Tak dík za rady, zítra to půjdu vyzkoušet🙂)
Stejně a v pohodě.
Dělám to stejně jako Gotrek a ještě jsem neprohrál.
Já jsem si položil starý kolo na podlahu do něj volně spustil náboj (naopak než je to na autě), zakleknul na pneu a povolil dlouhou ráčnou 😉
anebo to povol rázovým utahovákem jako maj v servisu na kola já to dělám uplně v klídku 🙂
Tak tak.
Za použití vložek do svěráku z hliníkového plechu upnu náboj za štefty a


pohodlně povolím šrouby trhákem.


Vložky z ohnutého hliníkového plechu jsou nezbytným vybavením dílny, kdykoliv potřebuju upnout něco, co bych čelistmi svěráku poškodil, je používám
Nebo přišroubuj naboj na nějaké sundané kolo, budeš mít větší páku na držení a je dobré mít ořech ze šestihranem a ne tisícihranem.
Na náboj namontuj matky a upni do heveru a z druhé strany ořech a povoluješ, ale nemůžeš to upnout tak aby jsi poničil závit na števtech.
No ale já bych to chtěl províst aniž bych rozmlátil nebo nějak jinak poškodil ten novej kotouč s novym nábojem. A v ruce mi to teda nešlo🙂 Trhák jsem na tom měl taky a nic
No ja při renovaci taky měnil kotouče obyč za děrované!Ale ty obyč byly už po smrti takže mi na nich nezáleželo...Na nástavec 14-ku ořech myslím, na ten trhák a na zemi po něm mlátit kladivem až pustí! Jde to udržet v rukách a šrouby pouštěly tak po třech čtyřech ranách! Ja to dělal takhle protože mi to šlo u prvního šroubu a o zbytku jsem nepřemýšlel! Ale mělo by to jít i kulturněji a jednodušeji 🙂
Ahoj, mám doma nové kotouče i s nábojema. Nedávno jsem zakoupil kotouče děrované, bez nábojů. Mno a problém zní: jak mám povolit ty zatracený 4 šrouby, kterýma jsou ty kotouče s nábojema sešroubovaný??? Povolit to asi půjde, zatím jsem nestrh žádnej šroub, ale kam mám uchytit ten kotouč??