14-15 stejná jako 21.
Tak jsem pátral dál, podle katalogu pro MB roky 68/69 (18-21tá série) to je jak říká Jarda, takže nejpozději ta změna nastala někde mezi sedmou a sedmnáctou sérií. Nemáte někdo příslušné katalogy abyste mrknul jak tam to rameno vypadá?
Aha, takže mám shánět katalogy dál a hledat kde se to změnilo? 🙂
Tohle ovšem vypadá jako první typ, ten pro 21 sérii má už "výztuhu" a na ní teprve takovejhle doraz.
Tak Jarda.r to dohledal a ke změně došlo mezi 21tou a 22tou sérií, tzn změna mezi MB a kilem. Takže sháním dál obě ramena, akorát teď každé jiné 😀
Ty nízká zadní ramena vím, ale tohle jsem netušil... každý den je člověk moudřejší 🙂
To je spodní rameno na š1000MB, nevím jestli až do konce výroby, ale ze začátku určitě, stejně tak na 1000MB patří i nízká zadní podélná ramena...
Asi si za trest napíšu někam 100x "😜říště se kouknu do katalogu" 🙂 Podle obrázků v katalogu MB vydání 1965 pro 4-7 sérii to vypadá na rameno pro MBčka, taktéž excentr má v tomhle jatalogu číslo 110-428060, zatímco v katalogu pro kilo 1971-72 série 30 a 31 už je klasické rameno a excentr má číslo 111-428060.





Podle http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=487 by to mohlo vypadat na změnu v březnu 1970 "Změna osového uložení svislého čepu – náhrada třecích kroužků za podložky. Současně třecí podložky i mezi čepem a jeho hlavicí, odstraněny kovové podložky pod maticemi." a nebo srpen 70 "Zesílení svislého čepu z průměru 17 na 18 mm se spodním příslušenstvím."
Myslíš užší "vidličku" na konci? To by mohlo být - matně si vzpomínám, že mám doma excentry pro MBčko a snad jsou kratší než kilí (tak o 1cm, možná i o fous víc) - alespoň myslím. Já už tohle rameno někdo viděl, ale zaboha se nemůžu vzpomenout kde...
Tak to jsem ještě neviděl. A zdá se, nebo má užší vybrání pro svislák? Tipuju nějakou starší sérii litra, možná octavia? Nebo taky bůhvíco.
Ahoj,





dneska jsem na aukru koupil sadu ramen a jedno spodní rameno má jiný doraz než je běžné, fotka tady: http://img07.allegroimg.pl/photos/oryginal/21/68/02/61/2168026191_1





Nevíte někdo co je to zač? Předpokládám, že asi nějaký starší typ, ale co přesně to netuším.