jj ale předpokládám že je řeč o tzv. relátku k alternátoru
i spínací cívky na přídavná světla atak apod. se nazývají spínací nebo přepínací relátka ale jsou to vlastně jen spínací elmag cívky s kontakty
relé k dynamu obsahuje spínacích cívek více a i s dvojitými kontakty a odpory které regulují budící proud dynama a tím i celé napětí které pak dynamo dává do soustavy.
No relátko u alternátoru není žádné relátko ale jen spínač( cívka + kontakty) který při určitém napětí pustí proud z altíku do baterky res. do celého okruhu....ale u dynama je relátko které reguluje výši napětí 🙂
Jde, připojíš cvakne, je to dobrý, připojíš necvakne je to špatný 😉 Nicméně abych Ti poradil a nemusel u toho popsat hromady papíru bylo by dobrý aby jsi řekl co chceš testovat.
15. srpen 2007