Jak staří nebo mladí jsou zde eRkaři?

Sáhibe Amen, děkuji, na pár dní odjíždím a jsem zvědav co se tu semele so tý doby než se vrátím, brrr už teď mám hrůzu, aneb martyho původní odstín barvy mě odrovnal





Ták Zatim se mějte 🙂
Sorry, ale teď se musím m8 zastat. A budu pěkně protivnej ....





Nejen že každý o tom jen žvaní a má plno připomínek a nápadů, jak by to mělo vypadat ( včetně mě ) a sám se do toho nikdo nepustí ( ani ti, co k tomu mají předpoklady, na rozdíl ode mne ), ale když už se toho David dobrovolně z vlastní iniciativy ujal, tak mu to zde nikdo neulehčí a jsou i tací, kteří nejsou schopni respektovat jednoduchá pravidla, která si m8 pro svoji činnost stanovil a požádal slušně o jejich dodržování v rámci co možná nejsnažší orientace v těch metrech textu, co se mu zde objevuje.





Teď sám za sebe:





Mám za to, že pro lepší orientaci na webu a částečnému se přiblížení mezi sebou ve virtuální rovině by taková databáze uživatelů byla nepochybně fajn. Na druhou stranu neumím sesbíraná data nasypaná do tabulky přenést do vhodného formátu k publikování na webu tak, aby si případní zájemci mohli doplnit, či změnit svoje údaje. Z toho důvodu jsem se do toho nepouštěl. Stvořit tabulku bych uměl taky, ale je to jen poloviční práce. Z tohoto titulu umím žít spokojeně i bez výše uvedené vymoženosti.





Tedy apeluji na všechny a předem za to děkuji. Snažte se prosím to m8rinkovi ulehčit nevymýšlením různých fíčur v této první fázi, kdy jde o sběr dat a případné detaily doladit až poté, zda se mu podaří realizace do php. A také respektováním pravidel uvedených v příspěvcích níže, která si pro svoji práci stanovil.





A co se týče různých detailů k vozům jednotlivců .... myslím, že není třeba vytvářet hejna kolonek s daty o různých stupních úprav, tuning, netuning, originál, fkorozi, ve stavbě, fprovozu, fčástečné stavbě odstín barvy, typ akumulátoru, kulatost kol, délka antény a já nevím co ještě. Proto jsem navrhoval, aby ke každému zveřejněnému autu, pokud je to reálné, byl uveden link, vedoucí na článek o daném autě, kde si případný zájemce vše může přečíst. Prostě mám kilo a tady si o něm přečtěte. Nemám-li to nikde publikováno, moje mínus ...
Semnou není problém. Pokud se zeptáš kohokoli: Kdo tady má erko? Tak tě pošlou k nám 😉
A nebylo by dobrý tam psát i občanské jméno? Přece jenom, jestli se to bude využívat jako nějakej seznam spřízněnejch duší a přijedeš někam a budeš se schánět po Jerromovi, tak nevím jestli všichni budou vědět o koho jde
v pořádku jsem rád že to někdo čte 🙂
m8: Sice je to detail, ale změň mi prosím nickname... (Hansoftf vypadá trochu divně)





DÍÍÍÍKY
K Martyho připomínce, bohužel marty ale už takhle je to celkem náročnej sběr infa a nebudu to komplikovat další kolonkou, přeci jen je na každém jak své auto označí





Dík za pochopení, na netu je vystavená aktuální verze
Pinokio110,pinokio110@seznam.cz,tel.731125479,Libiš-okr.Mělník,1962,s-2 110R,s-1 130Rapid
jj, alda se již ke všemu přiznal. Díky m8rinkovi za záslužnou práci.
43. Mimoň, 1x 110R r.v 78 renovace bez tuningu.
Omlouvám se za nadpis staří🙂 nebylo to tak myšleno🙂 jen jsem byl zvědavý s kým a odkud se zde virtuálně bavím.


Koukám, že se tato diskuze celkem rozjela a hlavně k užitečnému směru a snad doufám a pevně věřím, že i k cíli, který je nesnadný, ale zároveň hóóódně užitečný.


Nejdřív jsem myslel, že mě ukamenujete za hloupou otázku a jsem celej🙂)))


Držím palce m8rinkovi a ostatním co na tom budou pracovat.
Noo,trochu mi nepasuje ten nadpis stari 😉! Starej jsem jak se citim a ziju 😀D Ale k veci ! Joo 35 mi bylo ale to je davno 😀DDDD !


1 Auto MB 1000 na zacatku moji jezdecke vasne vydrzelo 10 dni. Pak 110 LS pak 100 L a potm vsechno jine jen ne Skudky ! ;-D


Vraceni ke Skode pred 18 mesici. Dnes 1x eRko 72,1x eRko 74,2x 100 L 71. eRko 72 restauruji.Vse se odehrava hlavne v Karlovych Varech !!!
Pailote čti....a přispěj prosím v Seznamu eRkařů díky
25 pryč, majitel 1ks Rka s papíry + 1ks kastle na stavbu nového vozu + rozebráno 1ks bouraného Rka na ND. Jinak Rko mám už asi 6-7let. Měl jsem tenkrát těžké rozhodování jestli Rko nebo BROUKA
jinak děkuji Sáhibovi za stylistickou úpravu na kterou jsem předtím neměl náladu a doplnění, které je popsané jinde





Pání Hladíci jsou přesunuti, každopádně vše bude nakonec ináč..Ako sa píše v Bibli prvý budů posledný a posledný budu prvý....Slovenským bratrům se omlouvám 😀
Takže pro všechny znovu a lépe viz téma http://www.skoda110r.cz/forum.php?thread=4637 , prosím čtěte, diskutovat budeme tady, díky
a jak mám uložit případné změny na web???
m8rinek : žádám o řádek 19 A. !


Přezdívka: Jake, věk 18 ostatní viz řádek 19


A koukám, že Alda se nepřiznal, že má od loňska i litr !
m8rinek : dobrý, moc dobrý. někdo holt kecá, někdo koná.


Upřesnil jsem specifikaci našich aut.
23 let, Přeštice(plzeň-jih), 1x eRko, 1 felicie
až bude čas dáme do kupy PHP podobu kam si každý zadá co bude potřeba ted musim jít vymámit z favorita poloosu
hej m8, dobrá práce, ale koukám máš tam pomotaný mbčka a kila, to je jen detail, vím, že to teď je jen pracovní verze a bla bla blaaa, ale jenom nenápadně pozornuju na neshodu udaju 😀:-D😀 ostatni budte ticho, to jen aby bylo videt, ze posilam tichou pripominku 😀😮D😀
Bezva Davide. Ale jako správný šéf 🙂 mám hned kritiku 😉)





Poslal jsem Ti návrh úpravy té tabulky. Předpokládám dva základní okruhy lidí využívající tato data





1) Zvědavci


Pro ty mi tam chybí odkaz na článek, nebo fotky aut dotyčného, případně jeho ksichtu 🙂 Viz obdoba na Hundertgangu - sekce naše ksichty





2) Ti co potřebují někde na cestě pomoc, či hledají v okolí bydliště spřízněnou duši


Lokace = město a další údaj pro orientaci také okres, nebo nějaké větší město poblíž. Páč já třeba nemusím vědět kde se nachází Dolní Mindžapůr, z kterýho je Lojza s tím zeleným eRkem. A taky telefon. K čemu mi bude zjištění, že Lojza bydlí v Mindžapůru, který leží kousek od něčeho, co znám, když nebude doma ...





Toť prozatím asi vše. Držím palce, aby Tě nadšení neopustilo
Petr Hampl, hamplpetr@seznam.cz, 35 let, 110R r.v. 1979, Dobřichovice, Praha - západ.
pro ty co nestahovali...s a p znamená stavba a v provozu, celkem rád bych věděl kolik kousků je plnění snu a kolik už jich reálně funguje, ke změnám pište to tak jak jsem napsal tu šablonu...pokusim se znásilnit někoho aby to napsal v PHP a aby jste to jen roboticky zadávali, ale nejde vše hned 🙂 díky
Hej M8rinku🙂)) ne Suchodol, ale SUCHDOL🙂)))) vim je to buřt, ale kdyby to někdo hledal na mapě tak se nedohledá🙂
jinak crestik, crestik@seznam.cz, 24let, 2x110R, Štramberk - Nový Jičín
40 let. Řidičák od 85 r.První auto erko od roku 86 do 96,poté prodej do ÚL.Druhé erko zakoupeno před 6 letyroky provozováno,momentálně už 2 roky prováděná kompletní GO.Ne do originálu..
co to je to 1p, 2s?
Já jsem dřív upravoval mapku kterou mi našel m8 a abych jí vyčistil ... to jsem udělal a poslal z5 a nic se nedělo 🙁 taky bych rád věděl kdo je poblíž...a přece stačí když se napíše město nemusí se psát ulice a číslo baráku ... to už je pak na dotyčném jestli ty informace podá... ale město bych tam určo napsal...
Tak tady je pracovní verze databáze http://www.skoda110r.ic.cz/skudkari.xls , předpokládám že ti co sem napsali své údaje jsou svolní se zveřejněním a u těch kde jsou otazníky, chtějí něco doplnit nebo ještě nejsou registrovaní, aby zapsali sem své údaje ve formátu - Nick, mail (v případě že nejste registovaní), Lokace, auta (např: 1p š100, 2s š110r), je to dobrovolé a bude se s tím dál pracovat, zatím tedy jen pracovní verze
Tahle databáze je výbornej nápad. A opravdu si myslíte, že by byl problém, aby si každý vyplnil formulář do databáze sám? Každý vyplní jenom to, co bude ochotný prozradit. U někoho to bude třeba jenom přezdívka a možná auto, ale i to je lepší než nic. Pokud by bylo možné ostatní údaje jednoduše měnit a doplňovat...
Petr : někdy vloni jsem se takovouto akci pokusil spustit já, dokonce se s tím i začalo, po prvotním nadšení se přihlásili se svými názory jak Ty říkáš paranoici


a bylo tak nějak po nadšení. Sbíral jsem data, která mi zasílali DOBROVOLNĚ lidi mailem a těch mailů přišlo cca 10 a dost.


Nejsem proti tomu zkusit to znova, ti kteří v databázi být nechtějí, nikdo je nenutí, ale ať neodrazují ty druhé.


Něco podobného se před časem zkusilo na Fóru Hundertistů


http://hundertgang.spc-net.cz/phpBB2/viewtopic.php?t=1840


a příspěvků je tam 11 ! (včetně mého)
25, Ružomberok, SK. Postihnutý 6. rokov, no zatiaľ článok žiadny, hanba mi 🙂 Vraj ženatí eRkári majú viac času, tak to idem vyskúšať!!!
23 let, Blovice, Plzeň-jih


0 x eR


2 x 1000 Mb


1 x Rapid


1 x Felicia 1963


1 x 1202 STW





Nejsou zas tak úplně moje, ale tvářim se že jo 😀
Petře v tom případě jsem pro klasickou tabulku rozdělěnou po Krajích, a Okresech, protože po nikom nemůžeš chtít aby když schání někoho dejme tomu z Budějovic ( aby mu koupil poslední čelní sklo v mototechně 🙂)) aby procházel ID karty všech registrovaných jednu po druhé.


Myslím tabulku jako mají na tom Porsche dole -


nějaké jméno, kontakt, přibližně odkud je, jaké auto, modelový rok a jestli je spíš origo nebo tuning
Pokud se někdo odhodláte sestavit tu první tabulku, jsem ochoten jí potom spravovat. Tzn. k mapce dát mail kam by se lidi hlásili a psali změny.
35, Staňkovice u Žatce, 1x105L , 1x110R
Myslím tím mapku výskytu a počtů, bez spojení s konkrétními osobami aby všechny paranoidní duše včetně mé měly pokoj 😉))
Marty, na to porschewebu to maj fakt pěkně udělaný. Pro naše potřeby by to ani nemuselo být tak hezky zpracované. Podle mne by stačilo vytvořit něco jako maj třeba na virtu. ID karty uživatelů, kde si každý údaje doplní dle svého uvážení. I když je fakt, že většina lidí tam napíše jen povinné údaje, jako je nick a možná ještě mail a tím to končí. Většina raději zůstává v anonymitě za sklem monitoru🙁 Takže by asi bylo lepší, kdyby ty údaje někdo shromažďoval a do db zadával sám. Jenže to je právě o tom, kdo to umí a zároveň bude mít ochotu věnovat tomu svůj čas.





Nebo se mi líbí systém na skodateamu. Kde po kliknutí na profil uživatele se zobrazí karta uživatele a zároveň ikonky pro odkazy na fotogalerii a další užitečné věci.





Medvěde, špendlík do mapy si na Tvoje souřadnice rád zapíchnu, ale jedině tak do té, co bych si pověsil na zeď nad počítač 🙂)
Nechte to ještě chvilku běžet ať je to dost dat. Pokud to někdo potom vezme a udělá v excelu tabulku PŘEZDÍVKA - VĚK - POČET VOZŮ š110R- POČET VOZŮ š100 - POČET VOZŮ š110 - POČET VOZŮ š1000 - POČET VOZŮ š105 - POČET VOZŮ 120 a případně další údaje, tak slibuju že 30.9.2007 sednu k počítači a mapku udělám.
35 Vsetín, 1*130 RS, 1*120 S, 2*110 R, 2*110L
To víš, Petře, národ český za vším hned hledá lumpárnu a možnost zneužití. Přitom by tyhle infomace mohly být dobré, třeba pro někoho, kdo má problém. Věděl by kdo je v okolí a mohl by pomoc radou, dílem, nebo nástroji. Pro někoho, kdo si auto chce pořídit, aby věděl, na co dát pozor a aby věděl do čeho jde. Nováček, který by se stavěl na radu, nebo ukázku, jak co udělat, protože jednou vidět nenahradí ani 20 komentářů. Jistě by se našlo hodně dalších důvodů, které hovoří PRO i PROTI. Pokud ale tu mapku uděláš, budu rád a klidně si zapíchni pomyslný špendlík na moje GPS souřednice.
JJ Petr má pravdu, tenkrát jsem to slíbil udělat já. Mělo to být něco jako Mapa na http://www.porsche.108.cz/





Problémem mimo času je to že by se mapa republiky nejdřív musela ještě rozdělit na kraje, případně okresy a až po načtení okresu by se zobrazovali vlaječky s polohou aut.





proč? jednoduše proto že škodovek je u nás podstatně víc než nějakých porschat 🙂





Jinak se mi to na Porsche moc líbí
20- žatec, v kile sem vyrostl a erko jsem chtěl asi od 14ti
Napsal: Pů





Tak a kdo to teď hodí do grafu a udělá tečky na mapě?🙂


....................................................................





Pů, tahle myšlenka tu už kdysi byla. Vytvořit jakousi databázi uživatelů a návštěvníků stránek, kde by byly jejich údaje, fotky, auta apod.... Jedním z navrhovaných výstupů db měla být mapka s body a jmény, případně přezdívkami a po najetí na bod myší se měly zobrazit odkazy na články uživatele a jeho auto, případně auta.





Mělo to celé přispět k částečnému "zlidštění" stránek, protože takto si tu kolikrát někdo s někým píše, diskutuje, ale nemá představu s kým, neví o koho jde, jaké má auto a tak ... Docela dost jsme o tom tehdy diskutovali a pak se ozvalo pár paranoiků, že by to byl bezva návod pro zloděje a pro policajty a nakonec se ukázalo, že by na to nikdo neměl čas a možná ani chuť, tak to celé nějak vyšumělo a upadlo do zapomnění.





Ale podle mne to byla hezká myšlenka a kdybych to uměl zrealizovat, klidně bych se toho ujmul.
44, VP od78 (50ccm), 81 auto, 81 octavia, 85Lada combi1500, 86 Skoda100,89 Skoda110LS, od 97 Mazda626


syn 21, VP04, Skoda110R od r.05 DEVIL r.v.76


Moj sen bol vzdy mat osobne erku, ale ciastocne sa mi vyplnil aspon v tom, ze ho vlastni syn. Nakolko skoro prisla rodina, tento vysnivany "sportiak" som nemohol vlastnit osobne ale raz dufam .............. snom S110R, Felicia a AERO.
Kurňa - Havířov
21 let,Hutisko-Solanec, okres Vsetín, eRko v rodině 26 let, momentálně v renovačním procesu, nakažen eRmánií od doby co jsem z toho začal mít rozum a protože eRko bylo a je v rodině, bylo to asi hodně brzo🙂
Mě bude letos padesát, můj první vůz byl Š 1000 MB , teď to eMBéčko , mám opět a od roku 2004 taky eRko rok výroby 1977. Jezdím soutěže autoveteránů a mám i svoje webky : http://www.autoveterani.estranky.cz/


V normálním běžném silničním provozu mě můžete potkat na cestě ve Favoritu . Na těchto stránkách jsem pravidelným návštěvníkem .