+samostmívací kukla za 3......a co tam máte dále ...vybavení dílny se taky počítá ...tak to máme dalších sakrá moment, nikdy sem to nepočítal...no bajvoko dalšíc 100 litrů za ty dlouhý léta by to dalo týýý Vo.e 🙁((
Hele, tak mi to nedalo a jen tak volně jsem to spočítala ... a vyšlo mi 25 000,- !!!!!! A to nepočítám drát, CO, energie, barvy, náplně, benol ... uffff uffff





Ještě že to normálně nepočítám.
všechno se počítá...Co je doma to se počítá 🙂





ani mi nemluv, kdybych si to psal všechno od začátku ve starých cenách, připočetl dnešní nový ceny tak mě asi z toho klepne





si to vem, 18 let provozu oprav údžby a tuzingu a pak totální přestavba ...
Jak počítám, tka počítám, pořád se nemůžu dopočítat, co všecko budu muset eRkilovi pořídit abych se dostala taky na takový peníze 🙂 Ale to je samý 200,- za blinkry, 300,- za světýlka, stopade za obroučky ... možná až dám těch 30k za motor a 10k za lak. Počítaj se taky všecky sady kol?? 😀





Jo a mmch ... můj muž se k mému koníčku staví velmi vstřícně! 😀
No jak jsem psal za posledních 8 let asi 240 litrů...koupil jsem ho v roce 81 za 61 000 .... něco stály v r. 83 nový prepregy, nový chladič do předu, nový trubky, volant, zrcátky kapky..... dále pak maska+čelo, blatníky + lak...drobné opravy a údržba dobový ťůming do přestavby v r. 99





sakrá přepočítat to na dnešní ceny tak :O)





taky nekouřím do hospody nechodím a kdo si hraje nezlobí 🙂
Padla tady zajímavá věta😀, kterou taky odzbrojuji každého:





"Nekouřím, nefetuji, na automatech nehraju, milenku nemám, do hospody nechodím, tak ty peníze musím nějak utratit..."





Pojďme tedy chvilku počítat😀:





- vykouření jedné krabičky cigaret denně je kolem 50 Kč -> za měsíc je to +/- 1000 Kč, za rok 12000 Kč, za pět let (to je doba co mám erko) je to asi 60000,- Kč





- "jedno denně v hospodě" je kolem 20 Kč denně -> za měsíc je to +/- 500 Kč, za rok 6000 Kč, za pět let 30000,-





Jednoduchá statistika, za 5 let jsem dokázal na erko ušetřit 90000 Kč aniž bych se nějak výrazně omezoval, takže v reálu mě erko za 5 let stálo "jenom" něco přes 10000 Kč😀





Poznámka na závěr:





1) Nejsem jehovista a nikomu nevyčítám, že kouří nebo choví do hospody, je to jeho boj a taky mám pár kamarádů, kteří kouří a neříkám jim, ty toho prokouříš, ničíš si zdraví a těch peněz...





2) To že nechodím do hospody, neznamená, že jsem abstinent😀 Dám si pivko (nebo jiný příjemný mok) doma s přáteli nebo i sám. Je fakt, že "čepované je čepované", ale představa zahuleného, špinavého pajzlu, kterému se u nás ve vsi říká hospoda mě fakt neláká, možná, kdyby byl nějaký rozumný podnik blíž, zašel bych častěji🙂





3) eRko je můj koníček a zatím mám podporu rodiny, která uznává, že je to lepší než pít, nebo kouřit, nebo hrát na automatech... Taky ty peníze nastrkané do erka jsou limitovány příjmem a výdaji rodiny. Platí u nás nepsané pravidlo: "😜okud rodina netrpí nedostatkem a jsem schopen se postarat finančně, můžu +/- investovat do koníčka" Kdyby to nešlo, musel bych výdaje omezit...
Už se to tu nakouslo, vztah našich manželek a přítelkyň k eRku je taky docela zajímavá kapitola. Jak je tu vás s tímhle aspektem soužití vás a eRka a okolí?


Já na tohle mám asi štěstí, protože od počátečního braní aut jako nutné zlo soužití se mnou, se dostala do stavu, kdy se mnou jezdí na srazy, sveze se v LadyCupu apod. Když přijde do garáže utrousí třeba "stejně eRko je krásný" případně mi hlásí, kde kdy jaký eRko potkala, viděla apod. A to jsme spolu skoro 9 let, 8 jako manželé. Myslím, že je to hodně o oboustranné toleranci a stanovení si životních priorit a jejich dodržování. Krom eRka jsme totiž pořídili i bydlení, nové rodinné auto atd.
Beru svoje eRko jako koníček, odreagování, když na něj pomyslím je mi hned líp a co teprve když se svezu jéééé🙂 (když na tím tak přemejšlim tak je to asi taky moje Láska 🙂 Vrazil jsem zatím okolo 120 000Kč když počítám tak nějak všechno dohromady🙂 bez pořizovací ceny 17 500Kč, a to ještě nejezdí,ale podzim Běšiny musim stihnout🙂 počítám to tak nějak zběžně občas, a ty peníze čas a úsilí mě vůbec nevadí, vždyt to vše dělám pro toho mého Miláčka🙂)))....A ještě něco nechápu lidi co mi řeknou "sto tisíc do Škodovky?!? si asi blázen ne!?!" Je to jejich názor🙂 neberu jim ho, ale myslím si svý a jen se usmívám🙂))))))


Aspoň, že ta moje úžasná přítelkyně mě "zatím" chápe🙂
Mam doma odlozene vsetky ucty a doklady o nakupoch za posledne 4 roky. Ale zratam to az ked budem v penzii. Je to vasen a ked mi niekto vycita, ze do toho davam prachy, argument ze je to lepsie ako dat to na drogy a automaty vacsinou zabera.


A hlavne pomaha to, ze auto jazdi a ked ho nahodou poziciam mame na podnikatelske ucely, tak sa klienti pytaju, ze kedy kupila takeho krasneho veterana 🙂
😀tak to je krutá otázka...já sem za ty tři roky minimálně na 120tis jen v nákladech co šli přímo do auta..bez benzinu na shánění dílů apod... a to mi to pořád ještě stojí na podlaze jen holej skelet.. Mam štěstí že nemam ani přítelkyni ani jiný náklady takže 90 procent vejplaty ted putuje do erka🙂) jak tak koukam tak teoreticky sme všichni zralý na cvokhaus..ale láska je láska 😋
K těm řečem, že za ty prachy můžete mít nový auto... ať si řiká kdo chce co chce, když si každý tři měsíce koupíte jinou Š120, tak na cenu fábie se dostanete tak za 20 let... 😀





Škodovku do Rapida si opravíte klidně na poli, na dálnici, prostě kdekoli uprostřed pouště. Pokud máte alespoň trochu povědomí, šikovný ruce, kreativitu a nějaký to nářadí.





Škodovka to jsou čtyři kola, dvě nápravy, jeden motor, jeden karbec, jedna převodovka... to je asi tak vše 😀





A nějaký počítání nemá smysl, taky jsem kdysi počítal, ale pak na to hodíte bobek 😀
Já sem na tom odhadem okolo 60tis. + 15tis. pořizovačka...A rozhodně mi z toho neni blbě a ani těch peněz nelituju. Je to prostě koníček (nebo jak někdo psal láska) a když se mu chcete věnovat tak to halt něco stojí, je na každym jak moc je ochotnej do svejch koníčků investovat. Ostatně taková přítelkyně taky nemusí bejt vždy levná záležitost, že ano?...🙂
a tej naftýýý a časúúú prelietaného za dielmi... Ono keď povieš že je v tom dajmetomu 100.000,-, tak Ti povedia že si magor a vylízanec atakpodobne a aj Tebe sa to zdá moc, ale veď tie prachy za to nedávaš jednorázovo, ale postupne a dlhé roky. Keď počujem že už som mohol mať nové auto (už mám 🙂), tak idem do vývrtky.
Když to tady čtu, tak se taky přidám. Já jsem se zatim dostal na částku kolem 50+-. A je to vidět jenom v garáži, kde mám ty díly naskládaný, mno a pak taky před garáží, kde stojí hlavní aktér toho všeho. A když vidim tu částku, tak se mi z toho dělá mdlo a nevolno, takže na to radši nemyslim a jsem celej vzteklej, když mi to někdo připomene (máma, nebo moje holka) a nebo se někdo zeptá kolik mě to už stálo (babička, jelikož už senilní, tak se ptá pokaždý, když jsem v dílně). A o erku se radši moc nebavim, protože buď mi dotyčná osoba sdělí, že jsem blázen, nebo zjistim, že má taky něco podobnýho a já pak jenom tiše závidim, jak je napřed a já jsem teprve na začátku.
No ze zacatku jsem si to vsechno zapisoval kdyz jsem se dostal na 40 raci jsem toho nechal.Ted to bude 2-3krat tolik.Presneji to fakt nevim.No a auto ne hola kastle na spalkach...
tak já dal asi 50 kč za podznačku 😀 a pak sem do toho nastrkal tak benzín za 3 tisíce toď vše 🙂 zbytek se válel doma a nebo sem dostal...
Nepočítám, ani rámcově nemám páru 🙂 Vím je o třiceti vkladu.
Zatim kolem 30, ale spočítat se to nedá.
Je otázka co stálo erko a díly nakoupený s tim že se zrovna užijou a nebo náhradní díl, který si schováváme....no nic jdu se hrabat v šamonu 😀
Já zatim asi 8 tisic 😀
asi okolo 300 slovenských, a to nieje koniec... Je mi z toho špatne.
Já jsem okolo 40tis a to je jen vyvařené, ale spousta novejch ND... Kola, dveře kapoty, náravy.....
Jakmile se začne ženská stavět mezi tebe a koníčky je o průser postaráno. Není snadné skloubit všechno dohromady a tak jedinej lék na to doporučuju přihazovat na obě strany váhy, sobě do auta motor, slešnš (manželce) novou kuchyň, sobě lak, manřelce televizi, atd. pak se s tim dá naučit žít.





Hezké je jak každý tvrdí že to nepočítá a přesto ty cifry nosí v hlavě. Mě je to vcelku putna, investuju do auto zrovna co mam. Na co nemam, nechám si zajít chuť a nebo prostě šetřim. A takový stav, kdy by se nedalo nic vylepšit, to myslim u nikoho z nás nehrozí, takže i ta cifra je vcelku otevřená.
Já jsem ve svém eRíkovi tak odhadem za 100 litrů, ale raději to nepočítám... (a nesmím to říct ženě...)😀
Neb eRko nemám, tak vězte že v litru je cca hrubým odhadem tak 50 000 (přesnější kalkulace je ještě v plánu), ve feldě tak 120 000. No a pak ještě Rapid, tam bych to viděl taky tak kolem 50 000. A to ještě ve stodole čeká na renovaci 1202 STW 😕


Ale co, pořád lepší než to naházet do automatů 🙂
Já se prokousal na cca 150tis. A to mám výýýýýýýýhledově v plánu ještě motor a něco málo s podvozkem. Peníze se do toho dají cpát pořád.
No já sice erko postavené nemam,ale mam informace od člověka ,který stavěl od roku 93-95 z erka 130 RS dle originálu z původních dílů a v době kolem roku 95 byl na 140 tis,ale to byla jiná doba.
Mňa tá nová eRka stála niečo cez 200 tis. slovenských.
Já jsem někde kolem 75 a taky mi to visí na heveru 😉 A hlavně co mě to stálo bezesných noci...
Kolem 100tis. jsem to přestal počítat, to bylo před novým motorem... to je co se týká RedShadowa, něco mě stála RedMachine (asi 35tis.). Lepší nepočítat.
tedy bajvoko 240 000,- a to ještě nejezdím ...ale mělo by to být snad konečné číslo :O(
poslední dobou už to rači nepočítám...ale když to odhadnu na desetitisíce tak bajvoko 240 🙂
27tis. základ + cca 50tis. v dílech a opravách.
Pocitat se to nesmi....ja sam sem kuli tomu malem seknul...ja eRko beru jako svoji lasku a u ty taky nepocitam, kolik stal darek, vecere a tak... a uz se mi dokonce stalo, aby holka rekla vyber si mezi mnou a autem, tak sem ji rek, ze na to se ptat nema a ona ze to chce vedet, tak sem ji odpovedel, AUTO...
zatím 120 tis. ....
Tak tak a pak ještě se to nesmí říkat ženskejm, jinak je doma peklo.





Jinak my jsme si s Petrou říkali že si budeme poctivě schovávat účtenky od stavby garáže, když jsme byli někde kolem 500 tis. radši sem zlomil tužku a vymazal excelovskou tabulku 😀.





Doporučuju nic nepočítat. Budete mít klid.
Danda má 100 % pravdu - NEPOĆÍTAT !!!!!! Mé náklady na vybavení abych mohl vůbec něco začít dělat jsou jak ty Tvoje a auto v nedohlednu... Je to koníček, nebo raději Láska a u té také nepočítáš na kolik Tě přišla -o)
Ted jsem na zhruba 50 a porad to neni nejak videt🙂!Tolik penez je v tom tak bych toho hooodne nerad nechal!
To nikdy nesmíš počítat. Jinak s tím praštíš a vykašleš se na to.
Spočítali jste si někdy, kolik už jste do svého miláčka nasypali peněz?


Já jsem zatím někde okolo 50 tisíc a to počítám i to, že se mi něco vrátilo za prodané díly.