Buď a nebo povolit červíky a vysunout fab vložku. Udělali jsme to tak u 120ky, protože jsme neměli aku vrtačku. Předpokládám, že vyrazná konstručkní změna tam nebyla.
A spínací skříňka se musí odvrtat. Zespodu je hřídelka skříńky, závit a v něm šroub bez hlavičky (tuším tak M8). Ten musíš odvrtat a skříňku normálně stáhnout. Ten šroub byl s takovou trhací hlavou, která se po dotažení ukroutila, aby nešel ven.
A to vše za předpokladu, že to má nový zámky, takže rok 73 a výš, možná 72, jistě mě někdo rád upřesní. Sám to nevím.
A tady už je polorozebraný samotný zámek, aby to bylo dobře vidět.





1) tady se to zasekává, teď je to v poloze zamčeno


2) tady tu část je potřeba nějakým nahmatávačem nahmatat a zasunout


3) proti směru týhle šipky... prostě dolu...
Takhle je situován zámek ve dveřích, tady na tý fotce je centrální zamykání, takže je to malinko jinačí, ale jen pro představu jak to tam je.
Jestli je to jak klasicka Šade, tak ti staci sterac, kterej asi na 3 centimetrech od konce ohnes, strcis za gumu, a pak jen hledas. Kdo to neumi, hleda dele, kdo umí, Šáde je za 10 vteřin jeho =) - a bez pomičení
já bych na tu stovku měl kupce. tak se kdyžtak ozvi na stouracvok@centrum.cz
jasně, pravda, taky jsem to měl...tak to nevim..
No, trošku se pleteš, model 1970 neměl takovou tu plastovou kličku, ale "ružici" stejně jako tisícovka, takže tam je tento postup na nic...
Nejlepší je to otevřít tak, že jedním ohnutým plíškem dlouhým tak 10 cm, kterej se prostrčí vespod mezi gumou a předním trojůhelníkovým okýnkem, se zatlatí čudlík otvírání a drátem strčeným stejnou cestou se otočí kličkou a je to. Bez jakéhokoliv násilí či poškození.
No to se uvidí.Nahodíme nějakou cenu do regionální inzerce i s fotkou a podle zájmu pak budu čekat a nebo půjdu s cenou dolů.Je to auto z roku 1970 i s původním takováním(špunt se znakem),barva ale nic moc a prahy už jsou taky na výměnu-zbytek se zdá být OK.


Dnes to půjdu otevřít-jen nevím,kam zkusit vytlačit to trojúhelníkové okno-dovnitř a nebo ven??Vždyť je tam taková bakelitová klika která tomu brání?
za kolik to chceš prodat?
to vyháčkuj stejně jak tu 120cítku
Ale no tak,krást 35 let staré auto může snad jenom ubožák a asi sotva bych se prezentoval tady-teda alespoň mi to tak příjde.Chceme ten vůz prodat(nebo spíše se ho zbavit) a uvolnit místo v garáži,a tím pádem ho logicky co nejméně poničit.Klíče se k tomu nenašly,protože to už hodně dlouho stálo a kdoví kde je prastrýc dal.Jakmile se dostaneme dovnitř tak pak se vymění spínací skříňka se zámkem a je to připraveno k prodeji.
Logicky mě jen napadá otázka, co se bude dít až se otevřou dveře od auta 🙂 Protože s autem stejně nepůjde odjet, když nejsou klíčky od zapalování. Takhle veřejně to spíš vypadá jako návod ke krádeži 😉
No asi nejrychlejší je vytlačit přední větrací okýnko nebo delší drát mezi kastli a dveře, zaháknou za kličku a otevřít taky sem to kdysi dávno dělal, ale stejně pak je problém ze zapalovací skřnkou...
Byl by mi schopny někdo poradit jak se dostat do vozu š100(dědictví po příbuzném)když nemůžeme najít klíče.Nechceme ten vůz poškodit,ale zatím nás nenapadá jak na to-120cítku jsem už jednou vyháčkovával protože jsem si zabouch klíče ale jak na tohle-to nemám představu.