Proč je každá moje cesta dobrodružství

S těma příhodama buď úplně v klidu, myslím, že podobnejch náhod máme každý taky pár za sebou a určitě ještě víc před sebou.





Ve skratce za sebe jen dvě novější: špatně mi startovala oktávka, resp. po startu koktala, někdy zhasla, nechtěla jet. Vyzkoušel jsem kdeco, čistil klapku, měnil teplotní čidlo, spřádal scénáře o váze vzduchu, vadné klapce atd. a byl to nakonec zaprasenej vzduchovej filtr s přeukrutným intervalem výměny, kterej neměli v servisu důvod měnit... po výměně auto jezdí opět jak nový.


Druhá historka, na fabii jsem pořídil upravený RS nárazník, nechal nalakovat a při montáži na auto a snaze jej domáčknout k blatníku lak s kitem popraskal a měl jsem opět o zábavu postaráno...
Jirko díky moc 🙂





Centrál už mám spravenej - já měl totiž bouraný PP dveře a jak jsem byl u Jardy půjčit ten nakonec nepoužitej alternátor, ukázalo se že má navíc dveře z jiný bouraný felicie ve stejné barvě jako naše. Takže jsem neodolal a vyvlastnil mu je 🙂


A do těch s rozbitým motorkem jsem přendal motorek z bouraných - takže už zamykáme centrálně jedna radost - pokrok dorazil i na venkov.





Samotný výměna dveří byla pěkná pakárna - já je nejdřív přestrojil a až pak zjistil že upevňovací šrouby dveří jsou schovaný pod blatníkem. Tak jsem se zděsil že budu muset sundavat blatník. RST mi poslal dokumentaci jak se vyndavají čepy tak jsem se do nich dneska dal. Úplně klasicky 3 ze 4 ( "nové dveře" byly i s pantama ) šli jak po másle ale spodní čep na autě nešel ani za zlatý prase...


Po hodině jsem to vzdal a protože ty byly dveře na odpis použil radikální řešení - flexu - odříznul jsem na dveřích spodní pant, a pak když už se k čepu dalo dostat tak se potvora velice neochotně pustil.





Další perlička z natáčení která se snad může stát jen mě 🙂


Když jsem vydal ten špatnej motorek ze zadních dveří, vyndaval jsem i venkovní kliku. Protože drahá polovička jela s feldou do práce a nechtěl jsem aby měla díru od kliky ve dveřích tak jsem kliku vrátil - ALE NEPŘIPOJOVAL - protože jsem věděl že se v tom odpoledne budu hrabat. Takže jen narychlo na dva šrouby a zavřít dveře....





ALE 🙂 to bych nebyl já aby se chybička nevloudila 🙂


Nějakou shodou okolností se mi na těch dveřích podařilo před zabouchnutím zacvaknout DĚTSKOU POJISTKU 🙂 Takže nešli otevřít ani z venku ani zevnitř 🙂 🙂 a teď babo raď 🙂


Ještě že šel zevnitř sundat tapecír a došáhnout na odpojenou páčku zámku 🙂





Takže autíčko jezdí, zamyká se, má "nový" dveře a alternátor 70A s diodou ze starého 42A taky drží - huráá





Díky všem za pomoc
Martine v pondeli az budu vpraci tak juknu, a popr. privezu pofrebuju udelat zkusebku s jinym karburatorem, servomotorek by mel byt na netu za par korun..... jakej tam mas? origo Brano ???
Chrob : vyměnil jsem pojistku, a světe div se škudka bez problému funguje (zatím🙂 -
Motorek serva centrálu jsem se taky pokoušel opravit, nahradil jsem ho jiným podobným motorkem, ale už se nikdy nepovedlo servo sesadit a upevnit tak, aby dál spolehlivě fungovalo. Nakonec jsem ho stejně vyměnil za nový, akorát kontakty jsem musel přepájet, protože se cosi změnilo a měl jsem v autě jiný svorkovnice.
Jirko máš zase pravdu - servo jsem rozebral a motorek je rozbitej, má kartáčky s uhlíkama úplně pryč.





V altíku byla špatná jedna dioda - protože za novej můstek chtějí u nás v mototechně 500,- tak jsem jí zatím (protože potřebujem auto funkční) nahradil diodou z 42A alternátoru. Funguje to a doufejme že to chvilku vydrží než seženu originál 1N3 493 která tam má být.


U nás jí samostatně neprodávají - našel jsem jí na netu jedině v Plzni.


Kdyby Ti nááhodou v práci dva kousky přebývaly 🙂 tak na mě mysli 🙂





Původně jsem chtěl nahradit zatím celý alternátor, půjčil jsem si od Jardy, ale světe div se - Alternátor Bosh z felicie 1,6 nejde nasadit na držák alternátoru Magneton z feldy 1,3.... tak jsem musel pájet 🙂
Martine na tom motorku ve dverich nic nezkoumej .... z 99% bude v hajzlu proto odesla ta pojistka.....to resim na Feldach dost casto.Max muze byt predrenej privodni drat pokud je to blbe udelany..... na zadku jsou dvoudratovy ..... rozpoj konektor pust do nej 12 v primo z baterky a uvidis hned..... s tim altem muzes mit vadnou jednu diodu.... mam jich v praci dost, kdyby sis dal praci s vylisovanim.... ale skoro to nestoji za to
DejvV: Pokud ti "držel" volnoběh i při zavřené volnoběžné trisce, je něco blbě - nejspíš seštelování karburátoru (tipuju to na příliš bohatou směs nebo nedovírání klapek). Na provedení nějakého výkonu už to ale motoru nestačí a musíš tomu pomoci sytičem.
Falcone pokud nebudeš svítit, mít puštěné rádio a další elektrické spotřebiče, tak diesel vydrží jet na baterku opravdu dlouho, nemusí se totiž jiskrou zapalovat směs a spotřeba je prakticky nulová (kromě vstřiků a čerpadla).
Ano Chrobe, shořela druhá pojistka. V pátek jsem projel docela hlubokoul ouži a auto jelo jen na sytič a pojistka zase pink. Zajímavé bylo že na volnoběh bez sytiče motor šel. Ale po zařazení rychlosti se bez sytiče nechtelo vubec ani rozjet...
Možná by ses divil, kolik auto ujede jen na baterku 🙂 Pár měsíců zpět, jeli jsme se známým na otočku do Prahy a zpět (stěhování) s Peugeot Boxer 2.2HDi. Už po cestě tam, v oblasti před Prahou se urval řemen; následoval příjezd na místo, ježdění po praze při hledání Auto Kelly, další ježdění při hledání autoservisu co má v sobotu otevřeno (nemožno v Práglu). Nakonec jsme to vzdali a vydali se na 90km dlouhou štreku do Teplic - auto to vydrželo jen na baterku v pohodě až do Temposervisu, celkem to odhaduju na 150km 🙂
Zkus vyndat pojistku na ostřikovače a tipuju že centrál půjde dál...


Dokumentace není realita.
Kouzlo🙂 Martine kdybys potřeboval altík na feldu tak mi jeden leží ve skříni.





Přišel jsem o mobil a všechny kontakty, tak se podepiš až budeš psát🙂
Jsem z toho jelen - dodatečně jsem v dokumentaci zjistil, že centrální zamykání je na stejné pojistce jako ostřikovač, který vždycky fungoval - takže jakým způsobem se centrál rozchodil naprosto netuším ...
Tak první závada - létající pojistky - je asi vyřešená. Naprosto správně to odhadl Jirka. Kabely od spínače zpátečky byly ošoupané od spodního krycího plechu motoru - kterej je opravdu proklatě blízko.





Alternátor jsem vyndal, rozebral, dotáhl kontakty na diodovém můstku, sice byly povolené ale bohužel závada svítícího dobíjení přetrváná.


Podle internetu by to měla být závada právě v diodovém bloku.





Při laborování s pojistkami jsem zjistil velkou novinku - auto má centrální zamykání :-O Znám to auto asi 6 let, druhý rok je naše a nikdy to nefungovalo - asi byla celou tu dobu prasklá pojistka. Protože tuhle vymoženost na žádném jiném autě nemáme tak nám vůbec nechyběla. Jen nejdou zadní levé dveře - kouknu na to.
Dejve schořela ti nejspíš dvojka co?? Ja si s vilnoběžnou triskou taky užil, u mě to byl ale vytrženej drát ze svorkovnice... a nežli jsem na to přišel rozšteloval jsem si půl auta.
Jardo ani nevíš jak jsi blízko pravdy. Ono když se daří tak se daří. Dneska jsme chtěli jet nakoupit prozměnu Corsou a její starter ani necvaknul. Takže jak jsi správně předpověděl - došlo na užovku která s novým motorem chytá na škubnutí.





Dejvi a čím to bylo ?
co popisuje Marty si mi stalo ve š125L. vratíli jsme se karkulkou z rakouska, sedli do š125 a vyrazili na nákup. po schvíli pink, nic nešlo ani volnoběh nedržel, vypálená pojistka. předevčírem za deště zase, auto jelo jen na sytič...
Od čeho máš 105tku? 🙂
S tím spínačem zpátečky už jsem to též zažil.
Nedávno se mi na žluťákovi také rozsvítilo dobíjení a byl za tím povolený šroub, který drží alternátor a tím špatná kostra. Dotáhl jsem a vše v pořádku. To jen jako další možný námět pro hledání závady 🙂
Jo a dej už dohromady eRko tam se Ti to dít nebude 🙂))))
Martine jukni na spínač zpátečky , zdá se to divné , ale měl jsem případ kdy se pánovi dělo to samý ....čas odčasu odešla pojistka na blinkry a my jsme byli po všech možnejch garážích poslední instance 🙂 pak mi ještě řekl že zjistil že se mu to stává většinou na kruháku, byl jsem to projet .. a opravdu při výjezdu z kruháku dám blinkr a po chvilce pikn pojistka pryč.... jak se auto nahnulo na levou stranu, opřel se ten kontakt na spínači zpátečky o ten schutz plech kterej byl trošku pomuchlanej a byl nebezpečně blízko toho spínače.... dobijení svítí ve vyššich otáčkách třeba když je uvolněnej diodovej blok v altu.... je to tam utažený do hliníku a časem se to vymačká a pak to dělá tohle.... přitom to trochu dobijí ale ne plnym výkonem... ale alt musí ven....povolit v sundat zadní víko a utáhnout... Hodně štěstí 🙂 Jirka
Ahoj Všichni,


Přiznám se že už mě přestává bavit, že jak jedu někam dál, vždycky se něco stane. Hlavně směr Plzeň - Tachov je prostě zakletej.





Dnes jsme vyrazili s Felicií 1,3 benzín Combi 1997 na rodinnou návštěvu k Tachovu. Polovina cesty v pohodě, ale u plzně koukám že přestali blikat blinkry - kouknu do pojistek a koukám 2 pojistky 15A vypálený.





Vyměnil jsem je a vyrazili jsme dál. Po cca 20km to samé a ještě k tomu začalo svítit dobíjení. Naštěstí přesně ve vesnici kde máme známé. Celé odpoledne jsem se vrtal v autě a nepřišel na nic . regulátor dobíjení který jsem typoval to bohužel nebyl.





Abych to zkrátil - do Tachova už jsem neměl odvahu jet, takže jsme se těch 90km vraceli domů. Pojistky drželi, ale kontrolka dobíjení svítila mimo volnoběhu pořád.





Kontrolka sice svítí, ale nevěřím že auto nedobíjí, protože 90km jen na baterku bych těžko ujel.





Prosím má někdo nějaký nápad čím by to mohlo být ? Příští pátek chystáme další pokus ...