Mám pružiny 220mm a pokud je tam svislák tak neplandá nic...
Ve vracečkách bývá vnitřní přední kolo ve vzduchu,při vyvěšení spodního ramene by mohlo hrozit kvedlání pružiny.Zajistím spodní rameno k mostu bo kastly.Děkuji všem za diskuzi.
To má, ale ne na nápravě namontované v autě, nicméně jak říká Džon, šlo by to řešit větším dorazem horního ramene, případně by šlo spodní rameno lankem ukotvit k nápravnici či karoserii.





Za mě je to zbytečná práce, respektive pokud uděláš okruhový podvozek nepředpokládám, že hodláš skákat rallyové skoky...
třeba okruhová pružina o délce 210 mm má ve složené nápravě vuli nahoru a dolu v uložení pružiny
Spodní rameno je svázané s horním pomocí svislého čepu. Proto nechápu tuhle možnost. A tam směřovala má otázka.





Pokud tedy otázka zněla A nebo B, přičemž A je evidentně blbost, zbývá nám B 🙂





Nebo to pořád nechápu.
Já tomu taky nějak úplně nerozumím. Pokud je náprava na autě, zatížená, pak pružina není volně a musí sedět v lůžku.





Možná tedy jde o stav za "letu" nebo při jízdě "po dvou" 😉 a pak by se mi zdálo nejvhodnější řešit to větším dorazem dolní úvratě, který je na horním rameni.
před svázáním bych si ramena stáhnul k sobě stahovákem,aby nebyla pružina volná a pak svázal.chci se vyvarovat toho aby se pružina 230mm při propérování nepootáčela.
Asi aby se při propružení pružina nepootočil.





V předních tlumičích by měl být doraz, takže bych se na podvazování ramen vykašlal...
Možná jsem nepochopil otázku nebo myšlenku, ale jaký význam by mělo svázání spodního ramena s horním ?
Zdravím,po namontování pružin 230mm jsou už pružiny v ramenách volné.Jak mám spodní rameno svázat? K mostu nápravy?nebo k hornímu rameni?Mockrát děkuji za rady.