Pr sice zanikne v okamžiku kdy ho původní majitel zruší, ale k datu odhlašení (datum podpisu kupní smlouvy je takové no řekněme ošemetné a zde se dá točitmezi zákony...). Auto nemůže být pojištěno dvakrát (to že na něj můžou být sjednány dvě smlouvy je věc jiná) fakticky je většinou problém opačný tj. že není auto pojištěno ani jednou (dokud není zapsán nový majitel v TP, nemůže sjednat smlouvu jako vlastník - tedy může /a musí/ ale pojišťovna nemusí plnit) takže nejezdit dokud nejsou papíry OK.....


Je to bordel co?
Ano, povinné ručení zanikne až ve chvíli, kdy on ho zruší. Ale změnou majitele (tj podpisem kupní smlouvy) toto ručení pozbyde platnost. Ve skutečnosti (a tak je to nyní u mě), může být to samé auto pojištěno v té samé pojišťovně dvakrát. Jednou na bývalého majitele a jednou na nového. Ve skutečnosti bys měl pojistit auto a až pak ho někam převážet. Je to trochu na hlavu.





viz : Zástupci pojišťoven upozorňují, že vlastník automobilu či motocyklu musí povinné ručení sjednat dříve, než usedne za volant.





víc najdeš na netu
Ještě k tomu povinnému ručení - to nezaniká přepisem auta, ale tím, že ho starý majitel zruší. Zatím jsem domů převezl auta na pov. ručení starého majitele, které za nějakou dobu zaniklo, udělal jsem si nové a přepis už byl na moje pov. ručení. H
Bonusy jsou prenosne, takze si muzes sbalit svy bonusy a jit jinam.





Pro priklad u Cesky mi vychazela pojistka na nakladak na 9800 (U CSOB 6500), za rapida platim asi 3500 (u CSOB 2700) a za eRko asi 3200 (u CSOB asi 2300)
Ja jsem u Český. Mam tam zaplacenou ročni pojistku od unora, tak to jen prepisu ze Š120 na Š130 a snad budu mit pokoj. Sel jsem do Česke,protoze tatka mi daroval bonusy... A jinak dobrá pojistovna na auta je Generalli...
Jinak jako pojišťovnu doporučuji CSOB, nakladak me vysel asi 6500, rapida mi nabizeli asi za 2700 a eRko asi za 2300 na rok.
Pokud auto přihlásili (spíše y🙂 na staré pr. jedná se o nespravný úřední postup - okamžikem převodu původní smlouva zaniká....
Zkoušel jsem to přes plnou moc, ale nešlo to.


Prý si to musí udělat majitel sám.





V dnešní době se mi to zdá jako silná buzerace, nebo silná zostalost.
Nechtěně jsem to napsal vejš
Ještě musíš mít svoje povinné ručení. Pouze v případě převodu ve stejném kraji můžete jít na převod oba spolu a udělat to najednou a pak Ti to udělají i na staré (původní) povinné ručení.


Alespoň ve SČ kraji to tak je.


Co se povinného ručení týká, ČP už krátkodobé pojištění nedělá, dělal jsem ho u pojišťovny TRIGLAV a stálo mě na kilo na 15 dní 129,- peněz !


Dělěl jsem ho kvůli převozu a právě kvůli převodu.
Prodávající to musí u sebe na úřadě odhlásit a nechhat převést na tebe - pak ti pošle velký TP a ty si auto pojistíš, uděláš evidenčku, jdeš na úřad, odevzdáš značky, zaplatíš 800,- dostaneš nový značky a je to.


U sebe nic nezmůžeš dokud to on nepřehlásí....
kdyz sem to ja delal u motorky tak jsem to musel v tom okrese co to bylo vedeny, tam udelali ten meziprevod a doma na svym urade to pak napisou na me. Uz to mam takhle 2 roky pac nemam TK 🙂.
Budu kupovat Škodovku z Kyjova (presneji Hodonin). Ja jsem Od Boskovic...A nejsem si jist, tak to udelat s prepisem. "okres" je to jinaci, kraj stejny.... Prodavajici mi navrhuje, ze to tam odhlasi, a ja si to na miste prihlasim na sebe... Nestacilo by, ze bych si to provedl tady u sebe s overenou plnou mocí? Co je lepsi?