Tak já taky trochu: proč tam cpát kolena, když se dělají oblouky. Mají daleko větší poloměr ohybu a nemáš na každém ohybu o spoj navíc





Toto je oblouk: http://www.protimex.cz/vyrobek.php?id=CU-5002A-002


Toto je koleno: http://www.protimex.cz/vyrobek.php?id=CU-5090-002
Taky bych se přiklonil k těm kolenům 45°. Ono ale hlavně záleží na tom poloměru. V hydraulice je podmínka, že poloměr musí být minimálně trojnásobek vnějšího poloměru trubky. U hadic se uvádí desetinásobek...
Jasně... mně taky fungoval karburátor lekr na sacím potrubí z favorita v eRku... Neříkám, že to nebude fungovat, jen prostě by to asi být němělo. A když se vyrábí 45 stupňů, proč ten poloměr nezvětšit, že 🙂
Jo opravdu do běží bez problémů. A scínovali jsme to s otcem doma na koleně. Spoje jsme potřeli takovou pastou, spojili nahřáli a zakapali cínem. Ohne Problem
No spočítej kolik je pravých úhlů na seriovce na hadicích....řekl bych tak 5 pokud se nemýlím a to nepočítám hadici od pumpy páč tam je kapku větší oblouk ...řekl bych že ani tak nezáleží na úhlu jako spíše na poloměru toho kolena a je pravda že měděný kolínka mají dost malý poloměr takže 😉





a pokud tady něgdo psal že i tak to má OK tak bych tomu věřil, navíc když jsem viděl tu zatáčku na té hadici, která je ještě o kapku větčí než jako u Kasina v Monte carlu ;O)
No Lado, nevim... Voda ma pomerne velkou hustotu a je tezka a setrvacnost a tak... Myslim, ze kdyz budes tlacit vodu hadici a udelas na ni 2x90 kolena, asi to poznas. Proc si zbytecne hazet klacky pod nohy a zadelavat si na problemy 🙂
u vody je jedno jaký úhel má koleno 😉 u ňákýho fára sem viděl hadici od termostatu ke chladiči a ta byla vracečka a hned za ní tak 90st aby se k tomu chladiči vytočili a zároveňě se hadice hýbala s motorem





a na to pájení stačí i plynový horák na propanbutan a trubičkový cín, náhodou sem to viděl jak to dělali topenáři u nás doma 😉
Proč ne 90? Je mi jasné že se ta voda bude hůře "lámat", ale já to tak mám uděláno, nad přední nápravou jsou 4 90-tky za sebou (asi po 30-ti centimetrech) a chladí to jak má. Bez problémů.
zajdi k topenarovi, at Ti to udela...





Na pajeni se pouziva specialni cinova pasta. Existuje nekolik druhu "kolinek", "esek", ev. "T-ecek"... Eventuelne jde pajet mosazi, pokud to bude neco "special" - treba rozdvojeni do Y... Jo, jinak T-ecka pro rozdvojeni samozrejme moc vhodny nejsou...








Je to vlastne takovy stavebnicovy system, kdy zandas jeden dil do druheho, pritom je jeden namazanej tou cinovou pastou, paxe to ohreje a vysledek je hotov 😉
Potřebuju udělat nový trubky k náporáku. Viděl jsem, že to někdo má z měděných topenářských trubek. Tak se chci zeptat co všechno je potřeba na jejich spájení. Nebo poraďte jinou variantu z čeho by to šlo udělat. Trubky chci táhnout tunelem. Dík