ahoj kluci a neslo by tohle nejak pres veterany????? dat to na veteransky cisla a tak?????????
Jo a žatci je volná fabrika, až s tim začnete😀
Když by čez ustřihnul dráty do rakouska tak by zavřeli hubu hned😀
cim vic z nas si tiket koupi tim vetsi sance je ze vyhrajem, ale i tak je to sance podobna jako by prave tedka rakusaci prestali mit kecy proti temelinu
mototechna: tak teď je v jackpotu nějakejch 100 mega, to by myslim stačilo na znovuobnovení výroby erek a eres😉 Já jdu koupit tiket😀
Tommy: s tou špotkou by to bola haluz. Keby výhra stačila na znovuvýrobu a ja by som ju nedajbože vyhral, viem presne kto by skladal motory, kto lakoval, kto elektrikoval, kto otváral pivo (ja), a trošku by sme zjednotili ČeskoSlovensko...
Už sa to tu preberalo x-krát, mám známosti snáď v každej prdeli, a ak nie ja, tak tatko určite. NEJDE TO, jediná cesta je prepísať to auto na nejakého známeho v Dojčlande, tam sa to papierovo zvládnuť dá. A tam si platiť všetky poplatky. Ale mohli by ste kľudne spávať, keď tá eReSka, ktorú ste tak pracne vypiplali, nieje vaším majetkom, lebo ste ju naivne prepísali na "kamaráta"? Asi ťažko, že?
JJ plastové blatníky by prošly ale né laminátové...je pravda že kdysi se seriové blatníky taky dělaly z laminátu ale pozdějí byly zakázány z důvodu tříštivosti a tedy možnosti zranění chodce, takže dnes ? ? ?
Luky: Co nema E musi splnat ine podmienky dane na SK vyhlaskou (konecne ich vydali, rok neboli a policajti nemohli kontrolovat technicky stav, lebo nemali podla coho) a ty to musis preukazat, ze to tak je (potom E nepotrebujes) (blatniky, kapoty, vonkajsie casti - ostre hrany) myslim, ze plastove by mohli prejst, ale cez skusobnu.
Miro SK: jenže třeba RS blatníky E nemají, ne? 😉





Leda přesvědčit Kaipaňáky aby příště postavili repliku RS 🙂
No vdaka za vsekty komentare...este ze nejaky bmw je lacnejsi....🙂)))))))
Zistoval som asi pred rokom na SK podmienky na stavbu auta (jednotliveho, nie hromadna vyroba, tam su ine podmienky).








Na urade mi bolo povedane ziadny problem (uz sme tu jedneho mali)




Staci:




1/ doniest navrh, vykresy, predpokladane parametre, napisane aspon orientacne udaje co sa zapisuju do TP, vypisat ziadost a kolok (asi 200 Sk), daju suhlas na stavbu




2/ postavit




- vsetky diely musia byt atestovane, znacka E, najmä brzdy, riadenie, svetla, skla, pasy, sedacky, napravy a ostatne dôlezite prvky, motor splnajuci emisne normy




- skelet moze varit len zvarac s papiermi, musia byt aj vypocty pevnosti, pruznosti a neviem este coho (barierova skuska nie)








vsetko podlozit papiermi ze to je homologovane.








3/ pobehat 4 skusobne (uz som zabudol ktore, cena asi 200.000 Sk) ale co si pamätam




- motor emisie (platna norma + katalizator), hlucnost vyfuku




- odrusenie elektriky (tusim v Plzni)




- riadenie a brzdy (vola, ucinnost - zakonne spomalenie)




- jazdne parametre zapisovane do TP (zilina VU)








potom este specialna STK








4/ po protokoloch zo skusobni, predlozeni celej dokumentacie, prislusnych papierov od E, schvalia, (kolok, ziadost) a vydaju TP








5/ potom uz len ta DI pre znacky








Takze da sa to, len ta cena a papierovanie
Az vyhraju ve sportce spoustu melounu dam se do toho, homologace ziskam a pak je budu prodavat pod vlastni znackou jako Tomman 130RS 😀)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) jako homemade stavebnice (pro cleny ze slevou ) 😀)))))))))))))))))))))))))))))))))
Láďa má pravdu, dá sa to a je to iba otázka peňazí, nemalých peňazí. A to je podstatný problém pre všetkých. Musí ísť o individuálnu stavbu vozidla z homologovaných dielov a samozrejme motor spĺňajúci emisné limity, povinná výbava atď. a blatníky, kapoty by bolo potrebné schváliť do premávky. Cesta existuje, otázka je, kto prvý (a jediný možno) sa po nej vydá. 🙂
No neřekl bych že škodofka bude mít chráněn 130 RS páč to bylo jen pro závody, ale možná se mýlím bylo by to potřeba zjistit ...jiná věc je obchodní typ Škoda 130 L - Rapid





například ve Francii se 105ky prodávaly pod označením Škoda 1050 páč 105 má zablokován peugeot, ale platilo to jen v tej Francii 😉
Ani tato varianta nebude tak uplně jednoduchá, neboť min. název bude chráněný škodovkou nemluvě o některých technických řešeních.
Ono například v Británii, nebo ať je to blíž, tak v Polsku, je ÚPLNĚ jedno jaký motor, převodovku, brzdovou spoustavu v autě máš. Pokud technik na TK (nebo ekvivalentním místním orgánu) uzná, že auto je technicky způsobilé (což třeba v VB není tak jednoduuché jako u nás) k provozu, vylepí ťi nálepky a můžeš vesele jezdit. Není problém VW Brouk s kotoučema na všech 4 atd... Taakže - buď si sehnat práci v zahraničí nebo si tam koupit auto ... Pro ilustraci, jeden známý kousek v Polsku od hranic si do své Corsy 1.0i implantoval 2.0 z Kadetta GSI a legálně.. Samo že bez úprav např brzd to nejde, ale od toho jsou tam technici na TK... že jo. Souhrně - je to v systému a ten boj je dot DonQuichotský - nemůžeme vyhrát, ne v dohledné době...
Něco jiného je Replika kterou dělá nějaká firma byť ve formě DODO- stavebnice, páč to má homologovaný.......ale to už se tu probíralo nesčílněmnohokrát.





Další možnost je opravdu individuální stavba motorového vozidla podle našich zákonů a může si to nazvat 130 RS a dát do toho třeba motor z Porsche 😉 ale to si musí každý zvážit sám co ho to bude stát, nejen peněz ale i času, jiná možnost není 🙁
rozdil je v tom, ze vyrobci techto aut - treba Kaipan - maji tyto auta schvalene do provozu (coz stalo firmu nemale financni prostredky). Automobil bud vyrobi firma Kaipan nebo si ho vyrobis sam z jejich dilu. V tomto pripade ale po sestaveni vozu potrebujes od Kaipan vyjadreni o shode, ze to, co mas doma v garazi je shodne s tim, co vyrabi oni. Vsechny funkcni dily, ktere delaji Kaipan Kaipanem, jsou od firmy Kaipan (krom motoru, prevodovky, ...) - tyto musi byt z vozu, pro ktery to ma Kaipan schvaleno.





Takze to je uplne jina situace nez S130RS.





Jako jedinou moznost bych videl prihlaseni kopie 130RS v zahranici, kde jsou benevolentnejsi zakony. Pak to vyzaduje samozrejme STK a pojisteni platit v teto zemi. Tudy podle me vede jedina cesta k legalnimu provozu.
2Petkar: A jak by to bylo s replikou RS? Vždyť se vyrábějí repliky Porsche speedster, AC Cobra, viděl jsem i Ford GT a nemusímě chodit daleko - viz Kaipan. Čistě teoreticky (a hodně zjednodušeně) kdyby někdo udělal plastovou karoserii na RS postavenou na nějakym podvozku, tak by to do normálního provozu přihlásit šlo... Sice už by to bylo něco diametrálně odlišnýho než původní RS, ale viděl jsem repliku AC Cobra a ta vypadala úplně stejně jako původní Cobra - kola, motor, všechno. Jestli plácám nesmysly tak sorry a prosím nekamenovat. Dík🙂
Točíš se furt do kolečka, chápu tvou snahu mít RSo pro normální provoz, ale NEJDE TO!





Ať uděláš co chceš, legálně to auto na silnici nesmí... Už samotné tvary auta byly určeny pouze pro soutěže a RS nikdy na silnici (v normálním provozu) nejezdilo...





Nedávno jsem se bavil s človíčkem, který chtěl nechat RSo homologovat jako stavbu přímo v ÚVMV (za asi 50 000,-), výsledek?





Řekli mu, že auto si na nějakou dobu vezmou, budou s ním jezdit po letišti, zkoušet brzdy a řízení a pak mu dají papír, že to je v pořádku (což on dávno věděl😀) a s tímto papírem pak může na STK, která může, ale NEMUSÍ vydat známku.... a i kdyby STK známku vydala, ještě neměl vyhráno, protože pak by musel toto všechno nechat zapsat do technického průkazu a to mu nikdo neudělá...





Výsledek byl ten, že za 50 000,- dostane papír o tom, že mu ato brzdí a zatáčí, ale žádný doklad, na základě kterého by to auto smělo do provozu... takže tak...





Má vlastní zkušenost, když jsem zjišťoval, jak je to s "otypováním" nově postaveného auta (a to se nejedná o žádnou "brutalitu" typu RS, ale celkem vzhledově "civilní" eRko - můžeš se na něj podívat...): ÚVMV by ti auto schválila (doslova je jím to jedno v čem jezdíš), ale před tím se dotazují mateřské automobilky (teda v případě Škodovky, nevím jaku jiných firem) a pokud škodovka dá zamítavé stanovisko, tak máš peška... a víme, jak se škodovka chová ke starým modelům🙁 (Pro představu se stačí jít do Muzea v MB podívat na film o historii škodovky - závodní speciály před 2. světovou válkou, pak dlouho nic a pak zase až favorit z roku 1993 a felicie atd... RS tam vůbec není ač bylo úspěšnějí než fáčko...)
no ja som raz obzeral erku, ktora mala zapisane v malom tp, rs sadu blatnikov a elektorny.. ked pridem z prace mozem pohladat i foto niekde... volakedy si myslim sa dalo hocico.. dnes uz nie...
to je k ničemu,nejde to
mm...ide o to mat moznost zlegalnit tvary 130rs aj v normalnej civilne premavke....
hmm, dik....🙁((((
ale jestli o to tak stojíš,tak ho seženeš v automotoklubu v čr(FAS)
homologační list je trochu něco jiného,než si myslíš,je to defakto kus papíru,kterým dokladuješ,že auto,které si postavil na soutěže odpovídá tomuto HL(dobové upravy atd.)a ještě musíš mít SP(sportovní prukaz),takže tak,shrnutí je ti do provozu k ničemu stejně jako SP
Pani, poprosil by spom o vase nazory na toto>





http://www.skoda-motorsport.de/seite4/seite4_1.htm





konkretne veta:





"Im Januar 2000 besorgten wir das Youngtimer Reglement und das Homologationsblatt für den 130 RS."





"V januari 2000 sme si zaobstarali youngtimerovsky predpis a HOMOLOGIZACNY LIST PRE 130RS"





kde??, od koho??? odkial??? zohnali tento HOMOLOGIZACNY LIST PRE 130RS





Dal by sa taky list zohnat aj pre normalny civilny provoz?





mensi detail: to auto, co prestavali je povodne 110r





dik za infos...