Rakl bych tesneni pod hlavou. Doufam ze jsi do chladice nelil studenou vodu 😉jak pises ze jsi doleval vodu !Motor (hlava) se moc dobre se studenou vodou nesnasi!
Ahojte chlapci a dievcata potrebujem poradit od skusenejsych motorarov. Dnes pri ceste z prace domov sa mi erka zohriala az by som povedal ze prehriala...voda cez 110 stupnov. Pomaly som sice neisiel ale ked som zbadal ze je moc zohriate tak som spomalil a ubral plyn.pre istotu som este zapol aj ventilator rucne(mam tam sice novy spinac na chladici ale istota je istota). Kad som po vychladnuti otvoril nadrzku tak voda nikde dolial som a aj ovzdusnil na chladici.Musim pripomenut ze mam 110R motor s ostrejsou vackou a weber 40ka cez hlavu a je to napojene na naporak ze 120ky.Po doliati vody som isiel prebehnut co to spravi. motor sa pomaly zohrieval a potom pri ceste do kopca sa zohrial zase cez 100 a pri ceste z kopca asi 5km a zapnutom ventilatore sa voda furt drzala nad 100. Vyhodil som termostat a dal do hrnca s vodou na sporak...zistil som ze otvara.
Vodna para z vyfuku neide aspon pri ccca 80stupnoch nebola a emulzia v oleji neni....
A tu sa vynara otazka co to moze byt?.....Dufam len ze to nebude prasknuta hlava...🙁((
9. červenec 2007