V 90 % se to dělá převařením lemu z předních blatníků, je tady na to několik článků...
Pokud nepůjdeš do žádných extrémů, dokonce byla jednu dobu povolená výměna náprav za nápravy eMkové přímo od Škodovky (z důvodu nedostatku náhradních dílů).





Samozřejmě vpředu maticové řízení a vzadu kyvadlová náprava, s tím, že přímo v povolení bylo napsáno, že je potřeba zahnout lem dovnitř ve vzdálenosti asi 10 cm na každou stranu od středu blatníku. A předpokládalo se zachování původní brzdové soustavy s prodloužením brzdových hadic...
Hm, pekná práca. Je to preváraný lem z prených blatníkov?
A tady ještě pro porovnání široká náprava se standardním ráfkem, pneu 165/80 a kulatý lem:





https://www.skoda110r.cz/article.php?aid=89&olimage=1312
já to nemusel ani vytahovat, jen jsem ten centimetrový okraj lemu ohnul dovnitř a vzniklý žlábek vyplnil polyuretanovým tmelem aby se tam nedržel bordel





https://www.skoda110r.cz/article.php?aid=4&olimage=885





kola jsou 5" a pneu 175, je to na milimetry ale neškrtá. Co kus to originál, takže těžko říct jak to bude u tebe.
Tak to som prekvapený, že jestvuje táto jednoduchá možnosť. Pretože kam pozriem, všade sa dočítam, že dozadu sa široká náprava z emka bez úpravy lemov nevojde. Resp. po vytiahnutí lemu blatníka spôsobom dvaja chlapi chtia, potiahnu .... 🙁 čo teda nie je zrovna môj štýl práce.


S kolesami neplánujem žiadne experimenty. Chcel by som použiť klasické ráfiky z emka a pneu 155 resp 165.


Je v tomto erka nejako oddlišná od stovky? Tam som to premeriaval viac krát a bez úpravy to s emkovou poloosou, ráfikom a pneu 165 vychádzalo hóóóódne na tesno. Proste milimetríky vôľa.
Pokud nechceš montovat kola víc jak 4,5" šíře a pneu max. 175, tak lze nechat blatníky původní.





https://www.skoda110r.cz/article.php?aid=445&olimage=28379
Ahojte, rád by som postavil erku na rozchod M. Neviem sa však rozhodnúť, aké je lepšie riešenie. Prevariť na zadných blatníkoch lemy z predných alebo použiť lamino blatník, trebárs od p. Krajanského, ktorý už tento lem má. Auto bude slúžiť ako provozka. Mám napríklad obavu, ako sa bude po čase chovať nalakované lamino pri bežnom používaní. Uvítam každú radu a skúsenosť. Ďakujem.