karburator Weber, naporove chladenie

dva dvojité při výkonu tak 25 na 100
já by jsem také WEBRA, mam 5kanál a chtěl by jsem jsednoho horizontálního před hlavu. Pokus můžu se zeptak kolik by dělala spotřeba??, chci koně a vím že je musím uživit, ale na tom mi nezáleží kolik to bude papat?. zhruba..
Erkomartin- Martin z K. Zabudol som 🙂
O aký weber ti ide? spádový? alebo horizontálny? Nezáleží len na použití karburátoru, ale ide o to čo od motoru očakáváš. Či chceš to mať len na bežné jazdenie, alebo aby to bolo živšie, a s prijateľnou spotrebou, alebo čiste na výkon bez ohľadu na spotrebu. Ja predpokladám, že by si chcel tú strednú možnosť. V prvom rade by mal byť motor vo výbornom technickom a mechanickom stave. aby mal dobré tlaky a pod.Potom by som poprípade upravil spaľovací priestor podľa nákresu, čo sa robili športové úpravy. Čo sa týka použitia karburátoru, tak by som volil Jikov 32 DDSR aj z originál sacím potrubím k nemu. A ku tomu aj výfukové potrubie. No a potom niejakú lepšiu vačku. To len tak zhruba.


Čo sa týka chladenia, ja som teraz na novej eRke nechal pôvodné chladenie vzadu aj s ventilátorom. Dal som síce pod auto ešte malý prídavný chladič z topenia, ale nič sa mi nehreje. Mám tam motor s felicie a dva Webery cez hlavu.
Caute, no , zatial mi erka bezi ako po masle, a s novymi 13kami diskami vyzera viac k svetu.., ale:





Ake mate vlastne skusenosti s karburatorom Weber?? Ti co ho maju/mali zabudovany.. zvysila sa spotreba alebo sa znizila? mam tam nechat 100vkovy karburator alebo dat 110erkovy,alebo ten Weber karbec? Aky to bude mat vplyv na spotrebu a vykon auta???





Chladenie: nechat erkove - tu vrtulu alebo dat silou mocou naporove???


Ake mate s tymto vlastne skusenosti?, Zhorsilo sa chladenie alebo je ok?








Co vy na to?? A co na tuto upravu nasi oblubeni stk a jastrabi??





Sorry, za tieto uz asi xkrat polozene otazky...Dik za info...