Já bych to probliknutí taky přisuzoval toleranci snímačů. Při stejném tlaku může každý sepnout jindy, a máme tu probliknutí.


Mě prostě blinkne jen někdy..
No,musel jsem se smát,jak cizinci vlastnící eRka a stovky řešili někde na svém na webu tento pro ně poněkud zvláštní úkaz.Nebyli to schopni pochopit (a možná dodnes nejsou),proč ta kontrolka pokaždé na ně mrká.


Jinak je to,jak tu bylo již klukama řečeno.


Je to v podstatě hlídání obou okruhů.Probliknutí je dáno časem,než se tlaky srovnají a přes spínače spojené relém el.okruh napájený kontrolku rozpojí.Není tlak - svítí,je tlak - nesvítí.
Dysfunkci kontrolky bych přikládal otočenému kostření při těch prohozených drátech, kdy se ti přes válec kostřil +.
Děkuji za rady, nakonec tátomechanik měl pravdu, stačilo prohodit ty 2 samostatný drátky a už to funguje. Sice moc nechápu jak a proč, ale je to opět v pořádku.


Pomohlo mi taky to, že jsem na jedný fotce zástavby chladiče našel zapojení drátků ještě před odpojením.
Můj skromný názor: Tahle kontrolka poruchy brzdového systému je poněkud zvláštní vynález. Z principu své funkce by měla signalisovat, když v jednom okruhu bude nižší tlak, než v druhém. Ovšem na to nepotřebuju kontrolku, to poznám při šlápnutí na brzdu 🙂





Ale chceme-li, aby to fungovalo dle záměru výrobce a je vše zapojeno, tak jak má být, musí při pomalejším sešlápnutím brzdového pedálu kontrolka probliknout. Je to dáno tím, že nejdříve vznikne tlak v zadním okruhu a o něco malinko později teprve v předním. Na tento okamžik, kdy tlaky nejsou vyrovnané, kontrolka se rozsvítí.
Než jsem to rozpojil, tak to fungovalo léta s problikem kontrolky a cvaknutím relé. Po zapojení brzdová světla svítí, ale kontrolka neproblikne a relé necvaká. Děkuji všem za rady a inspiraci, před chvílí jsem se vrátil z cest a ještě se nedostal do garáže to zkontrolovat a případně přepojit. Zítra na to kouknu a uvidím, nebo možná taky ne...
Jj je to jak píše Petkar, pracuje to na principu rozdílných tlaků v brzdové soustavě, jako hlídání....pokud při sešlápnutí nejsou tlaky obdobný (např únik kapaliny) svítí, při sešlapávání pedálu ty tlaky nikdy nejsou úplně stejný, nehledě na to že i ty spínače maj jistě výrobní tolerance... čím šlapeš na pedál pomaleji , tím je větší naděje že problikne.... měl jsem i kdysi dávno případ na kilu, který mělo nějakej křivej buben neb kotouč, že při přibrždění, jak se měnil v jedný větvi systému tlak, tak kontrolka v pravidelnym rytmu mrkala 🙂
Ked stlačíš brzdu počuť cvaknúť signalizačné relé? Pretože zapojené by to malo byť ozaj tak že zdvojený drôt na jeden,prepojka na druhý- to je prívod(čierny) a jeden červený z jedného spínaču a druhý červený z druhého spínaču,ktoré idú potom na zadné brzd.svetlá. Pre úplnosť skontroluj žiarovku.Svietenie žiarovky je záležitosť signalizačného relé. Alebo aj jej prebliknutie.


Mimochodom aj v návode sa píše, že žiarovka môže pri stlačení pedálu prebliknúť. Ked trvalo svieti, vtedy je porucha na brzdovom systéme.
Já bych to asi neřešil, pokud vše svítí vzadu jak má. Mi se jedno brzdové světlo zapíná o něco později, ale zatím jsem to neřešil. Ta kontrolka má opravdu jen probliknout, ale na mnoha jetých kusech vytrvale svítí. Ani na STK mi na to nic neřekl.
Jak mi bylo kdysi kýmsi vysvětleno, kontrolka se rozsvítí v okamžiku, kdy tlaky v obou okruzích nejsou vyrovnané, tj. problik by neměl vadit, pokud kontrolka zhasne... Pokud zůstane svítit, něco není v pořádku...
Je to normální.
Z jiného soudku, měl jsem za to, že kontrolka problikávat nemá, i když mě taky samosebou problikává a v jisté poloze se i rozvášní relé, je to normální? 😀
Hint: Na tom drátku, kterým jsou oba spínače propojeny, by mělo být +12V. I při vypnutém zapalování. Je to přívod od 1. pojistky. A ty zbývající dva jsou vyvedeny na kontakty toho brzdového relé a dále pokračují na levé a pravé brzdové světlo.
První co bych zkusil, je přehodit ty dva samostatné dráty mezi sebou, Pokud jsi to tedy již nezkoušel.
Měl bych dotaz na odborníky autoelektrikáře.


Při překopávání chlazení jsem byl nucenej odpojit spínače na brzd. válcích. Po opětovném připojení mi sice světla svítí, ale přastala problikávat kontrolka. A já nevím, co jsem udělal blbě... Samosřejmě jsem si myslel, že tu chvilku si budu pamatovat, jak byly, jenže se mi nějak pomíchaly, tak jsem to zapojil, jak jsem si myslel, že to má být a ono to najednou funguje jinak.


Připadá mi, že tam mám trochu jinak barvy, než je v Petrově barevném schématu. Propojku mezi spínači mám určitě černou a ve zbytku mám trochu zmatek. Zapojil jsem to tak, že rozdvojený drát jde postupně na oba spínače a zbývající 2 na volné kontakty obou spínačů. A včil mudruj...