Barva odolná brzdové kapalině

Honzo: mě příjde spíš k pláči s takovou károu jezdit a řešit generální opravu barvičkováním. Navíc z tvého prvního příspěvku jako čtenář nepoznám, že neřešíš leštěnku, ke které můj komentář směřoval ale vylepšení na voze denně používaném, navíc ve stavu dávno za zenitem.
Já to řeším tak že si na voze - škoda 120 dělám sevisní prohlídky cca jednou za měsíc,omrknu co je špatné a včas to spravím,objednám a vyměním. Tím pádem jezdím všude absolutně bez problémů i se starou škodovkou a tyhle závady jsou mi cizí..i když to že rezne brzdový váleček,ten než prorezne to už budem v hrobě 🙂..spíš tak kdyby nerezly brzdové trubky nebo kdyby se nemuseli opakovaně zatírat stejná místa 😕..
Sorry, nechtěl jsem aby to vyznělo jako poučování, jen jsem uvedl na pravou míru že skutečně potřebuju extrémně odolné řešení 🙂 Každopádně díky za rady!
Poučovat Michala o tomhle je holý nesmysl. Ty závady o kterých píšeš jsou o tom, že jezdíš pojízdnou mrtvolou. Koníček je o tom si s něčím hrát a ne o tom zachránit vraždu na ježdění do práce...
mkupe: A není to dobře že jsme se dostali ke galvanické úpravě povrchů? Já to třeba vnímám pozitivně že si dal někdo tu práci, napsal mi že bude nejlepší to pozinkovat a nasměroval mě tím k nejlepšímu řešení.





Přijde mi komické tvrdit že se občas musí zvednou kapota a podívat se. Neumíš si představit, jak se auto které má 8x nebo 9x přetočený tachometr sere... Tu se rozpadl přítlačák, tu mi ve sněhové vánici prdly přítlačné pružiny stěrače, támhle jsem prošlápl brzdy, tady mi došel benzín protože se sekl palivoměr, jindy zase začala klouzat volnoběžka startéru a nebo mi zrovna ve stoupání prdlo topení a měl fridexu plnou podlahu... Takže kolem auta skáču dost a určitě bude úspora času až to zase začne chcát, že nebudu muset válec natírat. Je to prostě jen koníček a děláme ho pro dobrý pocit....
Já to natřel základovkou a nijak to nerezne... To spíš ten most je trochu olezlý..
Od barvy jsme se pomalu přesunuli ke galvanické úpravě povrchů...





galvanicky zinkovat...šopovat, a co takhle pochromovat?





A k čemu vlastně to? Nezapoměň, až se to jednou náhodou stane a z válce ona kapalina vybrindá, potřísní se most nápravy, nedejbóže podběh...a až si uleví gumičky, tak podlaha uvnitř vozu. A co pak??





Ale zpět k barvám, Google říká barva epoxidová (dvousložková), jak tu již někdo psal.





Natři to syntetickou základovkou a pak vrchní vděčnou syntetikou a budeš mít za pár kaček po trápení. Když budou ty cajky kolem v kondici, žádná kapalina a to ani náhodou nebude prolínat.





A pokud se tak stane při údržbě, okamžitý zásah lihem nedopustí, že dojde ke katastrofě.





Hold, vobčas se musí kapota zvednout a válce s příslušenstvím prohlédnout.
Zinek asi nejlépe šopovaný, že? Předpokládám, že se nesmí dostat do dutiny válce. Nebo se dá dutina nějak vymaskovat při elektrolytickém zinkování?
Zinek mě taky napadl, m8rinek byl rychlejší.
Obyčejná vodou ředitelná barva (balakril či sokrates) a navrch vodou ředitelný parketový lak. 10 let to mám na všech brzodvýh dílech a nikde ani známka naleptání.
Zinek...
...já jsem s tím taky experimentoval, nejdelšího trvání jsem se dočkal u polyuretanové nebo prostě dvousložkové barvy, ale i tady to po čase olezlo. Takže myslím, že proti brzdovce nic neobstojí
Také jsem toto řešil a nic spolehlivého jsem nenašel. Nakonec jsem to napatlal černou syntetikou, tý jsem měl nejvíce😀 Když jsem kdysi odbarvovával Webery, tak jsem je namočil do brzdovky a ta barvu spolehlivě dostala dolů. Takže si myslím, že žádná barva asi nebude uplně odolná vůči brzdovce. Pokud se pletu, tak mě někdo opravte 🙂
Srdečně zdravím, řeším dilema čím natřít spojkový válec, aby tento ochranný nátěr brzdovka při případném úniku nerozleptala. Máte na to někdo osvědčenou barvu?


díky


Honza