ETZ - Svět Motorů 80. léta

Díky za nabídku, nějak plánuju cestu tvým směrem, tak bych se s tím zastavil, chtěl bych to společně s krycím přípravkem na štítky.
Radku, opravit není problém, již jsem jich takhle pár opravoval, zatím fungují. Zabal a pošli. Nabídka platí i pro ostatní zájemce.





Spíš bych si moc přál sehnat schéma (hlavně schéma a parametry výstupní cívky), ostatní se nechá obkreslit...
ETZ opravdu funguje, jezdil jsem s ním v Erku několik let než se mi v něm cosi porouchalo a začalo vynechávat. Opravit ho bohužel neumím.


Pořizoval jsem ho nové, v originálním balení včetně návodu, před cca 6-7 lety mě stálo 1000,-Kč.
Tak co jsem četl, tak zrovna ETZ je relativně přesvědčivé vylepšení 🙂 Proto trochu přemýšlím, že ho do kila osadím 🙂
Mám sadu OR34 z Barum Rudý říjen Otrokovice s datem výroby 1987 mají asi 80% vzorku..... To bych je asi neměl vyhazovat co ??? Asi mě přežijou, obuju je z5 na zrestaurovaná Apolla a nechám je v garáži ve tmě, neb sluneční paprsky gumové části tůůůze moc nerady 🙂 btw v tý době to za ETZ fakt byla pálka, ale i dnes jsou lidi kteří dají DOST peněz za někdy ne úplně přesvědčivá vylepšení svého vozu....
Zajímavé. A přitom pořád od některých lidí slyším, jak se tehdá měli líp... asi nejezdili autem.
jj, někde bych mohl nalistovat účty z notýsku, co jsme k žigulu vedli. Ani třeba baterka nebyla o moc levnější než dnes.
Nejsem pamětník - to tenkrát jedna pneu fakt stála podobně jako dnes ty levnější?
Stando, nám OR6 na žigulu nevydržely víc jak 25-30tis.km. Ani OR27 Steel na druhým žigulu nevydržely výrazně víc. Na Michelinkách jsem najezdil 60tis. Na stejném autě. Kdo nechal gumy ztvrdnout, tak po 10 letech se už opravdu přestaly sjíždět, viz. OR34 na tchánově 120. 2 mají najeto skoro 1000tis., po 25 letech.
Když si vezmu, že lidé kupují ŘJ upravené na E85, LPG a čipují, tak myslím, že pořád dávají.
Tehdy dal, protože nebyla jiná možnost, ale ptám se, jestli by to někdo dal dnes?
Vubec mam dojem, ze tehdejsi pneumatiky (at jiz OR 6 nebo OR 34) vydrzely delsi dobu (zrejme tvrdsi smes) a pri nizsim najezdu kilometru (a pri rozumne jizde zadohraby zerou gumy mene nez predohraby) auta mel clovek jedny gumy treba 10 let...





S.
RST-Ale dal, mebo bys nejezdil🙂:-) Resp. dal, pokud by se Ti je vůbec podařilo sehnat🙂
Podle mě docela raketa. Dal bys dnes 1/3 - 1/2 výplaty za pneumatiku nebo ETZ? Já teda rozhodně ne.
Raketa? Jako 1 pneumatika 😀 Navíc to obsahovalo high tech technologie jako výkonné tranzistory pokud si dobře pamatuji.
Termín "výbušný motor" je k nezaplacení 🙂 A jo, ta cena je fakt raketa. Jestli bych ho neměl z eRka vymontovat (když tam jen leží ve stodole) a dát ho do kila, když mám takovou cennost 🙂
Při listování historií jsem narazil na tento inzerát na ETZ:





Na tehdejší dobu docela raketa cena.